Menu

Ako ovplyv┼łuje podanie tiketu na┼íe em├│cie?

Ako ovplyv┼łuje podanie tiketu na┼íe em├│cie?

Ako ovplyv┼łuje podanie tiketu na┼íe em├│cie?

Poda┼ą hern├Ż tiket v lot├ęri├ş je niekedy ako jazda na horskej dr├íhe. Od mraziv├ęho pocitu o─Źak├ívania ┼żrebovania a┼ż po neop├şsate─żn├ę nad┼íenie, ke─Ć sa ─Ź├şsla v lot├ęrii zhodn├║ - pri podan├ş tiketu sa na┼íe em├│cie rozbiehaj├║ na pln├ę obr├ítky. Ako udr┼ża┼ą em├│cie na uzde a pritom ├║spe┼íne hra┼ą - s├ím alebo v skupine?

Ako jazda na horskej dráhe

Predstav si jazdu na horskej dr├íhe – strm├ę st├║pania, r├Żchle klesania a ne─Źakan├ę zvraty. Presne tak├í je emocion├ílna cesta pri hran├ş lot├ęrie online! Od neskuto─Źne vzru┼íuj├║ceho pocitu o─Źak├ívania ┼żrebovania a┼ż po neuverite─żn├ę nad┼íenie, ke─Ć sa ─Ź├şsla v lot├ęrii zhodn├║ – pri podan├ş hern├ęho tiketu v lot├ęrii na┼íe em├│cie pomaly str├ícaj├║ kontrolu.

Lot├ęrie pon├║kaj├║ p├┤sobiv├║ ┼ík├ílu em├│ci├ş. Nie je to len hra, ale fascin├ícia, ktor├í ─żud├ş uchvacuje u┼ż cel├ę st├íro─Źia. Si pripraven├Ż na jazdu na horskej dr├íhe plnej em├│ci├ş? Potom sa prip├║taj!

Zvedavos┼ą a objavovanie: ─Źo ┼ąa pri┼ąahuje?

Na za─Źiatku tejto zvl├í┼ítnej jazdy na horskej dr├íhe lot├ęriov├Żch hier je zvedavos┼ą. ─îo by sa stalo, keby som vyhral? Ak├Ż by to bol pocit? Pr├íve tieto p├íl─Źiv├ę ot├ízky ┼ąa prv├Żkr├ít prived├║ k podaniu hern├ęho tiketu stolu alebo k ┼żrebu. Je to pr├şs─żub nie─Źoho nov├ęho a nepoznan├ęho, ─Źo n├ís pri┼ąahuje. Mraven─Źenie o─Źak├ívania, vzru┼íenie, ke─Ć sa odhalia karty alebo ozn├ímia ─Ź├şsla lot├ęrie, steles┼łuje z├í┼żitok z nezn├ímeho.

Euromili├│nov├í hra je viac ako len z├íbava. Je to pr├şs─żub vzru┼íenia, pr├şle┼żitos┼ą prelomi┼ą rutinu a za┼żi┼ą nie─Źo vzru┼íuj├║ce. Pripom├şna n├ím, ak├ę to je, ke─Ć je v┼íetko mo┼żn├ę a svet je pln├Ż prekvapen├ş.

Em├│cie m├┤┼że┼í pozit├şvne ovplyvni┼ą aj dnes – tu a teraz…

Aktuálny jackpot
115 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 507 778  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
21 365  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.

Chvenie o─Źak├ívania: hra ako pr├şs─żub vzru┼íenia

O─Źak├ívanie hry je bezkonkuren─Źn├ę. Zamyslel si sa v┼íak niekedy nad t├Żm, ─Źo sa deje v tvojom organizme, ke─Ć poc├şti┼í to zvl├í┼ítne mrav─Źenie? D├┤le┼żit├║ ├║lohu pri tom zohr├ívaj├║ adrenal├şn a noradrenal├şn.

Ke─Ć sed├ş┼í pri hracom stole alebo pod├íva┼í tiket do lot├ęrie Euromili├│ny, tieto horm├│ny sa rozbehn├║ a pripravia tvoj organizmus na z├í┼żitok, ktor├Ż ┼ąa ─Źak├í. Zvy┼íuj├║ tvoj srdcov├Ż tep, zosil┼łuj├║ tvoje zmysly a zintenz├şv┼łuj├║ cel├Ż z├í┼żitok z hrania. V tomto momente ┼ąa nezauj├şma potenci├ílna v├Żhra alebo prehra, ale ─Źist├í mo┼żnos┼ą. A potom sa to e┼íte pri overen├ş Euromili├│nov├ęho tipu graduje.

Dopam├şnov├Ż kopanec: euf├│ria z v├Żhry

Zatia─ż ─Źo o─Źak├ívanie ┼ąa udr┼żiava v o─Źak├ívan├ş, pri skuto─Źnej v├Żhre n├ís sprev├ídza dopam├şn. Dopam├şn, ktor├Ż sa ─Źasto ozna─Źuje ako horm├│n ┼í┼ąastia, sp├┤sobuje nad┼íenie, ktor├ę za┼ż├şvame, ke─Ć s├║ karty v n├í┼í prospech alebo ke─Ć s├║ vy┼żrebovan├ę spr├ívne ─Ź├şsla. Hne─Ć ako pr├şde vyt├║┼żen├Ż okamih triumfu, uvo─żn├ş sa z├íplava dopam├şnu, ktor├Ż stimuluje centrum odme┼łovania v mozgu.

To v┼íak nie je v┼íetko: uvo─ż┼łuj├║ sa aj endorf├şny, molekuly dobr├ęho pocitu v na┼íom organizme. Zintenz├şv┼łuj├║ pocit vzru┼íenia a robia moment v├ş┼ąazstva e┼íte slad┼í├şm. Pr├íve t├íto jedine─Źn├í zmes sp├┤sobuje, ┼że pocit v├ş┼ąazstva je tak├Ż neodolate─żn├Ż.

Tenk├í hranica medzi vzru┼íen├şm a sklaman├şm

Ka┼żd├í horsk├í dr├íha m├í svoje vrcholy, ale aj p├ídy. Rovnako je to aj s lot├ęriami. Adrenal├şn, ktor├Ż nami pr├║di, ke─Ć d├║fame vo v├Żsledok, sa m├┤┼że v nasleduj├║com okamihu zmeni┼ą na pocit sk─ż├║─Źenosti, ak v├Żsledok nie je tak├Ż, v ak├Ż sme d├║fali.

Ale pr├íve toto striedanie ve─żk├Żch o─Źak├ívan├ş a momentov sklamania rob├ş hru takou emocion├ílne pr├ş┼ąa┼żlivou. Pr├íve schopnos┼ą by┼ą odoln├Żm n├ím pom├íha vyrovna┼ą sa s t├Żmito emocion├ílnymi horsk├Żmi dr├íhami, prija┼ą ich a te┼íi┼ą sa na ─Ćal┼í├ş pokus.

Rovnov├íha a odolnos┼ą: udr┼żiavanie em├│ci├ş v rovnov├íhe

Hazardn├ę hry m├┤┼żu vyvola┼ą z├íplavu em├│ci├ş, od b├║rlivej radosti a┼ż po hlbok├║ ─ż├║tos┼ą, ke─Ć v lot├ęrii op├Ą┼ą nevyhr├í┼í. Je preto d├┤le┼żit├ę, aby si na┼íiel svoju emocion├ílnu rovnov├íhu. S├ęroton├şn, ktor├Ż sa ─Źasto ozna─Źuje ako „regul├ítor n├ílady„, ti pom├íha zosta┼ą pokojn├Żm a zachova┼ą si jasn├║ myse─ż. T├Żm, ┼że si uvedomuje┼í svoje pocity, m├┤┼że┼í si udr┼ża┼ą rovnov├íhu a vyrovnanos┼ą.

5 Tipov pre v├Ą─Ź┼í├ş pokoj pri hran├ş lot├ęrie

M├íme pre teba nieko─żko tipov, ako si vybudova┼ą odolnos┼ą a pokoj:

 • Cvi─Ź si v┼í├şmavos┼ą:

  N├íjdi si ─Źas zastavi┼ą sa a pozorova┼ą svoje pocity a my┼ílienky bez toho, aby si ich hodnotil. Pom├┤c┼ą ti m├┤┼że medit├ícia, hlbok├ę d├Żchanie a zop├ír trikov, ako spr├ívne, systematicky a ├║spe┼íne hra┼ą.

 • Zme┼ł svoj poh─żad:

  Sna┼ż sa ne├║spechy nevn├şma┼ą ako sklamanie, ale ako pr├şle┼żitos┼ą u─Źi┼ą sa a r├ís┼ą. Zmena perspekt├şvy dok├í┼że v ─Źasoch pre┼ąa┼żenia em├│ciami z├ízraky.

 • Vyh─żadaj soci├ílnu podporu:

  Pode─ż sa o svoje sk├║senosti s priate─żmi alebo ─Źlenmi rodiny. Niekedy ti zdie─żanie pocitov pom├┤┼że vidie┼ą ich v inom svetle.

 • Stanov si hranice:

  Poznaj svoje vlastn├ę hranice a vopred si stanov rozpo─Źet alebo ─Źasov├Ż limit na lot├ęriu. To ti m├┤┼że pom├┤c┼ą kontrolova┼ą svoje em├│cie po─Źas hrania.

 • U┼ż├şvaj si vzru┼íenie:

  Zodpovedn├Żm hran├şm, u┼ż├şvan├şm si vzostupov a u─Źen├şm sa z p├ídov si m├┤┼że┼í u┼ż├şva┼ą vzru┼íenie a z├írove┼ł kontrolova┼ą svoje emocion├ílne reakcie.

Spolo─Źn├í rados┼ą: spolo─Źn├ę oslavy v hern├Żch komunit├ích a skupin├ích

Hranie lot├ęrie v skupine
Hranie lot├ęrie v skupine

Hranie lot├ęrie nie je len individu├ílnym z├í┼żitkom, ale ─Źasto aj spolo─Źn├Żm z├í┼żitkom, ktor├Ż je v spolo─Źnosti e┼íte intenz├şvnej┼í├ş. Star├ę pr├şslovie „Spolo─Źn├í rados┼ą je dvojn├ísobn├í rados┼ą“ alebo motto „Rados┼ą rozd├ívan├şm rastie“ je v tomto kontexte na mieste. Ke─Ć hr├í┼í s priate─żmi v skupine, v├Żhry sa oslavuj├║ spolo─Źne a por├í┼żky s├║ spolo─Źn├ę. Tento spolo─Źn├Ż z├í┼żitok posil┼łuje pozit├şvne em├│cie a minimalizuje tie negat├şvne.

─îi u┼ż v skupine pri pive, pri pokri s priate─żmi alebo na online f├│re pre kas├şnov├Żch nad┼íencov, tento pocit spolo─Źenstva je skuto─Źnou hodnotou lot├ęriov├Żch hier. U─Ź├ş ┼ąa v├í┼żi┼ą si kr├ísne momenty v ┼żivote, navz├íjom sa podporova┼ą a spolo─Źne pre┼ż├şva┼ą ka┼żd├Ż okamih – vysok├Ż alebo n├şzky. Aj preto s├║ Euromili├│ny skuto─Źn├Żm v├ş┼ąazn├Żm hitom.

P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.