Menu

Stieracie žreby online: Veľký prehľad stieracích žrebov v SR

Stieracie žreby sa po rokoch útlmu opäť vracajú medzi ľudí a to v plnej sile. Stieracie žreby môžete hrať aj vy a to online aj v klasickej podobe. Prinášame vám veľký prehľad online stieracích žrebov, ktoré vám pomôžu orientovať sa v tomto svete.

Online stieracie žreby s najvyššími výhrami

Spoločnosti, ktoré ponúkajú žreby v SR

Medzi licencované spoločnosti, ktoré na Slovensku ponúkajú online stieracie žreby patria Niké a Tipos. V spoločnosti Niké sa však online hrať nedajú.

Tipos žreby

Stieracie žreby od Tipos majú na Slovensku veľkú tradíciu podobne ako klasické číselné lotérie a hry.

Žreby Tipos sú vysoko variabilné. Môžete s nimi vyhrať klasické peňažné ceny či mesačnú rentu na niekoľko rokov. Žreby od Tipos sa pochopiteľne líšia tiež vkladmi, výplatami a samozrejme šancou na trafenie výhry.

Hodnotenie kasína
80%

Bonusy a promoakcie
80 %
Bezpečnosť
80 %
Užívateľská podpora
80 %
Ponuka hier
80 %
Vklady a výbery
80 %
Najlepší vstupný bonus
Až 50 € stávka zdarma od Tiposu
Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov. Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát. Nadmerné hranie prináša so sebou aj možné zdravotné riziká.

Na žreboch od Tipos máte pravdepodonosť výhry od 3,21 do 4,58, s tým, že pravdepodobnosť sa líši v závislosti na výške výhier a cien žrebov. Žreby s vysokou pravdepodonosťou výhier pritom neponúkajú tak vysoké ceny ako žreby s nižšou pravdepodobnosťou, prípadne vyššiu nákupnú cenu.

Medzi najčastejšie vyhrávajúce žreby od Tipos patria: 

 • Vianočná lotéria (1:2,80)
 • Nová Vysoká hra (1:3,21)
 • Oslavujte s nami 30 (1:3,34)

Vianočné žreby od Tipos

Vianočné žreby od Tipos sú zďaleka najobľúbenejšiou skupinou žrebov predávanou na Slovensku. A to nie len v tejto spoločnosti, ale plošne. Ako názov sám napovedá, jedná sa o sezónne žreby zdobené vianočnými motívmi, ktoré vďaka tomu ako vyzerajú môžete darovať pod stromček.

Do vianočných žrebov od Tipos môžete napísať venovanie, zabaliť ich do obálky a odoslať na adresu obdarovaného, vďaka čomu sa z nich razom stáva originálne vianočné či novoročné prianie. Vianočné žreby od Tipos sú obecne veľmi neutrálne, takže ak ste na niekoho počas Vianoc zabudli, vianočný žreb vás zachráni. Tieto žreby ponúkajú vysokú šancu na výhru, avšak väčšina výhier je radovo nižšia ako nákupná cena žrebu. Napriek tomu sú pre obdarovaných obľúbeným artiklom.

Niké žreby

Žreby od spoločnosti Niké nie sú takou novinkou akou sa zdajú. Táto spoločnosť priniesla žreby už v roku 1991. Za 5 rokov ich predaja sa lotéria HRA O NIKÉ stala tou najúspešnejšiu lotériou v rámci stieracích žrebov na Slovensku. Predalo sa neuveriteľných 92 miliónov žrebov!

Netreba zabúdať na zábavu zo stierania žrebov a radosť z výhry, ale Niké ponúka aj iné NAJ: Okrem zábavy a napätia zo stierania a radosti z výhier umožňuje stieracia lotéria Niké viacero NAJ:

 • najvyššia okamžitá možná výhra – až 500 000 eur
 • najväčšia pravdepodobnosť výhry – každý 3. až 4. žreb vyhráva
 • najviac možných súbežných výhier na 1 žrebe – až 20 možných výhier na jednom žrebe

Medzi žreby s najväčšou pravdepodobnosťou výhry: 

 • Ohňostroj šťastia (1:3,643)
 • Zlatá Peťa (1:3,622)
 • Víťazná jazda (1:3,643)
 • Vianočný žreb (1:3,736)
 • Vianočný darček (3,815)
 • Krížovka (1:3,840)

Čo sú to stieracie žreby?

Stieracie žreby sú typom lotériovej hry, v ktorej hráči stierajú hracie pole. Ak sa hráčovi pošťastí a na odkrytých miestach nájde požadovanú kombináciu symbolov, vyhráva vopred určenú cenu. 

Šanca na výhru a veľkosť a podoba jednotlivých výhier pri stieracích žreboch sa líši v závislosti na druhu žrebu. Niektoré žreby ponúkajú vyššiu šancu na výhru, ale samotné ceny sú radovo nižšie. Ďalšie losy majú nižšiu šancu na výhru, ale ak vyhráte, môžete získať až život meniacu výhru.

Klasické žreby sa stierajú ostrou hranou mince, nožíkom alebo iným ostrým predmetom. V prípade stierania online žrebov stačí zotrieť prstom na danom mieste na displeji ale prejsť kurzorom myši.

Online stieracie žreby vs. klasické stieracie žreby

Aj napriek faktu, že online stieracie žreby a klasické žreby fungujú rovnako ale na podobnom princípe, sa tieto dve podoby stieracích žrebov líšia. Poďme si predstaviť ich najväčšie výhody.

Online stieracie žreby

Online žreby sú pochopiteľne veľmi ľahko dostupné. Aby ste mohli zotrieť online stierací žreb, stačí vám, aby ste sa prihlásili na svoj účet v lotériovej spoločnosti (alebo sa zaregistrovali) a vybrali si požadovaný žreb. Nemusíte pritom opustiť pohodlie svojho domova a tráviť čas niekde na cestách.

Pretože online žreby nie je potrebné fyzicky vyrábať a distribuovať, bývajú žreby obvykle o niečo lacnejšie, prípadne ponúkajú o niečo vyššiu výhru ako klasické žreby v rovnakej cenovej hladine. Online stieracie žreby sú preto pre hráčov výhodnejšie.

Niké stieracie žreby - obrázok
Stieracie žreby Niké

A nakonec,  vďaka použitej technológii prinášajú online stieracie žreby vždy šancu na zisk nejakej výhry od klasických stieracích žrebov, ktoré môžu byť predávané aj potom, ako boli všetky výhry v danej série vybraté.

Klasické stieracie žreby

Najväčšom výhodou klasických stieracích žrebov je ich fyzická podoba. Lotériové spoločnosti v súčasnej chvíli vyrábajú veľké množstvo stieracích žrebov, ktoré sú vďaka prepracovanej grafickej podobe hodia aj ako darček.

Pretože žreby sú pomerne neutrálne, hodia sa pre obdarovanie prakticky všetkých ľudí bez rozdielu veku či pohlavia, ale aj pri každej príležitosti. Klasické stieracie žreby môžete dať do obálky a venovať napríklad na Vianoce, Veľkú noc, svadbu či narodeniny.

 

Klasické stieracie žreby Tipos
Ukážka stieracích žrebov od Tipos

Výhody a nevýhody stieracích žrebov online

 • Dostupnosť 24/7
 • Široká ponuka žrebov
 • Široká škála tém žrebov
 • Výhra sa vám okamžite pripíše na herný účet
 • Hrajte kdekoľvek a kedykoľvek
 • Subjektívny pohľad, ale papierové žreby sú zábavnejšia forma
 • Nehvohodné ako darček

Bonusy na stieracích žreboch

Pretože stieracie žreby v online podobe zatiaľ nie sú uplne bežné, tiež bonusy, ktoré k nim ponúkajú nie sú úplne nápadité. V súčastnosti existuje iba jeden druh bonusov na stieracie žreby. Skvelá správa je, že sa jedná o peniaze zdarma za registráciu. Čiže z ďaleka ten najlepší bonus.

Ako názov bonusu sám napovedá, peniaze zdarma dostanete za dokončenie registrácie do online lotériovej spoločnosti (vrátane overenia totožnosti a pridania platobnej metódy).

Peniaze zdarma na stieracie žreby vám sú pripísané okamžite po dokončení registrácie a to na váš hráčsky účet. Bonusové peniaze potom môžete používať ľubovoľne, na nákup akýchkoľvek žrebov. Prípadné výhry zo stieracích losov nakúpených za bonusové peniaze sú vaše, môžete ich vybrať bez obmedzení. Vzhľadom k tomu sa registrácia do lotériových spoločností skutočne vyplatí.

Tipos
85%

Ako hodnotíme bonusy?

Celkové hodnotenie bonusov je určené na základe viac faktorov: výška bonusu, hodnotenie spoločnosti, jednoduchosti získania, hodnotenie hráčov a podmienky získania bonusu.

Celková výška bonusu
80 %
Jednoduchosť získania
90 %
Jednoduché dosiahnutie
Férové podmienky
5 € ako bonus ZDARMA za registráciu a 10 € za prvý vklad – bez podmienok
 • Zaregistruj sa na eTipos
 • Najneskôr do 3 pracovných dní ti Tipos pripíše 5 €
 • Tento bonus môžeš využiť na čokoľvek – lotérie, šport aj kasíno
 • Preveď prvý vklad a dostaneš ďalších 10 € ZDARMA!
Platí pre:
Automaty Automaty
Kurzové stávky Kurzové stávky
Lotérie Lotérie
Stieracie žreby Stieracie žreby
Nutnosť vkladu: Nie
Pro: Nové hráče
Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov. Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát. Nadmerné hranie prináša so sebou aj možné zdravotné riziká.

Online stieracie žreby a zákon o házardných hrách

Abyste se vyhnuli jakýmkoliv nepříjemnostem (například výše zmiňované možnosti nákupu losů, které již nenabízejí žádné výhry, případně průtahům při vyplácení výher), doporučujeme vám hrát stírací losy pouze od licencovaných loterijních společností.

Výhry ze stíracích losů nad 1 milion korun se v České republice daní, stejně jako například výhry v loteriích. Protože se jedná o tzv. “srážkovou daň”, samotný výherce se nemusí o nic starat. Daň automaticky strhne samotná loterijní společnost a výherci vyplatí čistou výhru. 

Na Slovensku sú od dani oslobodené stieracie žreby aj online stieracie žreby. D

❓Aký stierací žreb si vybrať

Minulosťou je doba, kedy mali ľudia k dispozícii 3 stieracie žreby. V súčasnej dobe majú zákazníci na výber desiatky stieracích žrebov vo fyzickej aj online podobe. Tieto žreby ponúkajú rôzne šance na výhru aj ceny, ktoré oscilujú do výhry, niekedy až, exotickej dovolenky, auta až do výhry, ktorá môže meniť život.

Správny výber žrebov je veľmi dôležitý. Ak si výberom žrebov nie ste istý, potom je potrebné vytriediť si myšlienky. Možno vám v tom pomôžu tieto základne 3 otázky:

1. Čo by ste chceli vyhrať?

Páči sa vám predstava život meniacej výhry? Alebo by ste chceli vyhrať skôr dovolenku pri mori, automobil či pravidelnú rentu na niekoľko rokov?

2. Ako veľmi ste kvôli výhre ochotní riskovať?

Ale skôr ako veľmi vám bude vadiť, keď nevyhráte? Niektoré žreby majú šancu na život meniace výhry, ale u nich sa dá predpokladať, že padajú celkom výnimočne. Ine žreby ponúkajú pomerne pravideľné výhry, tie sú však radovo nižšie, často dokonca omnoho nižšie ako cena, za ktorú ste žreb kúpili.

3. Koľko by ste do žrebu chceli investovať?

Toto je pravdepodobne vôbec najdôležitejšia otázka, pretože od ceny žrebu sa odvíja množstvo ďalších vecí. Obvykle paltí, že čím drahší žreb kúpite, tým väčšiu šancu na výrhu máte, prípadne tým väčšiu cenu môžete vyhrať.Nie je to však takto vždy.

❓ Ako poznať výherný žreb?

Spôsob ako poznať výherný žreb podľa fyzickej podoby neexistuje. V minulosti ľudia na niekoľko takých spôsobov narazili. Všetky tieto spôsoby však výrobcovia žrebov nakoniec znemožnili novo prijatými opatreniami a výrobnými postupmi.

Rozpoznávanie výherného žrebu v minulosti

Zďaleko najčastejším bolo presvieťovanie výherných žrebov, resp. ochrannej vrstvy, ktorá chránila natisknúté výherné symboly. Túto techniku využívali na samotnom začiatku stieracích žrebov drobní amatérski predajcovia. Na túto snahu o zneužitie sa rýchlo prišlo a príslušné žreby boli stiahnuté z predaja.

Pretože v skoršej dobe boli k výhre žrebov dôležité tiež výrobné čisla žrebov, niektorí vynaliezaví jedinci, ktorí mali prístup k väčšiemu množstvu žrebov, tieto čísla stierali. Na zostreté žreby potom znovu nanášali podomácky pripravenú kryciu vrstvičku, a výherné žreby si nechali vyplatiť, zatiaľ čo nevýherné vracali. Aj na tento podvod sa rýchlo prišlo a to hlavne kvôli to, že nová krycia vrstvička, nikdy nebola taká dokonalá, ako pôvodná vrstva. Nakoniec potom výrobcovia žrebov od okienok s výrobnými čislami úplne upustili a dvojitá kontrolo výhier prebieha elektronicky.

Mýty a povery

Pretože výrobne číslo žrebu v minulosti hrali dôležitú úlohu, niektorí ľudia sú stále presvedčení, že výherný žreb môžu odhaliť výrobné čísla. A tak vyrabajú žreby s párnymi alebo nepárnymi výrobnými číslami, prípadne vo výrobných číslach hľadajú ďalšie ukazovatele ako napríklad opakujúce sa čísla (22, 23) alebo šťastné číslo 13,17 atď.

Akokoľvek tento postup môže byť pre človeka dôležitý, vo svete stieracích žrebov a obecne vo svete hazardu nemá opodstatnenie. V súčasnej dobe sú žreby tlačené pod prísnou bezpečnostnou kontrolou a s úplne náhodnými vstupnými a výstupnými hodnotami. To znamená, že neexistuje žiadny vzorec, podľa ktorého sa dá ohaliť výherný žreb. Všetko záleží skutočne len na šťastí. Preto by ste sa mali vyvarovať rôznym podvodníkom, ktorí na internete predávajú rôzne algoritmi na odhalenie výherných žrebov.

Na druhú stranu je potrebné povedať, že správnym výberom žrebov sa dá zvýšiť šanca na výhru, pretože nie každý žreb je rovnaký a nie každý prináša rovnakú pravdepodobnosť na odrytie výhry.

Vyberte si žreb podľa jackpotu alebo šance na výhru

Ak ste si starostlivo odpovedali na otázky vyššie, pravdepodobne už dobre viete, aký žreb by ste si mali zakúpiť. Nižšie nájdete tie najlepšie výherné žreby podľa jednotlivých kritérií.

5 žrebov s najvyšším jackpotom

Chcete, aby sa z vás stal milionár? Aby ste vyhrali až nechutné množstvo peňazí a pritom vám nezáleží na tom, koľko peňazí do nákupu žrebu investujete, ani aká je pravdepodobnosť, že výhru získate? Tak to vám nesmú chýbať žreby z tejto ponuky! Na týchto žreboch môžete vyhrať tisíce eur.

5 žrebov s najvyššou pravdepodobnosťou na výhru jackpotu

Patríte skôr medzi opatrných hráčov a je pre vás charakteristické príslovie „lepší vrabec v hrste, ako holub na streche „? Potom by ste sa mali zamerať na žreby s najvyššou pravdepodobnosťou výhry, pretože výhry týchto žrebov padajú ako na bežiacom páse. Pravdepodobnosť výhry týchto žrebov je niečo málo nad 2:1.

5 najlacnejších stieracích žrebov

Chcete si žreb kúpiť len pre zábavu, za drobné, ktoré vám zostali z dnešného nákupu? Tušíte (veľmi správne), že pravdepodobnosť výhryna stieracích žreboch je veľmi malá a preto peniaze rozdelíte na viac rôznych žrebov, akoby ste investovali naraz do jedného jediného žrebu? Potom sa vám bude hodiť ponuka tých najlacnejších online žrebov na trhu.

5 aktuálne najdrahších žrebov

Záleží vám na tom, aby ste mali šancu na výhru výhry čo vám zmení život, prípadne aby šanca na akúkoľvek výhru bola čo najvyššia? Chcete si vybrať prémiový žreb, vďaka ktorému budete vedieť, že ste pre svoju výhru urobili maximum? Potom vás určite budú zaujímať tieto žreby:

Aké sú najlepšie stieracie žreby online?

Každý máme iné meradlo, podľa ktorého posudzujeme kvalitu žrebov, ale na jedno sa asi zhodneme všetci. Dobrý žreb by nám mal dávať čo najväčšiu šancu na výhru a zároveň by mal prinášať čo najväčšiu výhry.

Pri výbere toho najlepšieho online žrebu sa tak musíme zamerať na pravdepodobnosť výhry a ďalej na pomer cena vs. výška výhier. Obecne sa preto dá povedať, že najlepší stierací žreb online je taký žreb, ktorý nám dáva možnosť vyhrať čo najväčšie množstvo peňazí za čo najnižší možný vklad a pri čo najvyššej pravdepodobnosti samotnej výhry. Pritom samozrejme platí, že žiadny ideálny žreb neexistuje.

Najväčšie výhry zo stieracích žrebov

Stieracie žreby za sebou majú veľmi krátku existenciu, aj tak stihli urobiť boháčov veľké množstvo ľudí. K dnešnému dňu sú známe dve najvyššie výrhy zo stieracích žrebov, ktoré zhodne prekonali výšku 10 miliónov amerických dolárov.

Dale Summey - Ultimate Millions

Manželia Summeyovci z Lexingtonu

Manželský par z Lexingtonu zo Severnej Karolíny vyhral 10 miliónov dolárov na stieracom žrebe s názvom Ultimate Millions. Dale Summey a jeho krehkejšia polovička Robin pritom dostali na výber – výplatu celej výhry, čo by znamenalo zaplatiť dane v hodnote 4,1 miloóna dolárovManželský pár z Lexingtonu ze Severní Caroliny vyhrál 10 milionů dolarů na stíracím losu s názvem Ultimate Millions. Dale Summey a jeho křehčí polovička Robin přitom dostali na výběr – výplatu celé výhry, což by znamenalo zaplatit 4,1 milionu dolarů na daních (tzn. že by jim zbylo 6 milionů dolarů, tj. něco přes 120 milionů korun), nebo zdali si nechají vyplácet 500 tisíc dolarů po následujících 5 let bez nutnosti platit daně. Pár si po kratším přemýšlení vybral první zmiňovanou možnost, což se ani moc nedivíme. Lepší je mít 120 milionů hned než 210 milionů možná někdy v budoucnosti.

Joanne Massarelli - 200x

Joanne Massarelli z Hyde Parku

Druhú najvyššiu výhru vo výške 10 miliónov dolárov trafila žena z Hyde Parku, ktorá si len tak pre radosť kúpila žreb 200X v hodnote 30 dolárov. Ako v predchádzajúcom prípade, aj teraz si pani Massarelli zvolila okamžité vyplatenie, z ktorej musela zaplatiť vysokú daň. Ale v 71 rokov sa jej ani nedivíme. Len pre zaujímavosť, Joanne Massarelli prekonala šandu 3 501 640:1.

Historie stieracích žrebov

Stieracie žreby nemajú dlhú históriu, napriek tomu si prešli búrlivým vývojom. Patent na prvý sterací žreb bol udelený v roku 1987 americkej spoločnosti Astro-Med. V tej dobe sa žreby rozšírili do celého sveta, predovšetkým do Európy.

Netreba dodávať, že v mnohých prípadoch boli tieto žreby podvodné. V náväznosti na to ľudia začali k stieracím žrebom strácať dôveru a nastal niekoľko ročný útlm. To sa však skončilo počas niekoľkých rokov, pretože  štát vycítil potrebu tento sektor kontrolovať, aj kvôli možnosti zarobiť na hazardných hrách. Spoločne s tým, ako štát začal stieracie žreby kontrolovať, presnul sa predaj žrebov do kamnných predajní a teda k vierohodnejším subjektom. Medzi tieto potreby patrili predovšetkým pošty, novinové stánky, benzínové pumpy a ďalšie drobné obchody, kde sa žreby ponúkajú prakticky dodnes.

Stieracie žreby majú po celú dobu svojej existencie plus mínus rovnakú podobu. Ide o kartičku s výhernými políčkami, ktoré prekrýva vrstva nepriehľadnej látky. Túto vrstvu zákazník zotrie podľa priložených inštrukcií, a prakticky okamžite zistí, či niečo vyhráva. Jedinou dostupnou alternatívou ku klasickým stieracím žrebom.

Zvyšovanie bezpečnosti

Zďaleka najväčšia evolúcia v stieracích žreboch sa týka celkovej bezpečnosti stieracích žrebov. Výrobcovia na žreby pridávajú identifikačné údaje, vďaka nim sa dá ľahko poznať, či sú žreby pôvodné a či náhodou neboli sfalšované.

Zvyšovanie bezpečnosti sa však týka aj samotného použitia stieracích žrebov. V skorších dobách stieracie žreby obsahovali políčka, ktoré sa síce dali zotrieť, ale ak došlo k ich odhaleniu, hráč stratil nárok na výhru. Ak ste teda také políčko zotreli, aj keď omylom, mali ste smolu. Tieto políčka sa našťastie na stieracích žreboch prestali objavovať. Hráči tak v súčasnosti o výhru prísť nemôžu, iba ak by bol žreb úplne nečitateľný.

Vďaka bezpečnostným/identifikačným prvkom v súčasnej dobe môžu byť vyplácané dokonca aj žreby, ktoré sú čiastočne zničené, napríklad natrhnuté alebo rozmočené.

Rozširovanie možností výhier

Stieracie žreby v úplných začiatkom ponúkali iba jednorázové peňažné odmeny. Lotériové spoločnosti sa však snažia osloviť čo najväčší počet ľudí, preto ponúkajú stále rozmanitejšie výhry. Na žreboch tak v súčasnosti môžete vyhrať napríklad automobil, elektroniku, exotické dovolenky alebo pravidelnú mesačnú rentu na niekoľko rokov.

Príchod stieracích žrebov online

Vôbec najväčší pokrok však stieracie žreby urobili s prechodom do digitálnej podoby. Online stieracie žeby hrácom dávajú ešte širšie možnosti výberu a zároveň prinášajú šancu na výhru, to všetko s možnosťou okamžitého nákupu z pohodlia domova.

Často kladené dotazy k stieracím žrebom