Menu

Ako sa hr├í Eurojackpot? – Pravidl├í lot├ęrie Eurojackpot

Ako sa hr├í Eurojackpot? - Pravidl├í lot├ęrie Eurojackpot

Ako sa hr├í Eurojackpot? - Pravidl├í lot├ęrie Eurojackpot

Eurojackpot je popul├írna eur├│pska lot├ęria, ktor├í umo┼ż┼łuje hr├í─Źom z r├┤znych kraj├şn ┼íancu na v├Żhru ve─żk├Żch jackpotov.

Ako si m├┤┼żem zahra┼ą Eurojackpot?

Lot├ęria Eurojackpot je lot├ęria, v ktorej sa ┼żrebuj├║ lopti─Źky z dvoch ┼żrebovac├şch bubnov. V jednom osud├ş sa nach├ídzaj├║ lopti─Źky ozna─Źen├ę ─Ź├şslami od 1 do 50 a v druhom tzv. Europti─Źky s ─Ź├şslami od 1 do 10. Ka┼żd├Ż hr├í─Ź si teda mus├ş vybra┼ą 5 ─Ź├şsel od 1 do 50 a 2 Euro ─Ź├şsla od 1 do 10. Cie─żom lot├ęrie Eurojackpot je v├Żberom natipova┼ą ─Źo najviac ─Ź├şsel. Kto uh├ídne v┼íetk├Żch 7 ─Ź├şsel, vyhr├íva jackpot. Na pr├ízdno neod├şde┼í ani vtedy, ak sa ti podar├ş spr├ívne tipn├║┼ą nieko─żko vy┼żrebovan├Żch ─Ź├şsel v r├ímci jednej z 11 v├Żhern├Żch kombin├íci├ş.

Ak nepatr├ş┼í k ─żu─Ćom, ktor├ş veria na povery, ide├ílne je vybra┼ą v┼íetky tvoje Eurojackpot ─Ź├şsla pomocou automatick├ęho gener├ítora. V─Ćaka v├Żberu n├íhodn├Żch ─Ź├şsel m├í┼í men┼íiu ┼íancu deli┼ą sa o v├Żhru s ostatn├Żmi dr┼żite─żmi v├Żhern├ęho tiketu. Vedeck├ę v├Żskumn├ę ┼ít├║die dok├ízali, ┼że v├Ą─Ź┼íina hr├í─Źov v lot├ęrii Eurojackpot tipuje svoje ─Ź├şsla pod─ża d├ítumov naroden├şn a v├Żro─Ź├ş (─Ź├şsla 31 alebo ni┼ż┼íie). Ak bude┼í vybera┼ą aj ─Ź├şsla vy┼í┼íie ako 31, bude┼í si m├┤c┼ą necha┼ą svoju v├Żhru len pre seba.

Ako v├Żhry m├┤┼żem vyhra┼ą v lot├ęrii Eurojackpot?

Minim├ílna v├Ż┼íka jackpotu v lot├ęrii Eurojackpot predstavuje 10 mili├│nov eur. Ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł sa t├íto hern├í suma kumuluje, a┼ż k├Żm sa nen├íjde absol├║tny v├Żherca. Ak jackpot nevyhr├í ┼żiaden Eurojackpotov├Ż hr├í─Ź, jackpot sa pres├║va do ─Ćal┼íieho ┼żrebovania (ÔÇ×rolloverÔÇť). Tento fenom├ęn neuverite─żne zvy┼íuje predaj tiketov a v├Ż┼íku vypl├ícan├Żch v├Żhier. Maxim├ílna v├Ż┼íka jackpotu predstavuje 90 mili├│nov eur.

Ak sa nikomu nepodar├ş uh├ídnu┼ą v┼íetky ─Ź├şsla a vyhra┼ą vysok├Ż jackpot, finan─Źn├ę prostriedky putuj├║ do 2. v├Żhernej kateg├│rie (ÔÇ×roll downÔÇť). Preto je lot├ęria Eurojackpot ove─ża dynamickej┼íia a ─Źastej┼íie prin├í┼ía hr├í─Źom lot├ęrie mo┼żnos┼ą vyhra┼ą tak jackpot ako aj men┼íie v├Żhry v porovnan├ş s jej konkuren─Źn├Żmi lot├ęriami. V lot├ęrii Euromili├│ny trv├í napr├şklad a┼ż nieko─żko t├Ż┼żd┼łov ─Źi mesiacov, k├Żm padne jacpot.

Ako vyzer├í rozpis v├Żhier hry Eurojackpot?

Lot├ęria Eurojackpot vytv├íra ─Źo najviac v├Żhercov z 12 r├┤znych v├Żhern├Żch kateg├│ri├ş. Tak napr├şklad v├ş┼ąazn├ş hr├í─Źi 2. a 3. kateg├│rie si m├┤┼żu domov odnies┼ą slu┼ín├ę finan─Źn├ę v├Żhry vo v├Ż┼íke viac ako 100 tis├şc eur alebo dokonca 1 mili├│n eur!

Ako na to, ak si chcem zahra┼ą Eurojackpot?

Pravidl├í hry Eurojackpot s├║ ┼ítandardizovan├ę pre v┼íetky zapojen├ę krajiny a poskytuj├║ hr├í─Źom mo┼żnos┼ą vyhra┼ą atrakt├şvne jackpoty a ─Ćal┼íie v├Żhry. Tu s├║ z├íkladn├ę pravidl├í tejto lot├ęrie:

 • V├Żber ─Ź├şsel

  Ka┼żd├Ż hr├í─Ź Eurojackpotu si vyber├í 5 hlavn├Żch ─Ź├şsel z rozsahu 1 a┼ż 50 a 2 dodato─Źn├ę ─Ź├şsla (Euro ─Ź├şsla) z rozsahu 1 a┼ż 10. Hlavn├ę ─Ź├şsla a Euro ─Ź├şsla m├┤┼żu by┼ą rovnak├ę.

 • V├Żber po─Źtu tiketov

  Hr├í─Źi Eurojackpotu si m├┤┼żu zak├║pi┼ą viacero tiketov, pri─Źom na ka┼żdom tikete m├┤┼żu by┼ą r├┤zne kombin├ície hlavn├Żch a Euro ─Ź├şsel.

 • St├ívka

  Hr├í─Źi Eurojackpotu si m├┤┼żu vybra┼ą, ─Źi stavia len na hlavn├ę ─Ź├şsla, alebo aj na dodato─Źn├ę Euro ─Ź├şsla. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov plat├ş, ┼że ─Ź├şm viac spr├ívnych ─Ź├şsel uh├ídne┼í, t├Żm v├Ą─Ź┼íiu v├Żhru z├şska┼í.

 • Platba

  Hr├í─Źi Eurojackpotu platia za ka┼żd├Ż tiket, ktor├Ż si zak├║pia. Cena tiketu sa l├ş┼íi v z├ívislosti od krajiny, v ktorej sa tiket kupuje.

 • ┼Żrebovanie

  ┼Żrebovanie v├Żhern├Żch ─Ź├şsel Eurojackpotu sa kon├í raz t├Ż┼żdenne, obvykle vo ┼ítvrtok ve─Źer. Po ┼żrebovaniach sa zverej┼łuj├║ ofici├ílne v├Żsledky.

 • V├Żhry

  V├Ż┼íka v├Żhry z├ívis├ş od toho, ko─żko ─Ź├şsel hr├í─Ź spr├ívne uh├ídol. Jackpot sa vyhr├íva, ak hr├í─Ź uh├ídne v┼íetk├Żch 5 hlavn├Żch ─Ź├şsel a 2 dodato─Źn├ę Euro ─Ź├şsla. Existuj├║ v┼íak aj ni┼ż┼íie v├Żhry pre r├┤zne kombin├ície spr├ívnych ─Ź├şsel.

 • Maxim├ílny jackpot

  Eurojackpot m├í maxim├ílny jackpot, ktor├Ż mo┼żno dosiahnu┼ą. Ak jackpot tento limit dosiahne, ─Ćal┼íie peniaze, ktor├ę by boli inak pridan├ę do jackpotu, bud├║ pres├║van├ę do druhej ├║rovne v├Żhier.

 • Garan─Źn├Ż minim├ílny jackpot

  Eurojackpot m├í aj garan─Źn├Ż minim├ílny jackpot, ktor├Ż je stanoven├Ż v├Żrobcom lot├ęrie a je zaru─Źen├Ż pre ka┼żd├ę ┼ąahanie.

Ak├ę ─Ćal┼íie lot├ęrie s├║ u n├ís dostupn├ę?

Aktuálny jackpot
98 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 488 123  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
44 345  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.