Ako sa hrá Eurojackpot? – Pravidlá lotérie Eurojackpot

Ako sa hrá Eurojackpot? - Pravidlá lotérie Eurojackpot

Ako sa hrá Eurojackpot? - Pravidlá lotérie Eurojackpot

Eurojackpot je populárna európska lotéria, ktorá umožňuje hráčom z rôznych krajín šancu na výhru veľkých jackpotov.

Ako si môžem zahrať Eurojackpot?

Lotéria Eurojackpot je lotéria, v ktorej sa žrebujú loptičky z dvoch žrebovacích bubnov. V jednom osudí sa nachádzajú loptičky označené číslami od 1 do 50 a v druhom tzv. Europtičky s číslami od 1 do 10. Každý hráč si teda musí vybrať 5 čísel od 1 do 50 a 2 Euro čísla od 1 do 10. Cieľom lotérie Eurojackpot je výberom natipovať čo najviac čísel. Kto uhádne všetkých 7 čísel, vyhráva jackpot. Na prázdno neodídeš ani vtedy, ak sa ti podarí správne tipnúť niekoľko vyžrebovaných čísel v rámci jednej z 11 výherných kombinácií.

Ak nepatríš k ľuďom, ktorí veria na povery, ideálne je vybrať všetky tvoje Eurojackpot čísla pomocou automatického generátora. Vďaka výberu náhodných čísel máš menšiu šancu deliť sa o výhru s ostatnými držiteľmi výherného tiketu. Vedecké výskumné štúdie dokázali, že väčšina hráčov v lotérii Eurojackpot tipuje svoje čísla podľa dátumov narodenín a výročí (čísla 31 alebo nižšie). Ak budeš vyberať aj čísla vyššie ako 31, budeš si môcť nechať svoju výhru len pre seba.

Ako výhry môžem vyhrať v lotérii Eurojackpot?

Minimálna výška jackpotu v lotérii Eurojackpot predstavuje 10 miliónov eur. Každý týždeň sa táto herná suma kumuluje, až kým sa nenájde absolútny výherca. Ak jackpot nevyhrá žiaden Eurojackpotový hráč, jackpot sa presúva do ďalšieho žrebovania („rollover“). Tento fenomén neuveriteľne zvyšuje predaj tiketov a výšku vyplácaných výhier. Maximálna výška jackpotu predstavuje 90 miliónov eur.

Ak sa nikomu nepodarí uhádnuť všetky čísla a vyhrať vysoký jackpot, finančné prostriedky putujú do 2. výhernej kategórie („roll down“). Preto je lotéria Eurojackpot oveľa dynamickejšia a častejšie prináša hráčom lotérie možnosť vyhrať tak jackpot ako aj menšie výhry v porovnaní s jej konkurenčnými lotériami. V lotérii Euromilióny trvá napríklad až niekoľko týždňov či mesiacov, kým padne jacpot.

Ako vyzerá rozpis výhier hry Eurojackpot?

Lotéria Eurojackpot vytvára čo najviac výhercov z 12 rôznych výherných kategórií. Tak napríklad víťazní hráči 2. a 3. kategórie si môžu domov odniesť slušné finančné výhry vo výške viac ako 100 tisíc eur alebo dokonca 1 milión eur!

Ako na to, ak si chcem zahrať Eurojackpot?

Pravidlá hry Eurojackpot sú štandardizované pre všetky zapojené krajiny a poskytujú hráčom možnosť vyhrať atraktívne jackpoty a ďalšie výhry. Tu sú základné pravidlá tejto lotérie:

 • Výber čísel

  Každý hráč Eurojackpotu si vyberá 5 hlavných čísel z rozsahu 1 až 50 a 2 dodatočné čísla (Euro čísla) z rozsahu 1 až 10. Hlavné čísla a Euro čísla môžu byť rovnaké.

 • Výber počtu tiketov

  Hráči Eurojackpotu si môžu zakúpiť viacero tiketov, pričom na každom tikete môžu byť rôzne kombinácie hlavných a Euro čísel.

 • Stávka

  Hráči Eurojackpotu si môžu vybrať, či stavia len na hlavné čísla, alebo aj na dodatočné Euro čísla. Vo väčšine prípadov platí, že čím viac správnych čísel uhádneš, tým väčšiu výhru získaš.

 • Platba

  Hráči Eurojackpotu platia za každý tiket, ktorý si zakúpia. Cena tiketu sa líši v závislosti od krajiny, v ktorej sa tiket kupuje.

 • Žrebovanie

  Žrebovanie výherných čísel Eurojackpotu sa koná raz týždenne, obvykle vo štvrtok večer. Po žrebovaniach sa zverejňujú oficiálne výsledky.

 • Výhry

  Výška výhry závisí od toho, koľko čísel hráč správne uhádol. Jackpot sa vyhráva, ak hráč uhádne všetkých 5 hlavných čísel a 2 dodatočné Euro čísla. Existujú však aj nižšie výhry pre rôzne kombinácie správnych čísel.

 • Maximálny jackpot

  Eurojackpot má maximálny jackpot, ktorý možno dosiahnuť. Ak jackpot tento limit dosiahne, ďalšie peniaze, ktoré by boli inak pridané do jackpotu, budú presúvané do druhej úrovne výhier.

 • Garančný minimálny jackpot

  Eurojackpot má aj garančný minimálny jackpot, ktorý je stanovený výrobcom lotérie a je zaručený pre každé ťahanie.

Aké ďalšie lotérie sú u nás dostupné?

Aktuálny jackpot
20 000 000  €
Aktuálny jackpot
5 551 183  €
Aktuálny jackpot
3 208 747  €
Aktuálny jackpot
3 000 000  €
Aktuálny jackpot
72 000  €
Aktuálny jackpot
21 401  €
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Súvisiace články

Pridaj komentár

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov .
Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.