Menu

Aký je rozdiel medzi lotériou Keno a Keno 10?

Aký je rozdiel medzi lotériou Keno a Keno 10?

Aký je rozdiel medzi lotériou Keno a Keno 10?

Keno a Keno 10 sú dva typy loterií, ktoré sú založené na podobnom princípe, ale existuje medzi nimi zopár rozdielov. Keno a Keno 10 sú lotérie založené na náhodnom výbere čísel, ktoré hráči tipujú pred losovaním. Je rozdiel v počte vyžrebovaných čísel alebo aj v počte čísel, ktoré hráči vyberajú? Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Keno a Keno 10 sú obidva typy lotériových hier, ktoré sa hrajú s pomocou číselnej žrebovacej hry. I keď majú mnoho spoločných rysov, existujú medzi nimi aj určité rozdiely:

Keno a Keno 10 – Rozdiely

 • Počet vyžrebovaných čísel

  • Keno: V bežnej verzii Kena sú zvyčajne vyžrebované 20 čísel z číselného rozsahu od 1 do 80.
  • Keno 10: V prípade Kena 10 sú tiež vyžrebované 20 čísel, avšak hráči si sami vyberajú, koľko čísel (zvyčajne od 2 do 10) chcú označiť a vsadiť.
 • Výplaty a pravidlá

  • Keno: Výplaty v Kene sa líšia podľa toho, koľko čísel hráč uhádne a koľko peňazí vsadí. Čím viac čísel hráč uhádne, tým vyššie sú jeho výhry.
  • Keno 10: Keno 10 je zamerané na možnosť hrania s 10 vybranými číslami. Výplaty sa opäť menia v závislosti od toho, koľko čísel hráč uhádne.
 • Výber čísel

  • Keno: V Kene sa hráči môžu rozhodnúť, koľko čísel chcú označiť na tikete, pričom platia rôzne sadzby v závislosti od toho, koľko čísel si zvolia.
  • Keno 10: V Kene 10 si hráči sami vyberajú, koľko čísel (od 2 do 10) chcú označiť a vsadiť.
 • Možnosti hrania

  • Keno: V Kene môžu hráči čísla vyberať zo zoznamu dostupných čísel, ktorým zodpovedá číselný rozsah.
  • Keno 10: V Kene 10 si hráči sami vyberajú, koľko čísel a ktoré čísla chcú vsadiť.
 • Stratégia

  • Keno: V Kene je väčšinou závislý na náhode a nespočetných možností vyžrebovaných kombinácií.
  • Keno 10: V Kene 10 môže hráč ovplyvniť svoju šancu na výhru tým, aké čísla si vyberie na tikete.

Vo všeobecnosti možno teda povedať, že Keno 10 je zmenšenou verziou Kena, ktorá umožňuje hráčom vybrať si počet čísel, ktoré chcú označiť a vsadiť. Rozdiely sa týkajú hlavne možností výberu čísel, výplat a stratégie hry.

Vedeli ste, že Keno 10 sa dá hrať aj pomocou mobilu? Ak neviete ako, inšpirujte sa:

Ako si môžem zahrať Keno 10?

Najprv si musíš zohnať herný tiket – Nájdeš ho takmer v každej trafike, na poštách, čerpacích staniciach a v mnohých ďalších obchodoch alebo si môžeš skúsiť zahrať Keno 10 online a zakúpiť si online herný tiket.

Potom si následne herný tiket musíš vyplniť. – Herný tiket Keno 10 obsahuje 4 hracie polia, každé po 80 čísel. V jednotlivých hracích poliach si musíš natipovať čísla (1 až 10), alebo vyskúšať náhodný tip.

Nakoniec je potrebné herný tiket podať. – V praxi to funguje tak, že od obsluhy terminálu si prevezmeš potvrdenie o stávke. To ti poslúži ako doklad v prípade výhry.

Ako správne vyplním herný tiket Keno 10?

Aký je počet tipovaných čísel? 

V jednom hracom poli sa ti ponúka možnosť vyplniť až 10 čísel. Pod hracími poľami vyznač počet čísel, ktoré si vyplnil. Prostredníctvom metódy zaškrtávania si vyber aj čísla v ďalších hracích poliach. Týmto spôsobom môžeš celkovo vyplniť až 4 hracie polia.

Voľba výšky stávky

Tu platí: od 1x (0,30 €) do 20x (6,00 €)

KENO PLUS

Ak chceš hrať KENO PLUS, musíš vyplniť políčko „Stávka na KENO PLUS“. Posledné vyžrebované číslo je KENO PLUS číslo. Ak sa KENO PLUS číslo zhoduje s niektorým tvojim číslom, okamžite vyhrávaš. Cena stávky KENO PLUS sa rovná tvojej zvolenej cene stávky do hry. Celkový vklad aj s KENO PLUS sa teda potom zdvojnásobuje.

KENO JOKER

Ak si chceš vyskúšať zahrať doplnkovú hru KENO JOKER, bude ťa to stáť iba 0,30 € a zvýšiš tak svoju šancu na výhru. Nemusíš tipovať žiadne čísla – o výhre rozhodne náhodné 6-číslie na tvojom potvrdení o stávke. Pre účasť v hre zaškrtni políčko Áno – pri hre KENO JOKER.

Predplatné

Ak máš svoj herný tiket, môžeš ho využiť na viac žrebovaní. Stávku uzatvoríš iba raz, ale šancu vyhrať budeš mať hneď niekoľkokrát.

V čom sa líšia Keno a Keno 10?

Keno

Keno je lotéria, ktorá má svoje korene v Číne a má dlhú historiu. V tradičnom prevedení si hráči vyberajú určitý počet čísel z určitého rozsahu (obvykle 1 až 80). Potom nasleduje losovanie, kde sa náhodne vyberá 20 čísel. Hráči získávajú výhry na základe toho, koľko čísel správne uhádnu z tých, ktoré boli vylosované. Čím viac čísel uhádnu, tým väčšia je ich výhra. Keno môže nadobúdať rôzne varianty v rôznych krajinách a u rôznych poskytovateľov lotérie.

Keno 10

Keno 10 je variáciou tradičného Kena, ktoré sa ponúka napríklad aj na Slovensku. Rozdiel spočíva v počte vylosovaných čísel a aj v počte čísel, ktoré hráči vyberajú. Hráči si vyberajú 10 čísel z rozsahu od 1 do 80. Potom nasleduje losovanie, kde sa náhodne vyberá 20 čísel. Hráči získavajú výhry na základe toho, koľko z týchto 20 čísel uhádnu. Keno 10 má odlišné pravidla a výplatné tabuľky v porovnaní s tradičným Keno.

Keno a Keno 10 sú vo všeobecnosti lotérie založené na náhodnom výbere čísel, ktoré hráči tipujú pred losovaním. Hlavným rozdielom medzi nimi je počet vylosovaných čísel a počet čísel, ktoré hráči vyberajú.

Ďalšie lotérie

Aktuálny jackpot
96 000 000  € (Výnimočne sa hrá o vecné ceny)
Aktuálny jackpot
6 769 639  €
Aktuálny jackpot
5 000 000  €
Aktuálny jackpot
500 000  €
Aktuálny jackpot
72 000  €
Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov. Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát. Nadmerné hranie prináša so sebou aj možné zdravotné riziká.
Páčil sa vám tento článok

Autor obsahu

Súvisiace články

Pridaj komentár

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov .
Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.