Menu

─îo robi┼ą, ke─Ć vyhr├íte jackpot? (Tipy od lot├ęriov├ęho pr├ívnika)

Pokia─ż si ─Ź├ştate tento ─Źl├ínok, tak je mo┼żn├ę, ┼że ste pr├íve stali v├Żhercami ohromn├ęho jackpotu v lot├ęrii. Gratulujeme v├ím! V┼íetky tie ne├║spe┼ín├ę tikety a ne┼í┼ąastn├ę ─Ź├şsla s├║ u┼ż minulos┼ąou!

Ale ─Źo teraz? ─îo m├íte robi┼ą?┬á

Z hist├│rie vieme o mnoh├Żch ─żu─Ćoch, ktor├ş vyhrali jackpot a nakoniec zistili, ┼że v├ş┼ąazstvo m├┤┼że vies┼ą k ne┼í┼ąastiu. Existuje nespo─Źetne pr├şbehov o tom, ┼że ─żudia vyhrali a ich ┼żivoty sa zmenili k hor┼íiemu. Napr├şklad sa to stalo st├ívkarom, ktor├ş s├║ drogovo z├ívisl├ş, alebo ─żu─Ćom, ktor├ş zle investovali ─Źi rozh├ídzali peniaze ├║plne bez rozmyslu. Niektor├ş sa dokonca e┼íte viac zadl┼żili a pri┼íli nielen o cel├║ v├Żhru. Nema─żujme ─Źerta na stenu, ale v t├Żch najhor┼í├şch pr├şpadoch sa niektor├ę v├Żhry skon─Źili aj samovra┼żdou.

├üno, nie je to ide├ílny za─Źiatok ─Źl├ínku o rozpr├ívkovej v├Żhre, ktor├ęho riadky s├║ ur─Źen├ę na to, aby v├ím poradil. Ale chceme, aby ste si predov┼íetk├Żm uvedomili, ┼że v├Żhra v lot├ęri├ş so sebou nesie aj ve─żk├ę rizik├í! Najm├Ą v lot├ęri├ích s obrovsk├Żmi v├Żhrami, ako napr├şklad Eurojackpot ─Źi Loto. Chceme, pre va┼íe dobro, aby ste sa t├Żmto rizik├ím vedeli vyhn├║┼ą a ┼żili ┼í┼ąastn├Ż a bezprobl├ęmov├Ż ┼żivot. Vyh─żadali sme preto pre v├ís tieto inform├ície, od pr├ívnika, ktor├ş sa ┼ípecializuje na oblas┼ą poradenstva tzv. „okam┼żit├Żch milion├írom“.

Prv├ę kroky, ke─Ć zist├şte, ┼że ste vyhrali

Najviac r├íd sme si vzali od americk├ęho pr├ívnika Jasona Kurlanda, ktor├Ż m├í za sebou ve─żk├ę mno┼żstvo sk├║senost├ş s v├Żhercami lot├ęri├ş. Rad├ş a pr├ívne zastupuje v├Żhercov najv├Ą─Ź┼íej lot├ęrie na svete Powerball. P├ş┼íu o ┼łom najv├Ą─Ź┼íie americk├ę magaz├şny a rozhovory s n├şm robia najzn├ímej┼íie telev├şzne stanice. Na┼íli sme mnoho rozhovorov a vide├ş, kde rad├ş ─Źo robi┼ą v pr├şpade, ┼że vyhr├íte mili├│ny a na z├íklade tohto prieskumu sme pre v├ís pripravili 5 r├íd, ako sa zachova┼ą, ke─Ć vyhr├íte v lot├ęrii. Tak po─Ćme na to:

1. Prekontrolujte si svoj tiket viackrát

Dvojit├í kontrolaSkontrolovali ste svoj tiket, zistili ste, ┼że ste trafili v┼íetky ─Ź├şsla a vyhrali Eurojackpot. Za─Źali ste sa radova┼ą ako mal├ę deti (kri─Źa┼ą, beha┼ą, sk├íka┼ą po posteli at─Ć.). Sk├┤r ako budete pokra─Źova┼ą s oslavami, tak sa rad┼íej e┼íte dvakr├ít uistite, ┼że ste trafili v┼íetky ─Ź├şsla. Overte ich na str├ínkach lot├ęrie a okrem ─Ź├şsel tie┼ż overte ─Źi sa d├ítum ┼żrebovania ─Ź├şsel zhoduje s d├ítumom na tikete.

2. Podp├ş┼íte si svoj tiket a schovajte si ho na bezpe─Źn├ę miesto

Podpis tiketu loterie

Prv├í vec, ktor├║ by ste mali urobi┼ą po kontrol├ích tiketu a ─Ź├şsel s d├ítumom ┼żrebovania je podpis na zadnej strane tiketu. V├í┼í tiket je toti┼ż teraz tzv. Bearer istrument, teda kto je podp├şsan├Ż, ten je vlastn├şkom tiketu.

Po podpise okam┼żite zhotovte fotok├│piu alebo naskenujte obe strany tiketu. V ruke teraz dr┼ż├şte kus papiera, ktor├Ż behom p├ír sek├║nd nabral mili├│nov├║ hodnotu, nechcete o┼ł predsa pr├şs┼ą. Teraz u┼ż sta─Ź├ş ak budete pracova┼ą s fotok├│piou, ofici├ílny tiket si ukryte na bezpe─Źn├ę miesto. V ide├ílnom pr├şpade je to trezor.

3. Bu─Ćte pokojn├ş a o v├Żhre nikomu nehovorte – Zosta┼łte v anonymite

Upokojte svoju myse─ż

Mo┼żno to budete chcie┼ą vykri─Źa┼ą cel├ęmu svetu, usporiada┼ą obrovsk├Ż ve─Źierok a da┼ą ka┼żd├ęmu┬ásvojmu lep┼íiemu kamar├ítovi nieko─żko tis├şc na prilep┼íenie. Alebo v├ím v├Żhra vezme rovno dych, v tom lep┼íom pr├şpade. Pravdou je, ┼że ─Ź├şm menej ─żud├ş vie, ┼że ste vyhrali, t├Żm lep┼íie v├ím a va┼íej rodine bude. V nadch├ídzaj├║cich d┼łoch budete ─żutova┼ą, ┼że ste niekedy niekomu o v├Żhre povedali. ├Üplne najhor┼íia vec, ktor├║ by ste mohli urobi┼ą je zverejni┼ą inform├íciu o v├Żhre na soci├ílnych sie┼ąach – na to ihne─Ć zabudnite. Ka┼żd├Ż, naozaj ka┼żd├Ż, dokonca ─żudia ktor├Żch nepozn├íte by si t├║to inform├íciu mohli doh─żada┼ą a n├ísledne by si mohli doh─żada┼ą v┼íetk├Żch va┼íich kamar├ítov, bl├şzkych alebo e┼íte hor┼íie ─Źlenov va┼íej rodiny.

Spr├ívy tohto typu skr├ítka cestuj├║ r├Żchle a posledn├║ vec, ktor├║ potrebujete, je tlak od v┼íetk├Żch zn├ímych, ktor├ş v├ím gratuluj├║ a v hor┼íom pr├şpade v├ís za─Ź├şnaj├║ ┼żiada┼ą o p├┤┼żi─Źky, e┼íte predt├Żm ako si svoju v├Żhru vyzdvihnete.

Ch├ípem, ┼że chcete t├║to ├║┼żasn├║ spr├ívu zdie─ża┼ą s va┼íimi najbli┼ż┼í├şmi, ale zatia─ż naozaj nikomu ni─Ź nehovorte.

4. Kontaktujte odborn├şkov

N├ísledne by ste mali kontaktova┼ą odborn├şkovProfesion├íli (odborn├şci) ikona, ktor├ş sa ┼ípecializuj├║ na oblas┼ą tzv. r├Żchlych milion├írov, preto┼że va┼íe rozhodnutie nemus├ş by┼ą v┼żdy to najlep┼íie a ako sme u┼ż spom├şnali v ├║vode, tak m├┤┼żete pr├şs┼ą o ─Źas┼ą alebo dokonca o v┼íetky peniaze. Navy┼íe v├ím poradia ako u┼íetri┼ą ─Źo najviac pe┼łaz├ş na daniach a poradia v├ím so v┼íetk├Żmi nasleduj├║cimi krokmi pred vyzdvihnut├şm v├Żhry a n├ísledne s vami napl├ínuj├║ ako s peniazmi naklada┼ą tak, aby ste si u┼żili svoj vysn├şvan├Ż ┼żivot bez probl├ęmov.

Okrem d├┤vodov, pre─Źo si zohna┼ą odborn├şkmi pop├şsan├Żch vy┼í┼íie, existuje mnoho probl├ęmov a ├║skal├ş, ktor├ę by mohli vznikn├║┼ą. Po─Źas nasleduj├║cich dn├ş budete pod ohromn├Żm tlakom a sk├║sen├ęmu t├şmu profesion├ílov v├ím poskytne psychick├Ż pokoj, ktor├Ż budete potrebova┼ą. Budete sa m├┤c┼ą s├║stredi┼ą na d├┤le┼żit├ę veci.

Medzi t├Żchto odborn├şkov spad├í pr├ívnik, finan─Źn├Ż poradca a ├║─Źtovn├şk.

5. Nechajte si ─Źas na rozmyslenie

Mu┼ż na pl├í┼żi pod palmouSvet sa bude chcie┼ą stretn├║┼ą s najnov┼í├şm milion├írom, ─Źi u┼ż sa jedn├í o oby─Źajn├║ zvedavos┼ą, novinov├ę ─Źl├ínky, charitat├şvne alebo in├ę v├Żzvy. T├íto medi├ílna zvedavos┼ą v┼íak r├Żchlo zmizne. Na vyzdvihnutie svojej v├Żhry m├íte dostatok ─Źasu, ─Źo v├ím povie aj pr├ívnik. Preto je najlep┼íie v prv├Żch d┼łoch zmizn├║┼ą na pokojn├ę miesto so svojimi bl├şzkymi, zhlboka sa nad├Żchnu┼ą a v pokoji si rozmyslie┼ą ─Źo od svojho ┼żivota chcete.

Iba sa cez telef├│n uistite, ┼że v├í┼í pr├ívnik a jeho t├şm pripravuj├║ v┼íetky mo┼żn├ę potrebn├ę podklady na vyzdvihnutie v├Żhry a dohodnite sa s n├şm ─Źi pre v├ís bude lep┼íie zosta┼ą v anonymite alebo sa uk├íza┼ą verejnosti. Tejto t├ęme sme sa tie┼ż venovali podrobne v odstavci ni┼ż┼íie.

Video od Jasona Kurlanda zhr┼łuj├║ce v┼íetky body

Video vytvoril Jason Kurland, najlep┼í├ş pr├ívnik, ktor├Ż zastupoval a pom├íhal v├ş┼ąazom lot├ęrie v USA. Video zh┼Ľ┼łaj├║ce, postup, ako sa zachova┼ą v pr├şpade v├Żhry. Video je v anglickom jazyku, ale ─żahko m├┤┼żete prepn├║┼ą na automatick├ę titulky v pravom spodnom rohu.

Zosta┼ą v anonymite alebo sa odhali┼ą verejnosti?

S va┼í├şm pr├ívnikom na v├ís ─Źak├í jedno naozaj d├┤le┼żit├ę rozhodnutie a to ─Źi zostanete v anonymite alebo sa rozhodnete vyst├║pi┼ą v m├ędi├ích ako v├Żherca. Pr├ívnik by v├ím mal poveda┼ą ak├ę existuj├║ v├Żhody a nev├Żhody pri odhalen├ş toto┼żnosti na tla─Źovej konferencii pri odovzdan├ş v├Żhry. Na t├║to ot├ízku v┼íak neexistuje predom dan├í a preferovan├í odpove─Ć, v┼íetko toti┼ż z├íle┼ż├ş na va┼íich priorit├ích.

Internetov├Ż magaz├şn Metro v roku 2016 publikoval vo svojom ─Źl├ínku, ┼że iba 10-15 percent v├ş┼ąazov ve─żk├Żch lot├ęriov├Żch v├Żhier vo Ve─żkej Brit├ínii sa rozhodne uk├íza┼ą verejnosti. Ni┼ż┼íie si pop├ş┼íeme v├Żhody a nev├Żhody oboch mo┼żnost├ş:

├Źs┼ą s v├Żhrou na verejnos┼ą ÔÇô pros and cons

Najv├Ą─Ź┼í├şm d├┤vodom, ┼że sa ─żudia rozhodn├║ ├şs┼ą so svojou v├Żhrou na verejnos┼ą je, ┼że sa nechc├║ schov├íva┼ą pred svojimi priate─żmi. Skr├ítka nechc├║ pr├şs┼ą o svojich kamar├ítov, len preto┼że vyhrali mili├│ny v lot├ęrii. Museli by sa ods┼ąahova┼ą alebo by museli hra┼ą, ┼że ni─Ź nevyhrali. Av┼íak to nie je tak├ę jednoduch├ę, ke─Ć v├ím pred domom stoj├ş auto za astronomick├║ sumu a va┼íi priatelia vedia, ┼że ste ┼żili priemern├Ż ┼żivot. Chc├║ ┼żi┼ą norm├ílny ┼żivot ako doteraz, av┼íak s t├Żm rozdielom, ┼że nechc├║ ni─Ź taji┼ą.

V roku 2014 vyhral Neil Trotter ┬ú107.9 mili├│na a na tla─Źovej konferencii povedal:

ÔÇ×I didn’t want to disappear and hide, I didn’t think that would be possible. I didn’t want to be deceitful to all my friends.ÔÇť

Preklad: Nechcel som zmizn├║┼ą a skr├Żva┼ą sa, pod─ża m┼ła by to ani nebolo mo┼żn├ę. Navy┼íe by to bol podraz na v┼íetk├Żch mojich priate─żov.

V roku 2011 v├Żhercovia historicky najvy┼í┼íieho jackpotu (┬ú161.6 million) lot├ęrie Euromili├│ny v UK ozn├ímili:

ÔÇťwe would have had to have constructed lies for our nearest and dearest. We donÔÇÖt want to live like that.ÔÇŁ

Preklad: Nechceme klama┼ą na┼íim najbli┼ż┼í├şm. Nechceme tak ┼żi┼ą.

Jednou z ve─żk├Żch nev├Żhod v├í┼ího nadobudnut├ęho majetku je ─żudsk├í vlastnos┼ą z├ívis┼ą, v─Ćaka ktorej m├┤┼żete pr├şs┼ą o ve─żk├ę mno┼żstvo priate─żov. Ve─ża ─żud├ş v├ís tie┼ż za─Źne prosi┼ą o p├┤┼żi─Źky alebo l├ískavosti a akon├íhle by ste im nedali to ─Źo by chceli, tak by s v├ím obr├ítili chrbtom. Pokia─ż vyst├║pite na verejnos┼ą, odkr├Żvate tak svoje s├║kromie cel├ęmu svetu a m├┤┼żete t├Żm strati┼ą svoje bezpe─Źie a dokonca bezpe─Źie svojich bl├şzkych.

V├Żhody

 • Budete sl├ívni
 • Nemus├şte nikomu klama┼ą
 • Nemus├şte skr├Żva┼ą svoje bohatstvo pred zn├ímymi

Nev├Żhody

 • M├┤┼żete pr├şs┼ą o priate─żov
 • Po celom svete strat├şte svoju anonymitu
 • Strat├şte svoje bezpe─Źie a dokonca m├┤┼żu strati┼ą bezpe─Źie aj va┼íi bl├şzki

Zosta┼ą v anonymite

Z v├Ą─Ź┼íej ─Źasti sa v├Żhercovia rozhodn├║ pre anonymitu, nechc├║ toti┼ż pr├şs┼ą o svoje bezpe─Źie a ma┼ą strach. V├Żhercovia, ktor├ş sa rozhodn├║ zosta┼ą v anonymite navy┼íe nemusia rie┼íi┼ą po┼żiadavky od priate─żov, dokonca ko─żkokr├ít od cudz├şch ─żud├ş na po┼żi─Źanie pe┼łaz├ş.

Na druh├║ stranu, pokia─ż sa neods┼ąahuj├║, tak musia by┼ą obozretn├ş s nakupovan├şm a nesm├║ na sebe da┼ą pozna┼ą, ┼że s├║ v├Żhercami lot├ęrie.

V├Żhody

 • Nepr├şdete o svoje bezpe─Źie, ktor├ę by mohlo odhalen├şm vznikn├║┼ą
 • Nepr├şdete o priate─żov, ktor├ş by mohli z├ívidie┼ą
 • Nikto od v├ís nebude chcie┼ą po┼żi─Źa┼ą peniaze

Nev├Żhody

 • Mus├şte taji┼ą pred zn├ímymi svoju v├Żhru

Z├ív─Ťre─Źn├ę tipy

 • Znova, znova a znova opakujem, v prvom rade sa ria─Ćte na┼íimi piatimi krokmi, ktor├ę urobi┼ą ako prv├ę v pr├şpade v├Żhry v lot├ęrii (Zo┼że┼łte si odborn├şkov)
 • Vyu┼żite svoje peniaze na to, aby ste zo v┼íetk├ęho najsk├┤r splatili v┼íetky dlhy. Ne┼ż si nie─Źo budete kupova┼ą, mali by ste by┼ą ├║plne bez dlhov.
 • Ke─Ć nezmen├şte svoj ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl a budete utr├íca┼ą rovnako ako pred v├Żhrou, v┼żdy budete ma┼ą dostatok pe┼łaz├ş na neo─Źak├ívan├ę udalosti. K├║pte si nieko─żko ve─żk├Żch vec├ş, po ktor├Żch t├║┼żite a za─Źnite op├Ą┼ą ┼żi┼ą tak, ako pred v├Żhrou.
 • Vytvorte si zoznam prian├ş, na ktor├Ż sa nesk├┤r budete m├┤c┼ą pozrie┼ą a rozhodn├║┼ą sa, ─Źo skuto─Źne potrebujete. Niektor├ę veci by ste si mali necha┼ą ako sny, aj ke─Ć na ne budete ma┼ą peniaze.
 • Nevyhadzujte peniaze za veci, ktor├ę nepotrebujete. Dovo─żte si iba mierne m├ş┼łanie.
 • Ne┼ż si vyzdvihnete peniaze, nap├ş┼íte si v┼íetko, ─Źo by ste chceli dosiahnu┼ą, ─Źomu by ste sa chceli vyhn├║┼ą a ak├Ż m├íte pocit z aktu├ílnej situ├ície a zo svojej bud├║cnosti. Nesk├┤r sa na tento papier budete m├┤c┼ą pozrie┼ą a uvid├şte, ako ste sa c├ştili, ke─Ć ste neboli milion├írom. Mo┼żno to bude presne to, ─Źo budete potrebova┼ą, aby ste si nenechali zni─Źi┼ą ┼żivot peniazmi
 • Uvedomte si, ┼że sa mus├şte spr├íva┼ą m├║dro. Nebu─Ćte impulz├şvni a nekupujte si veci, ktor├ę nepotrebujete. Va┼ía rodina pravdepodobne bude ─Źaka┼ą, ┼że im budete len tak d├íva┼ą peniaze, ale uvedomte si, ┼że je to len va┼íe rozhodnutie a nem├íte ┼żiadnu povinnos┼ą im nie─Źo d├íva┼ą.

Varovanie

 • D├ívajte na seba pozor, ke─Ć sa nebudete spr├íva┼ą pr├şli┼í ok├ízalo, pr├şdete o seba aj o svojich priate─żov.
 • Uvedomte si, ┼że peniaze v├ím nek├║pia ┼í┼ąastie. Niektor├ş z t├Żch najbohat┼í├şch ─żud├ş na svete patria medzi najviac ne┼í┼ąastn├Żch ─żud├ş.

Zhrnutie

Vyhra┼ą v lot├ęrii je ve─żmi ┼í┼ąastn├í vec, ale vz├íp├Ąt├ş aby v├ís smola nesprev├ídzala, napokon pr├şbehov o t├Żchto ┼í┼ąastn├Żch ne┼í┼ąastn├şkoch bolo, a vedzte, ┼że e┼íte bude, nap├şsan├Żch nespo─Źet. Nechcite, aby jeden z na┼íich bud├║cich ─Źl├ínkov bol in┼ípirovan├Ż va┼í├şm pr├şbehom, dbajte teda na na┼íe rady pros├şm.

Ak tento ─Źl├ínok teraz ─Ź├ştate s vedom├şm, ┼że ste pr├íve vyhrali mili├│ny, z cel├ęho srdca v├ím e┼íte raz gratulujeme a ver├şme, ┼że sme v├ím t├Żmto ─Źl├ínkom pomohli.

Zdroje

P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.