Menu

D├í sa vyhra┼ą v lot├ęrii dva-kr├ít? ┼á┼ąastlivec vyhral v ┼żivote 10 kr├ít!

D├í sa vyhra┼ą v lot├ęrii dva-kr├ít? ┼á┼ąastlivec vyhral v ┼żivote 10 kr├ít: Dev├Ą┼ąkr├ít unikol smrti a na sklonku ┼żivota vyhral svoj mili├│n┬á

D├í sa vyhra┼ą v lot├ęrii dva-kr├ít? ┼á┼ąastlivec vyhral v ┼żivote 10 kr├ít: Dev├Ą┼ąkr├ít unikol smrti a na sklonku ┼żivota vyhral svoj mili├│n┬á

Vyhra┼ą v lot├ęrii? A hne─Ć dva-kr├ít? Je to teoreticky aj prakticky v├┤bec mo┼żn├ę? V tomto ─Źl├ínku n├íjde┼í pravdiv├ę pr├şklady ┼í┼ąastlivcov, ktor├Żm sa podarilo vyhra┼ą jackpot alebo in├ę v├Żhern├ę sumy dva-kr├ít v ┼żivote. ─îo urobili s v├Żhrou?

Vyhra┼ą v lot├ęrii dvakr├ít – je to mo┼żn├ę?

Predstav si, ┼że vyhr├í┼í v lot├ęrii dvakr├ít. Hovor├ş sa, ┼że v lot├ęrii sa ┼í┼ąastie usmeje len raz. V skuto─Źnosti v┼íak existuj├║ pr├şpady, ke─Ć toto tvrdenie nemus├ş by┼ą pravdiv├ę. Man┼żelia David a Kathleen Longovci zo severn├ęho Lincolnshire v Anglicku vyhrali v lot├ęrii Euromilli├│ny v priebehu dvoch rokov dvakr├ít 1 mili├│n libier. V roku 2013 vyhrali prv├Żkr├ít a nielen┼że to pre nich bola ve─żk├í v├Żhra, ale ├║plne im zmenila ┼żivot.

Kr├ítko po v├ş┼ąaznom ┼żrebovan├ş sa obaja vzali a odi┼íli do pred─Źasn├ęho d├┤chodku. Long sa rozhodol hra┼ą znova, preto┼że jeho in┼ítinkt mu hovoril, ┼że to dok├í┼że e┼íte raz. A skuto─Źne, 27. 3. 2015 vyhral druh├║ mili├│nov├║ v├Żhru v britskej hre Euromillions Mega Friday. T├íto skuto─Źnos┼ą bola klasifikovan├í ako ve─żmi v├Żnimo─Źn├í situ├ícia. St├ívkuje┼í aj ty na Euromili├│ny? Pozri si najnov┼íie v├Żsledky EuroMillionov.

Sk├║┼ía┼ą ┼í┼ąastie viac-kr├ít m├í teda zmysel. A netreba k tomu ve─ża, sta─Ź├ş si vybra┼ą niektor├║ z online lot├ęri├ş.

Jackpot v Megamiliónoch padol dva-krát

V roku 2003 hral Stephen Cooke o svoje ┼í┼ąastie v lot├ęrii Megamilli├│ny a vyhral 13,3 dol├íra. Ke─Ć si i┼íiel po v├Żhru, zistil, ┼że m├í druh├Ż tiket – s presne rovnak├Żmi ─Ź├şslami. Stephen Cooke mal teda to ┼í┼ąastie, ┼że vyhral v Megamilli├│noch dvakr├ít.

┼á┼ąastlivec vyhral v ┼żivote 10 kr├ít: Dev├Ą┼ąkr├ít unikol smrti a na sklonku ┼żivota vyhral svoj mili├│n

Frane Selak, naroden├Ż v roku 1929, je chorv├ítsky u─Źite─ż hudby a dlho bol pova┼żovan├Ż za najne┼í┼ąastnej┼íieho ─Źloveka na svete. Jeho osud sa v┼íak n├íhle obr├ítil, ke─Ć vyhral v lot├ęrii.

Jeho vzostupy a p├ídy sa za─Źali v roku 1962, ke─Ć cestoval vlakom zo Sarajeva do Dubrovn├şka. Vlak sa vyko─żajil a skon─Źil v ─żadovej rieke. Zahynulo 17 cestuj├║cich, ale Selak pre┼żil len s nieko─żk├Żmi ─żahk├Żmi zraneniami.

O rok nesk├┤r pri┼íla ─Ćal┼íia dr├íma. Po─Źas letu sa vyskytli obrovsk├ę probl├ęmy a ke─Ć sa dvere otvorili aj po─Źas klesania lietadla, pasa┼żieri boli vysat├ş z lietadla. Zahynulo 19 ─żud├ş, Selak utrpel len ─żahk├ę zranenia.

A op├Ą┼ą na v├Żlete, tentoraz Selak cestoval autobusom z jedn├ęho miesta na druh├ę, sa to stalo. Autobus mal nehodu a zr├║til sa do rieky. A Selakovi sa op├Ą┼ą podarilo pre┼żi┼ą bez zranen├ş. V roku 1970 sa Frane Selakovi tie┼ż podarilo unikn├║┼ą pred t├Żm, ako jeho auto za─Źalo horie┼ą od pokazen├ęho benz├şnov├ęho ─Źerpadla. A to ist├ę sa mu stalo aj v roku 1973, ke─Ć sa auto vznietilo cez vetracie otvory, ale Selak neutrpel ┼żiadne zranenia.

Jeho osud ─Ćalej pokra─Źoval takto: v roku 1995 Selaka zrazil autobus a on sa, samozrejme, ve─żmi ┼ąa┼żko zranil, no pre┼żil. V roku 1996 zi┼íiel z ├║tesu, aby unikol pred prich├ídzaj├║cim n├íkladn├Żm autom. Napokon sa v roku 2003 pre Selaka v┼íetko obr├ítilo: v chorv├ítskej lot├ęrii vyhral 1 000 000 dol├írov.

„Cel├ę tie roky som vedel, ┼że Boh sa o m┼ła star├í.“ Odmietol vraj letie┼ą do Austr├ílie, aby sa stal s├║─Źas┼ąou reklamy na ─Źipsy „Duritos“. Svoje ┼í┼ąastie u┼ż nechce ─Ćalej pok├║┼ía┼ą. Okrem toho hovor├ş: „M├┤┼żete ma pova┼żova┼ą za najne┼í┼ąastnej┼íieho ─Źloveka alebo za naj┼í┼ąastnej┼íieho ─Źloveka na svete.“ On osobne v┼íak uprednost┼łuje to druh├ę.

Bill Morgan vyhral auto v hodnote 17 000 americk├Żch dol├írov prostredn├şctvom stieracieho ┼żrebu a pred kamerami vyhral druh├Ż-kr├ít 250 000 dol├írov

Bill Morgan toho pravdepodobne pre┼żil viac ako v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş. Austr├íl─Źan ┼żil v pr├şvese a pracoval ako vodi─Ź n├íkladn├ęho auta. V roku 1997 sa mu po─Źas jednej z ciest stala smrte─żn├í autonehoda. On s├ím nebol v├í┼żne zranen├Ż, ale z bezpe─Źnostn├Żch d├┤vodov ho previezli do ne─Ćalekej nemocnice.

Tam mu podali lieky, na ktor├ę zle reagoval. Tak zle, ┼że dostal ┼ąa┼żk├Ż infarkt a 14 min├║t bol klinicky m┼Ľtvy. Po ├║spe┼ínej resuscit├ícii upadol na dva t├Ż┼żdne do k├│my. Lek├íri jeho rodine vysvetlili, ┼że jeho mozog bol pr├şli┼í dlho bez kysl├şka, a preto bude pravdepodobne musie┼ą ┼żi┼ą do konca ┼żivota s poruchami kognit├şvnych funkci├ş, a preto by bolo najlep┼íie vypn├║┼ą pr├şstroje na podporu ┼żivota. V┼íetko sa v┼íak vyvinulo inak. Po 12 d┼łoch v k├│me sa Billy n├íhle prebudil – nezranen├Ż a ├║plne zdrav├Ż.

Po t├Żchto udalostiach sa rozhodol radik├ílne zmeni┼ą svoj ┼żivot. Z pr├şvesu urobil kari├ęru, zasn├║bil sa a dokonca vyhral auto v hodnote 17 000 americk├Żch dol├írov prostredn├şctvom stieracieho ┼żrebu.

Tento pr├şbeh up├║tal pozornos┼ą verejn├Żch m├ędi├ş. Billy Morgan bol preto pozvan├Ż do spravodajskej rel├ície a dostal stierac├ş ┼żreb a pripraven├Ż text, aby zahral v├Żhern├║ sc├ęnku. Ke─Ć dokon─Źil stierac├ş ┼żreb, n├íhle sa odklonil od nacvi─Źen├ęho textu. Na kameru povedal:

„Pr├íve som vyhral 250 000 dol├írov – bez ┼żartu!“ A nebol to ┼żiadny vtip. V skuto─Źnosti mu stieracia karta, ktor├║ dostal, vyniesla 250 000 americk├Żch dol├írov – neuverite─żn├ę.

Ak├í je pravdepodobnos┼ą, ┼że v lot├ęrii vyhr├ím dva-kr├ít?

Teoreticky je mo┼żn├ę vyhra┼ą v lot├ęrii dvakr├ít, ale pravdepodobnos┼ą toho je ve─żmi n├şzka. Ka┼żd├ę losovanie je nez├ívisl├ę na predch├ídzaj├║com ┼żrebovan├ş. Ak by si teda u┼ż jeden-kr├ít vyhral, tvoje ┼íance na v├Żhru v ─Ćal┼íom losovan├ş zost├ívaj├║ teda rovnak├ę ako pre kohoko─żvek in├ęho.

Predstav si, ┼że pravdepodobnos┼ą vyhra┼ą v konkr├ętnej lot├ęrii je 1:100 000 000. To znamen├í, ┼że na v├Żhru m├í┼í jednu ┼íancu zo sto mili├│nov pokusov. Vyhra┼ą dva-kr├ít za sebou by znamenalo, ┼że by si musel t├║to n├şzku pravdepodobnos┼ą umocni┼ą, ─Źo by mohlo vies┼ą e┼íte k men┼íej pravdepodobnosti.

Vyhra┼ą v lot├ęrii dva-kr├ít je teda teoreticky aj prakticky mo┼żn├ę. Sta─Ź├ş zv├Ż┼íi┼ą pravdepodobnos┼ą na v├Żhru pr├íve ─Ź├şm ─Źastej┼í├şm hran├şm niektor├Żch z nasledovn├Żch druhov lot├ęrii:

Ktor├ę lot├ęrie zvy┼íuj├║ ┼íance na dvojn├ísobn├║ v├Żhru v lot├ęrii?

Aktuálny jackpot
16 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
1 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
914 794  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
17 605  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.