Menu

El Gordo – Neuverite─żn├í ┼ípanielska viano─Źn├í lot├ęria – ─îo je to a ako vyzer├í?

El Gordo - Neuverite─żn├í ┼ípanielska viano─Źn├í lot├ęria - ─îo je to a ako vyzer├í?

El Gordo - Neuverite─żn├í ┼ípanielska viano─Źn├í lot├ęria - ─îo je to a ako vyzer├í?

El Gordo je n├ízov pre zn├ímu ┼ípanielsku Viano─Źn├║ lot├ęriu, ktor├í je jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch a najstar┼í├şch lot├ęri├ş na svete. T├íto ┼ípeci├ílna viano─Źn├í lot├ęria m├í dlh├║ trad├şciu a je ob─ż├║ben├í nielen v ┼ápanielsku, ale aj v zahrani─Ź├ş. Jej vrcholn├Żm okamihom je ve─żk├ę ┼żrebovanie, ktor├ę sa kon├í ka┼żd├Ż rok 22. decembra. Jej charakteristick├Żmi rysmi s├║ obrovsk├ę jackpoty, vysok├Ż po─Źet v├Żhercov a tradi─Źn├Ż sp├┤sob ┼żrebovania.

Vianoce v ┼ápanielsku by nemohli by┼ą bez El Gordo, ┼ípanielskej viano─Źnej lot├ęrie. Viac ako 75 % ┼ípanielskej popul├ície sleduje ┼żrebovanie v telev├şzii, nem├┤┼że ├şs┼ą do baru alebo re┼ítaur├ície bez toho, aby nevideli ─Źi nepo─Źuli ┼żrebovanie.

T├íto ┼ípeci├ílna viano─Źn├í lot├ęria m├í dlh├║ trad├şciu a je ob─ż├║ben├í nielen v ┼ápanielsku, ale aj v zahrani─Ź├ş. Jej vrcholn├Żm okamihom je ve─żk├ę ┼żrebovanie, ktor├ę sa kon├í ka┼żd├Ż rok 22. decembra. Jej charakteristick├Żmi rysmi s├║ obrovsk├ę jackpoty, vysok├Ż po─Źet v├Żhercov a tradi─Źn├Ż sp├┤sob ┼żrebovania.

Lot├ęria El Gordo

Hlavn├í v├Żhra v El Gordo je obvykle ve─żmi vysok├í a je rozdelen├í medzi viacero v├Żhercov. Okrem toho m├í t├íto lot├ęria mnoho ─Ćal┼í├şch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ş, tak┼że mnoho ─żud├ş m├í ┼íancu vyhra┼ą r├┤zne sumy pe┼łaz├ş. ┼ápecifick├Żm znakom El Gordo je aj spievanie v├Żsledkov v telev├şzii a rozhlase, ktor├ę mo┼żno na┼żivo sledova┼ą v de┼ł ┼żrebovania.

T├íto ┼ípanielska viano─Źn├í lot├ęria je tradi─Źnou a v├Żnimo─Źnou s├║─Źas┼ąou viano─Źn├Żch osl├ív v ┼ápanielsku a stala sa aj zn├ímou po celom svete. Hoci ┼íanca na v├Żhru je pomerne n├şzka, mnoho ─żud├ş si kupuje l├şstky v n├ídeji na v├Żhru a na to, aby podporili trad├şciu a charitat├şvne projekty financovan├ę prostredn├şctvom pr├şjmov z tejto lot├ęrie.

─îo je ┼ípanielska lot├ęria El Gordo?

ÔÇ×El GordoÔÇť znamen├í ÔÇ×Tu─Źn├ŻÔÇť. Je to n├ízov ┼ípanielskej viano─Źnej lot├ęrie, ktor├í sa ofici├ílne naz├Żva El Sorteo Extraordinario de Navidad, zvy─Źajne skr├íten├í na ÔÇ×Loter├şa de NavidadÔÇť. El Gordo je vlastne prez├Żvka ─Ź├şsla tiketu s prvou cenou, nie celej lot├ęrie.

El Gordo ÔÇô najv├Ą─Ź┼íia lot├ęria na svete

Z h─żadiska celkov├Żch v├Żhier je El Gordo najv├Ą─Ź┼íou lot├ęriou na svete. Lot├ęria El Gordo tie┼ż vypl├íca viac v├Żhier v lot├ęrii ako ktor├íko─żvek in├í lot├ęria na svete, preto sa pova┼żuje za najv├Ą─Ź┼íiu vypl├ícaj├║cu lot├ęriu na svete. Niet divu, ┼że viac ako 75 % ┼ípanielskej popul├ície si ka┼żd├Ż rok kupuje l├şstky na El Gordo.

Trošku z histórie El Gordo

Prv├í lot├ęria El Gordo sa uskuto─Źnila v roku 1812, ke─Ć ju vl├ída zriadila ako sp├┤sob, ako z├şska┼ą peniaze pre ┼ípanielske vojsk├í bojuj├║ce proti Napoleonov├Żm arm├ídam. 209. ┼żrebovanie sa uskuto─Źn├ş 22. decembra 2022. Do roku 2013 boli v┼íetky v├Żhry osloboden├ę od dane, odvtedy sa v┼íak na v├Żhry uvalilo da┼łov├ę za┼ąa┼żenie.

Ako sa zda┼łuj├║ v├Żhry z El Gordo?

Od roku 2013 sa na v┼íetky v├Żhry nad ur─Źit├║ sumu vz┼ąahuje 20 % da┼ł. V roku 2022 to bola suma, ktor├║ si mohl vyhra┼ą bez dane, 40 000 eur. Da┼ł, ak m├í┼í ┼í┼ąastie na vysok├║ v├Żhru, sa odpo─Ź├şta z v├Żhry.

┼Żrebovanie lot├ęrie riadi ┼ípanielska vl├ída. Z predaja lot├ęrie ide 30 % vl├íde na daniach a 70 % sa vypl├íca vo forme v├Żhier. V roku 2022 sa na v├Żhrach vyplatilo celkovo viac ako 2 520 mili├│nov eur.

Kedy sa ┼żrebuje El Gordo?

El Gordo sa ┼żrebuje 22. decembra medzi 9. a 13. hodinou, ka┼żd├Ż rok v rovnak├Ż de┼ł.

Kto ┼żrebuje ─Ź├şsla El Gordo?

─î├şsla losuj├║ deti zo z├íkladnej ┼íkoly San Ildefonso v Madride, ktor├í bola predt├Żm sirotincom. Vo dvojiciach vyberaj├║ dve dreven├ę gu─ż├┤─Źky z dvoch ve─żk├Żch zlat├Żch bubnov. V jednom bubne s├║ gu─ż├┤─Źky s ka┼żd├Żm ─Ź├şslom l├şstka, v druhom v├Żhra, ktor├í je potom s dan├Żm ─Ź├şslom spojen├í. Deti, „los ni├▒os de San Ildefonso“, predstupuj├║ vo dvojiciach a vyberaj├║ a spievaj├║ ─Ź├şslo z jedn├ęho bubna a potom vyberaj├║ a spievaj├║ v├Żhern├║ sumu pre toto ─Ź├şslo z druh├ęho bubna. Obrad sa naz├Żva „el soniquete de los Ni├▒os de San Ildefonso“ a kon├í sa v madridskom divadle Teatro Real.

Si zvedav├Ż ako vyzer├í t├íto spievan├ę ┼żrebovanie tejto tradi─Źnej viano─Źnej lot├ęrie? Neuver├ş┼í, k├Żm naozaj neuvid├ş┼í! Je to naozajstn├Ż unik├ít na svete:

“ frameborder=“0″allowfullscreen=“allowfullscreen“>

─îo obsahuje hern├Ż tiket El Gordo? M├┤┼żem si vybra┼ą svoje vlastn├ę ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şslo?

V┼íetky tikety El Gordo s├║ o─Ź├şslovan├ę od 0 do 99 999, tak┼że ka┼żd├Ż rok je k dispoz├şcii 100 000 ─Ź├şsel. Pri k├║pe v lot├ęriovej kancel├írii alebo v bare si nem├┤┼że┼í vybra┼ą vlastn├ę ─Ź├şslo. V lot├ęriovej kancel├írii si vyber├í┼í z dostupn├Żch ─Ź├şsel a mnoho ─żud├ş sa sna┼ż├ş k├║pi┼ą si ─Ź├şslo, ktor├ę obsahuje ich „┼í┼ąastn├ę ─Ź├şslo“. ─îakanie na tiket m├┤┼że by┼ą dlh├ę, najm├Ą po─Źas decembra, ke─Ć ─żudia stoja pri pulte a diskutuj├║ o „┼í┼ąast├ş“ jednotliv├Żch ─Ź├şsel. Vybra┼ą si z dostupn├Żch l├şstkov si m├┤┼że┼í aj vtedy, ak nav┼ít├şvi┼í ofici├ílnu webov├║ str├ínku El Gordo.

Ak ┼ąa ┼ípanielska viano─Źn├í El Gordo lot├ęria zaujala nato─żko, ┼że by si chcel vedie┼ą viac inform├íci├ş, nev├íhaj, klikni sa ─Źl├ínok o naj─Źastej┼íie kladen├Żch ot├ízkach o El Gorde a dozvie┼í sa viac!

Ko─żko stoj├ş los lot├ęrie El Gordo?

L├şstok El Gordo s 10 d├ęcimos, naz├Żvan├Ż billete, v┼íetky s rovnak├Żm ─Ź├şslom, stoj├ş 200 eur. L├şstky d├ęcimo stoja 20 eur. D├ęcimo sa ─Źasto ─Ćalej rozde─żuje na desiatky alebo dvadsiatky, naz├Żvan├ę participaciones, ktor├ę jednotlivci v syndik├íte alebo v bare pred├ívaj├║ z├íkazn├şkom.

Ak sa ti zd├í, ┼że sa u┼ż trochu zvianocieva aj po v├Żhrach, sk├║s viano─Źn├ę ┼í┼ąastie v├Żberom z nasledovn├Żch lot├ęri├ş. Mo┼żno si n├íjde┼í pod viano─Źn├Żm strom─Źekom aj dar─Źek s pozit├şvnymi Loto v├Żsledkami ┼żrebovania:

Daj ┼í┼ąastiu ┼íancu a vyber si:

Aktuálny jackpot
96 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 769 639  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
43 024  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.