Menu

Geni├ílne trafil jackpot pr├íve preto, ┼że sp├íroval ─Ź├şsla lot├ęrie s ─Ź├şslom bankov├ęho ├║─Źtu

Trafil jackpot pr├íve preto, ┼że sp├íroval ─Ź├şsla lot├ęrie s ─Ź├şslom bankov├ęho ├║─Źtu

Trafil jackpot pr├íve preto, ┼że sp├íroval ─Ź├şsla lot├ęrie s ─Ź├şslom bankov├ęho ├║─Źtu

Geni├ílny n├ípad, ktor├Ż sa podaril americk├ęmu seniorovi vo veku 66 rokov by ur─Źite prekvapil mnoh├Żch z n├ís. Vytrvalo tipoval ─Ź├şsla lot├ęrie, ktor├ę boli identick├ę s ─Ź├şslom jeho bankov├ęho ├║─Źtu. Ak├║ v├Żhru mu jeho zvl├í┼ítna strat├ęgia priniesla? ─îo je to Pick 5 a ako sa hr├í?

Geni├ílny n├ípad, ktor├Ż mu priniesol neuverite─żn├║ v├Żhru

66-ro─Źn├Ż Washington─Źan z americk├ęho ┼ít├ítu Maryland si ku svojmu d├┤chodku neuverite─żne prilep┼íil. Tento americk├Ż senior sa rozhodol, ┼że si sk├║si svoje ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şsla v lot├ęrii Pick 5 sp├írova┼ą s ─Ź├şslom svojho bankov├ęho ├║─Źtu.┬á

V lot├ęrii Pick 5 si vyberal opakovane ─Ź├şslice z p├Ą┼ąmiestnej sekvencie ─Ź├şsla bankov├ęho ├║─Źtu. Jeho vytrval├ę tipovanie trvalo od febru├íra minul├ęho roka. V├Żhern├Ż jackpot v┼íak trafil a┼ż 24. septembra. Z├şskal najvy┼í┼íiu mo┼żn├║ v├Żhru vo v├Ż┼íke 50-tis├şc dol├írov (zhruba 47 500 eur).

O svojej strat├ęgii sa americk├Ż senior vyjadril nasledovne:

ÔÇ×Na rovnak├ę ─Ź├şsla mus├şte st├ívkova┼ą pri ka┼żdom ┼żrebovan├ş. Keby som ich zmenil, tak by som nevyhral,ÔÇť povedal o svojej strat├ęgii 66-ro─Źn├Ż d├┤chodca po─Źas preberania v├Żhry v priestoroch marylandskej lot├ęriovej spolo─Źnosti.

Strat├ęgie hrania s├║ r├┤zne. Ktor├í je optim├ílna strat├ęgia pri slovenskom Lote?

Na st├ívku 50 centov, na jackpot v┼íak a┼ż 1 dol├ír

Viacer├ş odborn├şci polemizuj├║, ko─żko vlastne mohol americk├Ż d├┤chodca zarobi┼ą. Ak naozaj pod├íval tipy na v┼íetky ┼żrebovania, vlo┼żil do toho viac, ako by sme o─Źak├ívali. ┼Żrebovanie v├Żhern├Żch ─Ź├şsel v lot├ęrii Pick 5 sa toti┼ż kon├í dvakr├ít denne. Potrebn├ę je navoli┼ą ─Ź├şsla v piatich st─║pcoch od jedna do dev├Ą┼ą.

Cena za podanie tiketu je iba 50 centov, no ak chce┼í z├şska┼ą jackpot, mus├ş┼í vlo┼żi┼ą jeden dol├ír (95 centov).

Americk├Ż d├┤chodca sa vyjadril, ┼że ─Źas┼ą pe┼łaz├ş pou┼żije na starostlivos┼ą o svoju dc├ęru a za ─Ćal┼íie finan─Źn├ę prostriedky z├şskan├ę z v├Żhry k├║pi vozidlo jedn├ęmu zo svojich pr├şbuzn├Żch.

Jeho ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şsla prev├ídzkovate─ż lot├ęrie nezverejni.

Čo je to Pick 5 a ako sa hrá?

V├Żhern├ę ─Ź├şsla v Pick 5 sa ┼żrebuj├║ dvakr├ít denne. Hlavnou v├Żhrou je 50 000 $. Straight, Box alebo Straight/Box si m├┤┼że┼í zahra┼ą ka┼żd├Ż de┼ł ÔÇô a┼ż dvakr├ít. S polud┼łaj┼í├şm a ve─Źern├Żm ┼żrebovan├şm m├í┼í dve ┼íance hra┼ą ÔÇô a vyhra┼ą!

Ak chce┼í hra┼ą, sta─Ź├ş ak si vyzdvihne┼í tiket Pick 5 u autorizovan├ęho predajcu lot├ęrie Florida alebo pou┼żije┼í mobiln├║ aplik├íciu Florida Lottery na vytvorenie hracieho tiketu.

Ako to vyzerá v praxi?

“ frameborder=“0″allowfullscreen=“allowfullscreen“>

Ak chce┼í hra┼ą u predajcu…

Ka┼żd├Ż tiket obsahuje p├Ą┼ą panelov (A-E). Hr├í sa v ka┼żdom paneli:

1. Z ka┼żd├ęho st─║pca s celkov├Żm po─Źtom p├Ą┼ą ─Ź├şslic si vyberie┼í jedno ─Ź├şslo od 0 do 9, alebo ozna─Ź├ş┼í pol├ş─Źko QP (Quick Pick) a nech├í┼í gener├ítor n├íhodne vybra┼ą niektor├ę alebo v┼íetky tvoje ─Ź├şsla.

2. Vyberieš si typ: Straight, Box alebo Straight/Box

3. Vyberie┼í si sumu, ktor├║ chce┼í hra┼ą: 0,50 $ alebo 1 $

4. Prid├í┼í FIREBALL pre viac ┼íanc├ş na v├Żhru. To zdvojn├ísob├ş cenu tvojho z├íkladn├ęho hracieho l├şstka a vz┼ąahuje sa na v┼íetky panely.

5.Vyberie┼í si ─Źas ┼żrebovania.

6. Ak chce┼í pokra─Źova┼ą v hre s rovnak├Żmi ─Ź├şslami a typmi hier a┼ż 14 po sebe id├║cich dn├ş po─Źas zvolen├ęho ─Źasu ┼żrebovania, jednoducho ozna─Ź├ş┼í ─Ź├şslo v ─Źasti ÔÇ×DniÔÇť na tikete.

7. Odovzd├í┼í svoj vyplnen├Ż tiket a platbu predajcovi.

Ak chce┼í hra┼ą pomocou mobilnej aplik├ície…

1. Najprv si mus├ş┼í stiahnu┼ą bezplatn├║ mobiln├║ aplik├íciu Florida Lottery pre pou┼ż├şvate─żov iOS a Android.

2. Otvor├ş┼í ju, vyberie┼í ÔÇ×Pick 5ÔÇť, potom prejde┼í nadol a vyberie┼í zelen├ę tla─Źidlo ÔÇ×Pick NumbersÔÇť.

3. Vyberie┼í po─Źet ┼żrebovan├ş, typ, m├┤┼że┼í prida┼ą FIREBALL pre viac ┼íanc├ş na v├Żhru, n├ísledne vyberie┼í ─Źas ┼żrebovania┬á a sumu, ktor├║ chce┼í hra┼ą (0,50 $ alebo 1 $).

4. Vyberie┼í p├Ą┼ą ─Ź├şsel (0 a┼ż 9 pre ka┼żd├ę). Na v├Żber ─Ź├şsel m├┤┼że┼í pou┼żi┼ą aj mo┼żnosti ÔÇ×Prehra┼ą zatrasen├şmÔÇť, ÔÇ×Prehra┼ą moje ob─ż├║ben├ęÔÇť alebo ÔÇ×N├íhodn├ę ─Ź├şslaÔÇť.

5. Po dokon─Źen├ş vyberie┼í tla─Źidlo ÔÇ×Vytvori┼ą tiketÔÇť a zobraz├ş sa QR k├│d. Tento QR k├│d uk├í┼że┼í predajcovi, aby ho naskenoval. Pre ka┼żd├║ sadu vybran├Żch ─Ź├şsel a d├ítumov ┼żrebovania dostane┼í tiket. Ak si na dovolenke na Floride, m├┤┼że┼í si zahra┼ą aj slovensk├ę Loto.┬áPodobn├Żm sp├┤sobom ako pomocou mobilnej aplik├ície na Pick 5.

┼Żrebovanie Pick 5 sa s├şce kon├í dvakr├ít denne, sedem dn├ş v t├Ż┼żdni, pribli┼żne o 13:30. a 21:45 floridsk├ęho ─Źasu, no v├Żhry s├║ v porovnan├ş so slovensk├Żm Loto. Sleduj ofici├ílne v├Żsledky ┼żrebovania Lota, over si svoj Loto tip a zisti, ─Źi sie v├ş┼ąaz! Okrem v├Żsledkov ┼żrebovania Lota s├║ ti k dispoz├şcii aj ofici├ílne v├Żsledky Eurojackpotu a Euromili├│nov├ę v├Żhern├ę ─Ź├şsla.

P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.