Menu

Obete lot├ęrie, alebo ─żudia, ktor├ş vyhrali ve─ża a prehrali e┼íte viac

Dnes sa do tretice pozrieme na tret├ş a z├írove┼ł posledn├Ż "diel" lot├ęriovej kliatby a osudu v├Żhercov, ktor├Żch kliatba postihla. Pre─Ź├ştame si pr├şbeh jedn├ęho chud├íka, ktor├Ż ochutnal sladk├ę bohatstvo no nakoniec mu ostala len trpk├í chu┼ą prehry. A pr├şbeh jedn├ęho mu┼ża, ktor├Ż zo 450 mili├│nov, dostal iba 4. Tak do toho!

Willie Seeley

Zdalo sa ako po┼żehnanie, ke─Ć Willie a jeho 15 spolupracovn├şkov uzatvorilo skupinov├║ st├ívku v lot├ęrii Powerball, a boli jedn├Żm z troch, ktor├ş vyhrali, ke─Ć padol jackpot 450 milionov dol├írov. V ten de┼ł v roku 2013 nemohol by┼ą Willie ┼í┼ąastnej┼í├ş, ale jeho ┼í┼ąastie trvalo iba p├ír t├Ż┼żd┼łov. Potom pri┼íla kliatba lot├ęriov├Żch v├ş┼ąazov.

Willie aj s man┼żelkou sa na tla─Źovej konferencii nechali po─Źu┼ą: „My nem├┤┼żeme by┼ą ┼í┼ąastnej┼í├ş! Sme ┼í┼ąastn├ş, ┼í┼ąastn├ş, ┼í┼ąastn├ş! Pl├ínujeme nasleduj├║ce dni nerobi┼ą absol├║tne ni─Ź, iba odpo─Ź├şva┼ą, ryb├ír─Źi┼ą a lovi┼ą.“

Behom p├ír t├Ż┼żd┼łov im v┼íak do┼ílo, ┼że nie je mo┼żn├ę „iba odpo─Ź├şva┼ą a ryb├ír─Źi┼ą“, ak m├íte za chrbtom desiatky novin├írov, report├ęrov a m├ędi├ş v┼íeobecne. V┼íetci t├ş, ktor├ş v├ím d├Żchaj├║ na chrb├í┼ą, nonstop po┼żaduj├║ z├íbery, rozhovory, novinky a pikantnosti z v├í┼ího ┼żivota. Nesmieme zabudn├║┼ą ani na vzdialen├Żch pr├şbuzn├Żch a v┼íetk├Żch t├Żch, ktor├ş Willymu neust├íle volali, alebo dokonca chodili priamo k nemu domov, a prosili o finan─Źn├║ podporu.

ÔÇ×Bol to ┼íok, ┼że po rozdelen├ş v├Żhry na tri diely, kv├┤li trom v├ş┼ąazn├Żm tiketom, potom rozdelenie medzi m┼ła a mojich kolegov, na 16 dielov, sa stalo, ┼że mi po zdanen├ş na ├║─Źte prist├íli sotva 4 mili├│ny dol├írov“.

┼átyri mili├│ny p├íru sta─Źili na to, aby si zariadili nov├Ż dom, aut├í a aby si na nejak├║ dobu odpo─Źinuli od pr├íce, ale rozhodne nie na to, aby u┼ż nemuseli rie┼íi┼ą peniaze.

Ocean's 16' Powerball lottery jackpot winners dish on $86 million win from ticket ÔÇô New York Daily News

Willie Seeley dr┼żiaci ┼íek od lot├ęriovej spolo─Źnosti. .

William Post III.

Fanu┼í├şkov stierac├şch ┼żrebov tu ur─Źite n├íjdem plno. No napriek tomu ver├şm, ┼że William v├ís pred─Ź├ş. Op├Żtam sa – keby ste mali na ├║─Źte posledn├Żch 5 eur, k├║pili by ste si ┼żreb? Asi nie, ┼że?

Av┼íak William za┼íiel e┼íte ─Ćalej. Zastavil ─Źas┼ą svojho, neve─żk├ęho, majetku a za cel├║ nadobudnut├║ ─Źiastku, 40 dol├írov, si k├║pil ┼żreby. Aj ke─Ć to nebolo to najm├║drej┼íie rozhodnutie ─Źo mohol s peniazmi urobi┼ą – vyplatilo sa. William Post vyhral viac ako 16 mili├│nov dol├írov.┬á

─îlovek by mal za to, ┼że si chud├ík za─Źne ┼żi┼ą s to─żk├Żmi peniazmi kr├ísny a spokojn├Ż ┼żivot. V┼íak? Ani n├íhodou! Post v├Ą─Ź┼íinu svojej anuitnej ro─Źnej spl├ítky minul po─Źas prv├Żch dvoch t├Ż┼żd┼łov. A to aj napriek tomu, ┼że ─Źinila viac ako 400 000 dol├írov.

Po prvom pol roku od v├Żhry u┼ż Post dl┼żil viac ako pol mili├│na dol├írov. Aby toho nebolo m├ílo, jeho ┼żena ho za┼żalovala, preto┼że spolu uzavreli zmluvu, ┼że ak Post vyhr├í jackpot, rozdel├ş sa s ┼łou na polovicu. A to neurobil. S├║d dal za pravdu jeho ┼żene. To teda znamenalo, ┼że jej dlhuje 8 mili├│nov dol├írov z celkov├ęho jackpotu. A moment├ílne jej dlhoval nie─Źo m├ílo cez 200 tis├şc dol├írov z ro─Źnej spl├ítky, ktor├║ utratil.

A ke─Ć┼że nemal peniaze na to, aby uhradil s├║dne trovy a nemal samozrejme ani ─Źiastku, ktor├║ mal posla┼ą svojej ┼żene, musel vyhl├ísi┼ą bankrot. A tak bol zbytok zvy┼íok nevyplatenej v├Żhry zmrazen├Ż. Dok├ízal sa nakoniec dosta┼ą k 2,6 mili├│nom dol├írov, z celkovej v├Żhry. Tie obratom minul.

William bol zatknut├Ż za to, ┼że vystrelil dvakr├ít z brokovnice na mu┼ża, ktor├Ż ho po┼żiadal o peniaze.

T├Żm Williamov pr├şbeh nekon─Ź├ş, pr├íve naopak. To najhor┼íie n├ís iba ─Źak├í.

Williamov brat si dokonca najal n├íjomn├ęho vraha na svojho brata a jeho man┼żelku, aby ich popravil a on mohol zdedi┼ą peniaze.

O 13 let nesk├┤r umiera obe┼ą lot├ęriovej kliatby, William. S├ím, opusten├Ż a bez pe┼łaz├ş. ┼Żil zo soci├ílnych d├ívok.

Lottery winners who won millions but ended up with nothing | lovemoney.com

─Äal┼íia obe┼ą lot├ęriovej kliatby – William Post III.

Na z├íver…

Uf! Dos┼ą nepr├şjemn├ę pr├şbehy, my vieme! Ale sn├í─Ć ┼ąa ani tento diel a ani tie predch├ídzaj├║ce nevydesili. Neprest├ívaj h─żada┼ą ┼í┼ąastia v lot├ęri├ích, ┼żreboch a st├ívkach. Obzvl├í┼í┼ą, ke─Ć vid├ş┼í tie kr├ísne ceny v Eurojackpote, Euromili├│noch a Lote, tak to nem├┤┼że┼í necha┼ą le┼ża┼ą, v┼íak?

Aktuálny jackpot
16 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
1 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
914 794  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.