Ktoré príbehy lotériových výhercov by ťa mali inšpirovať kúpiť si tiket a hrať?

Ktoré príbehy lotériových výhercov by ťa mali inšpirovať kúpiť si herný tiket?

Ktoré príbehy lotériových výhercov by ťa mali inšpirovať kúpiť si herný tiket?

Ak si čítal niektoré príbehy o obetiach lotériového prekliatia, možno sa obávaš, že sa ti neoplatí kupovať herné tikety. Kto by chcel riskovať výhru v lotérii, ak by mu to od šťastia prinieslo samovraždu, vraždu alebo finančný krach? Asi nikto. Ale nie všetci lotérioví výhercovia mali takéto osudy. Čítaj ďalej a dozvieš sa viac o životných príbehoch úspešných lotériových výhercov.

Našťastie, hoci je veľa ľudí, ktorí nevedia, ako naložiť s náhlym neočakávaným ziskom, je ešte viac výhercov lotérie, ktorí svoju výhru využívajú na pozitívne zmeny vo svojom živote a v komunite. Tu je zopár úspešných príbehov výhercov lotérií, ktoré ťa určite budú inšpirovať k tomu, aby si si kúpil tiket.

Kde získam výsledky tuzemských lotérií?

Je to jednoduché – výsledky všetkých lotérií ti prinášame tu na vyhraj.sk. Konkrétne u nás nájdeš čísla týchto lotérií:

Vďaka výhre jackpotu v Powerballe mohol kovboj pokračovať v rančerstve

V roku 2009 to s 23-ročným Nealom Wanlessom vyzeralo zle. Kovboj, ktorý mal smolu, meškal s platením daní z nehnuteľnosti, nemohol vykonať základné opravy na svojom ranči a snažil sa predať kovový šrot, aby získal trochu peňazí navyše. Bol jedným z najchudobnejších rančerov v okrese Todd v Južnej Dakote – jednej z najmenej prosperujúcich oblastí v Amerike.

Pri ceste za krmivom do miestneho mesta (s prorockým názvom Winner) sa Neal rozhodol zariskovať a utratiť trochu ťažko zarobených peňazí za tiket do Powerballu. Na päť hier minul 5 dolárov a vybral si čísla podľa dátumov narodenia členov rodiny.

Tento risk sa mu vyplatil, keď vyhral jeden z najväčších jackpotov v histórii hry Powerball. Po odpočítaní daní mu bola vyplatená jednorazová suma vo výške 88,5 milióna dolárov.

Neal Wanless povedal, že bude naďalej pracovať na ranči, ale časť peňazí použije aj na pomoc iným vo svojej komunite. „Tak to v tejto časti štátu chodí, ľudia si pomáhajú, poznáme sa navzájom,“ povedal Timothy Grablander, starosta mesta, v ktorom sa nachádza Wanlessov ranč.

Aké lotérie môžeš skúsiť na Slovensku?

Aktuálny jackpot
42 000 000  €
Aktuálny jackpot
5 574 616  €
Aktuálny jackpot
3 264 837  €
Aktuálny jackpot
3 000 000  €
Aktuálny jackpot
72 000  €
Aktuálny jackpot
42 332  €
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Osamelá matka piatich detí vyhrala jackpot Powerball, ktorý jej zmenil život

Keď brata Cynthie P. Staffordovej zabil opitý vodič, ujala sa jeho piatich detí a vychovávala ich ako slobodná matka. Akoby to nestačilo, pomáhala aj svojmu otcovi vyžiť.

V januári 2007 bolo peňazí málo. Žila so svojou početnou rodinou v malom dome s rozlohou tisíc metrov štvorcových, snažila sa platiť účty a snívala o výhre v lotérii. A to nie hocijakú lotériu: jackpot v hodnote presne 112 miliónov dolárov. A presne to sa jej podarilo.

V roku 2004 sa Staffordovej v hlave zjavilo číslo „112 miliónov dolárov“. Začala sa sústrediť na to, aby vyhrala presne túto sumu.

Použila niekoľko metód na prilákanie šťastia vrátane spánku s týmto číslom na lístku pod vankúšom, meditácie o výhre jackpotu 112 miliónov dolárov a vizualizácie toho, ako sa bude cítiť, keď vyhrá.

Úžasným šťastím bolo, že o tri roky neskôr Staffordová odišla presne s takým jackpotom, o akom snívala.

Cynthia Staffordová vďačí za svoju výhru zákonu príťažlivosti a modlitbám, ktoré jej umožnili vyriešiť finančné problémy rodiny a dokonca založiť filmovú spoločnosť, aby mohla nasledovať svoju vysnívanú kariéru.

Ak ťa zaujíma, ako to dokázala, Staffordová si kupovala tikety len niekoľkokrát do mesiaca a vyberala si čísla, ktoré jej práve napadli. Stále si kupuje žreby každý týždeň v nádeji, že sa stane vzácnou viacnásobnou výherkyňou.

Víťazka lotérie na Floride zanechala po víťazstve dedičstvo dobrých skutkov

Sheelah Ryanová vyhrala 52 miliónov dolárov v štátnej lotérii na Floride, čo bol v tom čase najväčší individuálny jackpot, aký sa kedy podarilo vyhrať v lotérii. Posledné roky svojho života strávila rozdávaním týchto peňazí.

Ako sa vyjadrili mnohí výhercovia lotérie, cítila, že peniaze vyhrala z nejakého dôvodu, a tým dôvodom bolo pomáhať iným. Vytvorila charitatívnu skupinu na pomoc organizáciám, ktoré pomáhajú znevýhodneným.

Ryanová mala len šesť rokov na to, aby si užila svoju výhru, než zomrela na rakovinu, ale nadácia Ryanová ju prežila a naďalej poskytovala granty organizáciám, ktoré stavali nízkonákladové byty, pomáhali deťom, ktoré potrebovali operácie, ktoré si nemohli dovoliť, a pomáhali starším občanom, najmä v jej rodnom Seminole County na Floride.

Víťazi Powerball použili svoj jackpot na boj proti chorobe, ktorá zabila ich vnučku

Keď Paul a Sue Rosenauovci vyhrali v roku 2008 v lotérii Powerball 181,2 milióna dolárov, presne vedeli, čo chcú s peniazmi urobiť. Ich výherný tiket bol zakúpený päť rokov pred dňom, keď ich vnučka Makayla zomrela na vzácnu nevyliečiteľnú chorobu.

Krabbeho choroba postihuje len jedného z približne 100 000 novorodencov, takže sa na ňu nedostávajú finančné prostriedky ako na mnohé bežnejšie choroby. Je to ničivé degeneratívne ochorenie, ktoré napáda výstelku nervov a zvyčajne končí smrťou v priebehu prvých dvoch rokov.

Paul a Sue Rosenauovci založili organizáciu The Legacy of Angels (Odkaz anjelov), aby zvýšili povedomie o tomto ochorení a pomohli financovať sľubný výskum liečby a liekov. Sú členmi správnej rady nadácie a dúfajú, že sa im podarí zachrániť ďalšie rodiny pred bolesťou, ktorú zažili oni.

Muž venoval jackpot z lotérie na boj proti chorobe, ktorá zabila jeho manželku

Väčšina ľudí, ktorí vyhrajú v lotérii, plánuje odísť z práce, cestovať po svete alebo si kúpiť nový dom či auto. Keď však Tom Crist vyhral v kanadskej lotérii 40 miliónov dolárov, mal úplne inú predstavu. Každý dolár venoval na boj proti chorobe, ktorá zabila jeho manželku.

Dva roky predtým Tom stratil Jan, svoju 44-ročnú manželku, na rakovinu. V čase, keď vyhral jackpot, bol už na dôchodku, mal našetrené peniaze a jeho dospelým deťom sa darilo dobre – preto sa rozhodol, že si z nich vôbec nenechá pre seba.

Celý paušál (a v Kanade sa výhry v lotérii nezdaňujú!) daroval charitatívnej organizácii na boj proti rakovine v Calgary. Jeho deti túto myšlienku úplne podporili.

Záver

Ako vidíš, mnohí výhercovia lotérií dokážu svoje výhry využiť na konanie dobra, a to nielen pre seba, ale aj pre ľudí vo svojom okolí. Neexistuje dôvod, prečo by sa jackpot mal stať terčom prekliatia.

Nezabúdaj však, že hoci prekliatie v lotérii nie je dobrým dôvodom na to, aby si si nevyzdvihol tiket, riziko straty peňazí ním je. Kúpu tiketov by si mal robiť práve pre ten krásny sen o výhre.

Ďalšie príbehy šťastlivcov v lotérii odhaľuje nasledovné video:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Súvisiace články

Pridaj komentár

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov .
Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.