Menu

Ktor├ę symboly prin├í┼íaj├║ ┼í┼ąastie? – V├Żznam a p├┤vod talizmanov ┼í┼ąastia po celom svete

Ktor├ę symboly prin├í┼íaj├║ ┼í┼ąastie? - V├Żznam a p├┤vod talizmanov ┼í┼ąastia po celom svete

Ktor├ę symboly prin├í┼íaj├║ ┼í┼ąastie? - V├Żznam a p├┤vod talizmanov ┼í┼ąastia po celom svete

Existuje mno┼żstvo symbolov, ktor├ę sa tradi─Źne pova┼żuj├║ za symboly ┼í┼ąastia. Medzi najzn├ímej┼íie patria ┼ítvorl├şstok, podkova, prasiatko, komin├ír, lienka ─Źi ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şslo 7. Ktor├ę symboly ┼í┼ąastia m├┤┼żem vyu┼żi┼ą v hre lot├ęrie? ─îo znamenaj├║ jednotliv├ę talizmany ┼í┼ąastia?

Symboly ┼í┼ąastia v┼żdy existovali u┼ż odprad├ívna v mnoh├Żch kult├║rach. Predstav├şme v├ím niektor├ę z najzn├ímej┼í├şch symbolov ┼í┼ąastia a┬ávysvetl├şme v├ím, odkia─ż poch├ídzaj├║.

Pre─Źo symboly ┼í┼ąastia?

H─żad├íte trochu viac ┼í┼ąastia v hre v lot├ęrii alebo v ┼żivote v┼íeobecne? Symboly ┼í┼ąastia boli v┼żdy popul├írne, aby pril├íkali pozit├şvnu energiu a priniesli ┼í┼ąastie. Sl├║┼żia ako znak n├ídeje a sprev├ídzaj├║ n├ís na na┼íej ceste k ├║spechu a l├íske. ┼á┼ąastie si m├┤┼żete nakloni┼ą aj v├Żberom spr├ívneho bonusu.

Spoznajte mno┼żstvo fascinuj├║cich symbolov ┼í┼ąastia, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu z├şska┼ą ┼í┼ąastie na svoju stranu. Od tradi─Źn├ęho trojl├şstka cez mystick├║ podkovu a┼ż po mil├ę ┼í┼ąastn├ę prasiatko. Vysvetlenie symboliky ┼í┼ąastia v├ím pom├┤┼że n├íjs┼ą v├í┼í osobn├Ż symbol ┼í┼ąastia.

Symbol ┼í┼ąastia - ┼ítvorl├şstok
Symbol ┼í┼ąastia – ┼ítvorl├şstok

┼á┼ąastn├Ż ┼ítvorl├şstok

­čŹÇ
N├íjs┼ą trojl├şstok niekde na l├║ke nie je ve─żk├Ż probl├ęm. N├íjs┼ą v┼íak ┼ítvorl├şstok niekde v pr├şrode je takmer nemo┼żn├ę. ┼átvorl├şstok je univerz├ílnym symbolom ┼í┼ąastia vo viacer├Żch eur├│pskych krajin├ích. Je typick├Żm prototypov├Żm symbolom ┼í┼ąastia. Predstavuje vz├ícnos┼ą a ┼í┼ąastie. ┼átvorl├şstok symbolizuje n├ídej, l├ísku a ┼í┼ąastie. V Nemecku aj v ├Źrsku maj├║ ┼ítvorl├şstok vo ve─żkej ├║cte a ├║zko sa sp├íja aj so ┼íkriatkami a ich schopnos┼ąou prin├í┼ía┼ą ┼í┼ąastie.

Podkova pre ┼í┼ąastie

­čÉ┤
Podkova bola symbolom ┼í┼ąastia u┼ż v d├ívnej hist├│rii. Na Slovensku ju mo┼żno ─Źasto vidie┼ą zavesen├║ hore nohami, aby pril├íkala ┼í┼ąastie. T├║to trad├şciu mo┼żno n├íjs┼ą aj v in├Żch krajin├ích, ako je Ve─żk├í Brit├ínia, USA, Franc├║zsko,

Symbol ┼í┼ąastia - podkova
Symbol ┼í┼ąastia – podkova

Nemecko ─Źi v mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch eur├│pskych krajin├ích. Podkova je pova┼żovan├í za k├║zlo pre ┼í┼ąastie, preto┼że ÔÇ×zachyt├ívaÔÇť a zachov├íva ┼í┼ąastie.

Symboly ┼í┼ąastia - prasiatko
Symboly ┼í┼ąastia – prasiatko

Prasiatko

Na Slovensku sa prasiatko sp├íja so ┼í┼ąast├şm a bohatstvom. Symbolizuje prosperitu a finan─Źn├║ hojnos┼ą. Podobn├ę presved─Źenia existuj├║ aj v in├Żch eur├│pskych krajin├ích, ako je Rak├║sko, ┼ápanielsko, Nemecko a Taliansko, kde sa prasa tie┼ż pova┼żuje za talizman pre ┼í┼ąastie.

Kominár

Symbol ┼í┼ąastia - Komin├ír
Symbol ┼í┼ąastia – Komin├ír

Komin├ír m├í na Slovensku ve─żmi dlh├║ trad├şciu aj ako talizman pre ┼í┼ąastie. M├í odh├í┼ła┼ą zlo a prin├í┼ía┼ą ┼í┼ąastie. T├íto viera je zn├íma aj v in├Żch eur├│pskych krajin├ích ako Rak├║sko, Nemecko, ┼ávaj─Źiarsko a Ve─żk├í Brit├ínia. Dotknutie sa gomb├şka komin├írskeho oble─Źenia sa pova┼żuje za talizman pre ┼í┼ąastie.

┼á┼ąastn├ę ─Ź├şslo „7“

─î├şslo 7 sa v mnoh├Żch kult├║rach a n├íbo┼żenstv├ích pova┼żuje za ┼í┼ąastn├ę. M├í osobitn├Ż v├Żznam a sp├íja sa so ┼í┼ąast├şm, ├║plnos┼ąou a bo┼żsk├Żm poriadkom. Kult├║rne a historick├ę odkazy na ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şslo 7 mo┼żno n├íjs┼ą v kres┼ąanstve, judaizme, islame a r├┤znych mytologick├Żch trad├şci├ích.

Symboly ┼í┼ąastia - ─î├şslo sedem
Symboly ┼í┼ąastia – ─î├şslo sedem

Lienka

Symbol ┼í┼ąastia - lienka
Symbol ┼í┼ąastia – lienka

Lienka je tie┼ż pova┼żovan├í za talizman pre ┼í┼ąastie v mnoh├Żch kult├║rach. Symbolizuje ┼í┼ąastie, prosperitu a ochranu pred ne┼í┼ąast├şm. Povery hovoria, ┼że n├íjdenie lienky prin├í┼ía ┼í┼ąastie a ┼że po─Ź├ştanie bodiek na kr├şdlach lienky nazna─Źuje bud├║ce ┼í┼ąastie.

Minca

Symbol ┼í┼ąastia - minca
Symbol ┼í┼ąastia – minca

V mnoh├Żch kult├║rach maj├║ mince symbolick├Ż v├Żznam ako talizman pre ┼í┼ąastie. Uchov├ívanie alebo rozd├ívanie ┼í┼ąastn├Żch centov alebo ┼í┼ąastn├Żch minc├ş sa pova┼żuje za talizman pre ┼í┼ąastie. T├║to trad├şciu mo┼żno n├íjs┼ą v r├┤znych krajin├ích a kult├║rach vr├ítane Nemecka, Rak├║ska a USA.

Hrajte v lot├ęrii so spr├ívnym talizmanom po va┼íom boku

D├║fame, ┼że ste na┼íli nejak├ę in┼ípirat├şvne symboly ┼í┼ąastia na ceste za v├Ą─Ź┼í├şm ┼í┼ąast├şm. Ak├Żko─żvek symbol si vyberiete, d├║fame, ┼że v├ím prinesie pozit├şvne sk├║senosti a ├║spech vo va┼íom ┼żivote. Nez├íle┼ż├ş na tom, ktor├Ż ┼í┼ąastn├Ż symbol budete ma┼ą po svojom boku v najbli┼ż┼íej lot├ęrii, budeme v├ím dr┼ża┼ą palce!

Ak├ę symboly si m├ím vybra┼ą pre ┼í┼ąastie v lot├ęrii?

Existuje mno┼żstvo symbolov, ktor├ę sa tradi─Źne pova┼żuj├║ za symboly ┼í┼ąastia. Medzi najzn├ímej┼íie patria ┼ítvorl├şstok, podkova, prasiatko, komin├ír, lienka a ─Ź├şslo 7, ktor├ę znamenaj├║ ┼í┼ąastie, blaho, l├ísku a pozit├şvne energie.

Ak chcete za─Źa┼ą hra┼ą jednu z nasledovn├Żch lot├ęri├ş, m├┤┼żete sa in┼ípirova┼ą napr├şklad ┼í┼ąastn├Żm ─Ź├şslom „7“, zobrazen├şm na va┼íej ob─ż├║benej minci alebo eurocentovke alebo sk├║si┼ą spo─Ź├şta┼ą bodky na tele lienky, ktor├║ n├íjdete v pr├şrode. ┼á┼ąastie sa mo┼żno ─Źasom usmeje aj na v├ís.

Ktor├ę lot├ęrie si m├┤┼żem sk├║si┼ą zahra┼ą s moj├şm talizmanom ┼í┼ąastia?

Aktuálny jackpot
27 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 883 342  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
568 915  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
19 648  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.