Mali dohodu, že sa pri výhre rozdelia, potom mu partnerka utiekla aj s celou výhrou

Všetci máme predstavu o tom, čo by sme s výhrou urobili. A všetci máme aspoň jedného človeka, ktorému by sme o tom dokonca povedali. A dokonca, väčšina z nás má niekoho s kým by sa o výhru podelila. Ale sme si úplne istí, že je tá osoba loajálna? Ako dobre poznáš svojho partnera či partnera?

Predstav si, že ti pípne vysnívané upozornenie, v hlavičke logo Tipos. V druhom riadku výrazný nápis „lotéria Eurojackpot“. „Gratulujeme, vyhrali ste jackpot! Aktuálny zostatok na Vašom hernom konte je…“

V tom si uvedomíš, že máš ústnu dohodu so svojím partnerom, že v tom „idete spolu“. Teraz už výhra nie je iba predstava, ale realita. Rozdelíš sa o túto vymodlenú novinku a dodržíš svoje slovo?

Uzatvorili dohodu, že pôjdu na polovicu

Mali len 39, keď Lynn Anne Poirier a Howard Browning uzatvorili dohodu. Bývali spolu v dome Anne a už spolu nejaký ten piatok žili. Obidvaja verili, že sa im raz podarí vyhrať jackpot.

Je však nepravdepodobné, že by sa podarilo vyhrať jackpot dvom spolu žijúcim ľuďom, to by bolo veľmi veľké šťastie. Až príliš veľké na to, aby to mohlo byť reálne. A tak sa dohodli – budú sa na tikety skladať, budú ich kupovať spolu a či už vyhrá ten alebo ten, tak si sumu rozdelia 50/50.

Mali stratégiu, neboli to obyčajní hráči

Je pravda, že Anne a Howard nechceli nechávať veci náhode, a tak si kupovali tikety tak často, ako im to finančná situácia dovoľovala. Neváhali dokonca cestovať do iných štátov, aby si mohli kúpiť tikety aj do iných lotérií a zvýšiť svoje šance.

Túto stratégiu pár učiňoval dlhé roky a nezmenili ju ani v roku 2007, keď obaja mali už 53 rokov.

Osudný tiket, ktorý zničil dohodu aj dlhodobý vzťah

Druhého júna roku 2007, kedy sa po spoločnej večeri zastavili v obchode, kde si obaja kúpili žreby floridskej lotérie Firecracker Millionaire Raffle, a potom sa pobrali domov.

Podľa slov Howarda, po príchode domov dali tikety na ich obvyklé miesto – pod rímsku kozuba. Tak tikety čakali až do 4.7. 2007, kedy prebiehalo žrebovanie lotérie.

V deň žrebovania sa Howard vydesil k smrti. Anne se nevrátila domov. Samozrejme, že ťa ako prvé napadne, je to najhoršie čo sa môže stať. Howard sa snažil upokojiť. Anne nedvíhala telefón, nereagovala na správy. Howard chcel ešte chvíľu počkať.

No pohľad mu padol na kalendár – deň žrebovania. Napadlo mu, že skontroluje tikety. Bingo! Jeden z nich chýbal – ten čo kúpila Anne. Bol to práve ten výherný tiket. Anne vyhrala 750 000 dolárov a mesiac sa nevrátila domov.

Došlo to až k súdu

Trvalo to necelého pol roku, kým sa Howard konečne rozhodol, že Anne poženie k súdu. Mali predsa dohodu!

Anne sa nehanbila tvrdiť, že spolu s Howardom už roky nebývajú, že spolu nežijú a že Howard klame. A to aj napriek tomu, že Howard mal účte z reštaurácie, kde spolu sedeli a aj potvrdenie z bankomatu, kde na tikety vyberal peniaze, v ten deň, keď si ho kúpili. Taktiež ten výherný.

Súd Anne síce rozprávku o tom, že spolu nebývajú, neveril, ale to Howardovi nijako nepomohlo.

Naopak Anne pomohlo to, že sa na súde bránila zákonom, ktorý na Floride platí. Ten hovorí, že každá ústna dohoda, ktorú nie je možné splniť do jedného roku, musí byť podložená písomnou formou, aby bola vymáhateľná.

„A pretože vyhrali až 14 rokov potom, čo ústnu zmluvu uzavreli,“ tvrdil právny zástupca Anne, „tak je daná zmluva neplatná. Ich dohoda totiž nikdy nebola spísaná na papier a nikdy nemala písomnú podobu..“

Buď na chvíľu sudcom – je Anne v práve?

Verdikt

Bola. Okresný aj odvolací súd dal za pravdu Anne. Howard Browing sa však nechcel vzdať. Odvolal sa na Najvyšší súd Floridy – a tam vyhral.

Anne mala pravdu – Dohodla nemala písomnú formu. A nebola naplnená do jedného roku – prvý rok nevyhrali. Ale mohli. A v tom je ten rozdiel. V tom, že dohoda mohla byť naplnená kedykoľvek a o tom, kedy bude naplnená, nerozhodoval vlastnými silami ani jeden z účastníkov sporu.

Anne bola odsúdená k vyplateniu 291 tisíc dolárov do Howardových rúk. Ale keďže sa spor ťahal až do roku 2016, stalo sa to, že Anne prehlásila, že všetky peniaze už minula a vyhlásila osobný bankrot.

Howardovi tak neostáva nič iné, iba čakať na svoje peniaze, ktoré mu Anne po veľmi nízkych čiastkach spláca.Víťazi floridskej lotérie

Lynn Anne Poirier a Howard Browning.

S kým by si sa rozdelil v prípade výhry? Máš v hlave plán?

Tvoja vstupenka k miliónom čaká tu:

Aktuálny jackpot
27 000 000  €
Aktuálny jackpot
5 551 183  €
Aktuálny jackpot
3 208 747  €
Aktuálny jackpot
3 000 000  €
Aktuálny jackpot
72 000  €
Aktuálny jackpot
20 896  €
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Súvisiace články

Pridaj komentár

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov .
Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.