Menu

Od u─Źite─ża na strednej ┼íkole a┼ż po zakladate─ża t├íbora Winnegator

Od u─Źite─ża na strednej ┼íkole a┼ż po zakladate─ża t├íbora Winnegator

Od u─Źite─ża na strednej ┼íkole a┼ż po zakladate─ża t├íbora Winnegator

V─Ćaka v├Żhre v lot├ęri├ş vznikaj├║ mnoh├ę pr├şnosn├ę projekty. ┼Żiv├Żm pr├şkladom tak├Żchto pr├şkladov s├║ skuto─Źn├ę pr├şbehy. Jedn├Żm z nich je u─Źite─ż na strednej ┼íkole, ktor├Ż sa stal po neuverite─żnej v├Żhre zakladate─żom t├íbora Winnegator a tvorcom neuverite─żne pr├şnosn├Żch aktiv├şt.

U─Źite─ż z Floridy Leslie
U─Źite─ż z Floridy Leslie

111 Mili├│nov americk├Żch dol├írov pre pr├şnosn├Ż projekt

V roku 1993 Leslie C. Robins, b├Żval├Ż u─Źite─ż na strednej ┼íkole na Floride, vyhral v lot├ęrii Powerball 111 mili├│nov americk├Żch dol├írov. Tie sa rozhodol investova┼ą do starostlivosti o deti. U┼ż dlho bol pob├║ren├Ż t├Żm, ako deti v s├║─Źasnosti vyrastaj├║.

Pr├şli┼í ve─ża sedia pred telev├şzorom a pr├şli┼í m├ílo vonku. Chcel umo┼żni┼ą de┼ąom, najm├Ą z rod├şn s n├şzkymi pr├şjmami, robi┼ą veci, ktor├ę mal r├íd ako chlapec. Medzi ne patr├ş pl├ívanie, kempovanie alebo niektor├ę ┼íporty a turistika.

So svoj├şm jackpotom 111 mili├│nov dol├írov sa Robins rozhodol zalo┼żi┼ą vlastn├Ż t├íbor. Na tento ├║─Źel k├║pil ├║zemie s rozlohou 226 akrov a otvoril t├íbor Winnegator. V tomto t├íbore mohli deti vo veku od 6 do 16 rokov lacno str├ívi┼ą leto a venova┼ą sa aktivit├ím, ako je jazda na koni, pl├ívanie a remesl├í. Takto boli cel├ę leto v pr├şrode, ─Ćaleko od videohier alebo mobiln├Żch telef├│nov.

Ako funguje lot├ęria Powerball?

Aj ke─Ć sa ─Źasto uv├ídza, ┼że je 27-kr├ít pravdepodobnej┼íie, ┼że ┼ąa zasiahne blesk, ako to, ┼że vyhr├í┼í jackpot v Powerballe, o to viac s├║ v├Żhry v tejto americkej lot├ęrii atrakt├şvnej┼íie. Tvoja ┼íanca na v├Żhru jackpotu je presnej┼íie povedan├ę 1 ku 54,9 mili├│na.

Hr├í─Źi Powerballu si musia vybra┼ą p├Ą┼ą r├┤znych ─Ź├şsel od 1 do 45 a jedno powerballov├ę ─Ź├şslo od 1 do 45. To znamen├í, ┼że existuje 45 x 44 x 43 x 42 x 41 mo┼żn├Żch kombin├íci├ş piatich ─Ź├şsel a 45 mo┼żn├Żch powerballov. Vyn├ísob to a dostane┼í 6,6 miliardy mo┼żn├Żch kombin├íci├ş.

Av┼íak pozor!┬áNa to, aby si vyhral, nemus├ş by┼ą p├Ą┼ą ─Ź├şsel vy┼żrebovan├Żch v ur─Źitom porad├ş. Ak by si bol t├Żm, kto si vybral 4-8-19-28-41 s powerball 30, bez oh─żadu na poradie, v akom sa objavili pri ┼żrebovan├ş, mohol by si si nasleduj├║ce dve desa┼ąro─Źia ┼ąaha┼ą skvel├Żch 5,5 mili├│na dol├írov ro─Źne. Na Bahamy by si zamieril aj teraz, ak by v├Żhern├í kombin├ícia pri ┼żrebovan├ş bola 8-41-28-4-19 (alebo ak├íko─żvek in├í kombin├ícia t├Żchto piatich ─Ź├şsel) a powerball 30. Tak┼że ide o princ├şp 5 x 4 x 3 x 2 x 1 – ─Źo je 120 mo┼żn├Żch v├Żhern├Żch kombin├íci├ş.

V├Żhru m├┤┼że┼í z├şska┼ą aj v in├Żch lot├ęri├ích ako v Powerballe. Sk├║s ┼í┼ąastie napr├şklad v t├Żchto:

Aktuálny jackpot
96 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 769 639  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
43 024  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.

Nielen Powerball, ale aj in├ę lot├ęrie pon├║kaj├║ lukrat├şvne v├Żhry

Ak chce┼í vyhr├íva┼ą a ve─ża vyhr├íva┼ą, nemus├ş┼í hra┼ą iba lot├ęriu Powerball. Na v├Żber m├í┼í z mno┼żstva lot├ęri├ş, ktor├ę prin├í┼íaj├║ s├şce men┼íie v├Żhry, ale aj pravdepodobnos┼ą v├Żhry je ove─ża vy┼í┼íia. Sk├║s napr├şklad Eurojackpot, Euromili├│ny alebo na za─Źiatok aj oby─Źajn├ę Loto. K tomu bude┼í potrebova┼ą iba tro┼íku trpezlivosti, tro┼íku ┼í┼ąastia a p├ír centov vo svojej pe┼ła┼żenke. Je to ve─żmi jednoduch├ę!

Pozri si, ak├í em├│cia prepadla ┼í┼ąastlivca rekordn├ęho jackpotu v Powerball:

P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.