Menu

Pravdepodobnos┼ą v├Żhry v lot├ęrii Eurojackpot

Ak├í je pravdepodobnos┼ą v├Żhry v jednotliv├Żch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích lot├ęrie Eurojackpot?

Ak├í je pravdepodobnos┼ą v├Żhry v jednotliv├Żch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích lot├ęrie Eurojackpot?

V├Ą─Ź┼íina Slov├íkov si svoj tip v Eurojackpote aspo┼ł raz v ┼żivote ur─Źite podala. Ale v├Ą─Ź┼íina z nich 120 000 000 v├Żhru ani n├íznakom "nepokorila". Preto sa ─Źasto p├Żta┼í, ak├í vysok├í pravdepodobnos┼ą existuje, ┼że v lot├ęrii Eurojackpot vyhr├ím? Ako si ju m├┤┼żem vypo─Ź├şta┼ą? Ak├í je ┼íanca, ┼że uspejem v in├Żch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích Eurojackpotu? Ktor├ę kombin├ície m├ívaj├║ najv├Ą─Ź┼íiu ┼íancu na ├║spech?

Eurojackpot a jeho pravdepodobnos┼ą

Ke─Ć┼że v ka┼żdom ┼żrebovan├ş sa vyber├í sedem ─Ź├şseln├í kombin├ícia (5 hlavn├Żch ─Ź├şsiel + 2 euro ─Ź├şsla) zo v┼íetk├Żch mo┼żn├Żch, tak pravdepodobnos┼ą, ┼że uh├ídne┼í pr├íve t├║ ┼żrebovan├║ kombin├íciu siaha a┼ż k mili├│nom. V pr├şpade Eurojackpotu ide konkr├ętne o pravdepodobnost 1 : 139 838 160.

V┼żdy v┼íak z├íle┼ż├ş na tom, ─Źi to, ─Źo h─żad├í┼í je pravdepodobnos┼ą na v├Żhru akejko─żvek v├Żhry alebo na v├Żhru jackpotu. Pravdepodobnos┼ą 1 : 139 838 160 je pravdepodobnos┼ą pre v├Żhru jackpotu, v├Żhru prv├ęho poradia v Eurojackpote. Spolo─Źne sa v┼íak pozrieme i na ─Ćal┼íie poradia. Teda ko─żko ─Ź├şsel mus├ş┼í uh├ídnu┼ą a ak├í je pravdepodobnos┼ą, ┼że tieto poradia vyhr├í┼í pr├íve ty.

Ak├í je priemern├í v├Ż┼íka v├Żhier u Eurojackpotu?

Vieme u┼ż, ak├í je pravdepodobnos┼ą na dosiahnutie jednotliv├Żch porad├ş. Teraz sa pozrieme na tabu─żku v├Żhier. To je to, ─Źo zvy─Źajne zauj├şma v├Ą─Ź┼íina hr├í─Źov lot├ęrie.

Eurojackpot m├í 12 v├Żhern├Żch porad├ş. V ka┼żdom z nich sa d├í vyhra┼ą pr├şjemn├í odmena. Po─Ćme to spolu rozl├║sknu┼ą.

Tabu─żka v├Żhier lot├ęrie Eurojackpot

Poradie Po─Źet uh├ídnut├Żch ─Ź├şsel Pravdepodobnos┼ą
1. poradie 5 + 2 1 : 139 838 160
2. poradie 5 + 1 1 : 6 991 908
3. poradie 5 + 0 1 : 3 107 515
4. poradie 4 + 2 1 : 621 503
5. poradie 4 + 1 1 : 31 075
6. poradie 3 + 2 1 : 14 125
7. poradie 4 + 0 1 : 13 811
8. poradie 2 + 2 1 : 985
9. poradie 3 + 1 1 : 706
10. poradie 3 + 0 1 : 314
11. poradie 1 + 2 1 : 188
12. poradie 2 + 1 1 : 49

Ako zisti┼ą v├ş┼ąazn├║ kombin├íciu ─Ź├şsel v lot├ęrii Eurojackpot?

Podobne ako v in├Żch lot├ęri├ích, ani v lot├ęrii Eurojackpot neexistuje n├ívod na to, ako vyhra┼ą. ─î├şsla sa z osudia vyberaj├║ n├íhodne a nie je mo┼żn├ę ich ur─Źi┼ą vopred. Podobne ako u v┼íetk├Żch lot├ęri├ş, aj v lot├ęrii Eurojackpot m├┤┼że┼í svoju ┼íancu na v├Żhru zv├Ż┼íi┼ą. A to hne─Ć nieko─żk├Żmi nasledovn├Żmi sp├┤sobmi:

Sp├┤soby na zv├Ż┼íenie ┼íance na v├Żhru v Eurojackpote:

  • St├ívkovanie na pln├║ st├ívku
  • St├ívkovanie na viacero st├ívok
  • Skupinov├ę st├ívkovanie

St├ívkovanie na pln├║ st├ívku m├┤┼że tvoju ┼íancu na v├Żhru zv├Ż┼íi┼ą aj 6-n├ísobne. Ka┼żd├Ż tvoj st─║p─Źek je unik├ítna sada ─Ź├şsel, ktor├í sa bude samostatne porovn├íva┼ą s losovan├Żmi ─Ź├şslami. S plnou st├ívkou tak nem├í┼í jedno sedem─Ź├şslie a jednu ┼íancu na v├Żhru, ale sedem─Ź├şslic m├í┼í hne─Ć sedem a rovnako tak i pr├íve ┼íancu uh├ídnu┼ą vylosovan├ę ─Ź├şsla.

St├ívkovanie na viacero st├ívok funguje na podobnom princ├şpe ako sme uviedli vy┼í┼íie – ─Ź├şm viac st├ívok, t├Żm viac sedm├şc. ─î├şm viac sedm├şc, t├Żm viac ┼íanc├ş na v├Żhru. Tak┼że aj toto m├┤┼że by┼ą tvoj sp├┤sob, ako si zv├Ż┼íi┼ą ┼íance na v├Żhru.

A do tretice ide aj o mo┼żnos┼ą skupinov├ęho st├ívkovania. Skupinov├ę st├ívkovanie je ─Ćal┼í├şm sp├┤sobom ako m├┤┼że┼í zv├Ż┼íi┼ą svoju ┼íancu na v├Żhru. Skupinov├ę st├ívkovanie je st├ívka, ktor├║ zdie─ża┼í s in├Żmi ─żu─Ćmi. Mo┼żno tak vsadi┼ą neuverite─żne ve─ża st─║pcov viac-menej za p├ír eur, pod─ża toho, ak├║ ve─żk├║ st├ívku zalo┼ż├ş┼í alebo k akej ve─żkej st├ívke sa prid├í┼í ako aj pod─ża toho, ko─żko podielov danej st├ívky si k├║pi┼í.

Pravdepodobnos┼ą v jednotliv├Żch poradiach lot├ęrie Eurojackpot

Ani tentokr├ít neza─Źneme ni─Ź├şm in├Żm ne┼ż preh─żadnou tabu─żkou s pravdepodobnos┼ąami naprie─Ź celou lot├ęriou alebo v celom rozsahu.

Ak├í je pravdepodobnos┼ą, ┼że niekto naozaj uh├ídne v┼íetky losovan├ę ─Ź├şsla? A ak├í je pravdepodobnos┼ą, ┼że v lot├ęrii Eurojackpot uh├ídne nejak├Ż hr├í─Ź aspo┼ł p├ír z nich?

Pravdepodobnos┼ą v├Żhry 12. v├Żhern├ęho poradia Eurojackpotu je 1 ku 49.

Pravdepodobnos┼ą padnutia n├ísobite─ża alias hra Joker

Lot├ęria Eurojackpot m├í ÔÇ×doplnkov├║ hruÔÇť Joker. Joker je┬ádoplnkov├í hra, ktorej sa bu─Ć z├║─Źastn├ş┼í a zaplat├ş┼í si za ┼łu cenu p├ír eur alebo ju jednoducho vynech├í┼í. Ak sa jej v┼íak z├║─Źastn├ş┼í, tak sa automaticky st├íva┼í s├║─Źas┼ąou jedn├ęho mal├ęho ┼ąahu pred hlavn├Żm ┼ąahom. V tomto malom ┼ąahu sa losuje Joker a funguje to nasledovne:

Hra Eurojackpot Joker je st├ívka na ┼íes┼ą─Ź├şslie uveden├ę na potvrden├ş o uzatvoren├ş st├ívky. Doplnkov├║ hru Joker si m├┤┼że┼í zahra┼ą ako s├║─Źas┼ą lot├ęrie Eurojackpot pomocou tiketov alebo n├íhodn├Żm tipom. V prvom porad├ş pri zhode s vy┼żrebovan├Żm ┼íes┼ą─Ź├şsl├şm m├┤┼że┼í vyhra┼ą 50 000 ÔéČ.

Tabu─żka v├Żhier s ├║─Źas┼ąou v doplnkovej hre Joker

Poradie Po─Źet uh├ídnut├Żch ─Ź├şsel Pravdepodobnos┼ą
1. poradie 6 1 : 1 000 000
2. poradie 5 1: 100 000
3. poradie 4 1 : 10 000
4. poradie 3 1 : 1 000
5. poradie 2 1 : 100
6. poradie 1 1 : 10

Ak├í je priemern├í v├Ż┼íka v├Żhier v Eurojackpote?

Doplnkov├í hra Joker ti za napr├şklad 1 euro s─żubuje ─Ćal┼í├şch 6 jednotliv├Żch v├Żhier. Princ├şp je jednoduch├Ż: ak sa vy┼żrebovan├ę 6-─Ź├şslie doplnkovej hry Joker ┼żrebovania zhodne so 6-─Ź├şsl├şm na tvojom tikete, vyhr├íva┼í hlavn├║ cenu 50 000 eur. Ke─Ć traf├ş┼í koncov├ę 5-─Ź├şslie, z├şskava┼í 5 000 eur, zhodou v koncovom 4-─Ź├şsl├ş si prilep┼í├ş┼í o 500 eur, koncov├ę 3-─Ź├şslie ti prinesie 50 eur, 2-─Ź├şslie 5 eur a napokon, uh├ídnut├ę posledn├ę ─Ź├şslo ti zaru─Ź├ş n├ívrat tvojej vlo┼żenej st├ívky ÔÇô dostane┼í 3 eur├í.

Tabu─żka doplnkovej hry Eurojackpot Joker s v├Ż┼íkou v├Żhry

Poradie Po─Źet uh├ídnut├Żch ─Ź├şsel Pravdepodobnos┼ą V├Ż┼íka v├Żhry
1. poradie 6 1 : 1┬á000 000 50┬á000 ÔéČ
2.poradie 5 1: 100 000 5┬á000 ÔéČ
3.poradie 4 1 : 10 000 500 ÔéČ
4.poradie 3 1 : 1 000 50 ÔéČ
5.poradie 2 1 : 100 5 ÔéČ
6.poradie 1 1 : 10 3 ÔéČ

To, ktor├ę ─Ź├şslo je vytiahnut├ę, ovplyvn├ş tabu─żku v├Żhier ka┼żd├ęho, kto v danom ┼ąahu vyhr├íva. Ka┼żd├ę v├Żhern├ę poradie (okrem jackpotu) sa toti┼ż vyn├ísob├ş ─Ź├şslom, ktor├ę bolo losovan├ę v ┼ąahu Joker ÔÇô pozri tabu─żku v├Żhier s akt├şvnou hrou Joker ni┼ż┼íie.

Ak├í je priemern├í v├Ż┼íka v├Żhier v Eurojackpote?

Jackpot v lot├ęrii Eurojackpot je pohybliv├Ż. ─Äal┼íie v├Żhern├ę poradia maj├║ pevne stanoven├ę v├Ż┼íky v├Żhry. Aj preto sa jackpot nen├ísob├ş Jokerom, zatia─ż ─Źo ostatn├ę v├Żhern├ę poradia ├íno.

Ost├íva u┼ż iba nezodpovedan├í ot├ízka, v ─Źom spo─Ź├şva v├ş┼ąazstvo v lot├ęrii Eurojackpot? Sta─Ź├ş sledova┼ą ┼ítatistiky naj─Źastej┼íie ┼ąahan├Żch Eurojackpotov├Żch ─Ź├şsel alebo kop├şrova┼ą triky strategick├Żch hr├í─Źov ─Źi ma┼ą naozaj iba k├║sok ┼í┼ąastia? Tu plat├ş pre ka┼żd├ęho nie─Źo in├ę. A ─Źo je to „tvoje tajomstvo“, v─Ćaka ktor├ęmu zvy┼íuje┼í svoje ┼íance na v├Żhru v Eurojackpote?

Naj─Źastej┼íie kladen├ę ot├ízky

Naj─Źastej┼íie ot├ízky s├║visiace s pravdepodobnos┼ąou lot├ęrie Eurojackpot

P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok
100%

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.