Menu

Pre─Źo s├║ ─Źierne lot├ęrie nez├íkonn├ę?

Pre─Źo s├║ ─Źierne lot├ęrie nez├íkonn├ę a ako ich odhali┼ą?

Pre─Źo s├║ ─Źierne lot├ęrie nez├íkonn├ę a ako ich odhali┼ą?

Takzvan├ę "─Źierne lot├ęrie" s├║ na Slovensku nez├íkonn├ę, preto┼że v├Żhry v lot├ęri├ích sa nevypl├ícaj├║ bezpe─Źne. Pre─Źo je nedodr┼żiavanie z├íkona tak├ę lukrat├şvne a kto z neho skuto─Źne profituje? V tomto ─Źl├ínku zist├ş┼í, ako odhali┼ą ─Źierne nez├íkonn├ę lot├ęrie a pod─ża ─Źoho n├íjs┼ą spr├ívneho leg├ílneho poskytovate─ża lot├ęrie na Slovensku napr├şklad aj pod─ża soci├ílnych siet├ş.

„─îierne lot├ęrie“ s├║ na Slovensku nez├íkonn├ę

Takzvan├ę „─Źierne lot├ęrie“, s├║ na Slovensku nez├íkonn├ę, preto┼że v├Żhry v lot├ęri├ích sa nevypl├ícaj├║ bezpe─Źne. Zistite v┼íetko, ─Źo o nich potrebujete vedie┼ą.

Na internete vyzeraj├║ ako seri├│zni poskytovatelia lot├ęri├ş – ur─Źite maj├║ aj registr├íciu na Slovensku. V skuto─Źnosti maj├║ t├şto poskytovatelia lot├ęri├ş s├şdlo v zahrani─Ź├ş a m├┤┼żu agres├şvne inzerova┼ą s v├Żhrami hr├í─Źov lot├ęrie bez toho, aby dodr┼żiavali ochranu ml├íde┼że a podobne. Nie nadarmo s├║ hazardn├ę hry, ku ktor├Żm patria aj lot├ęrie a online automaty, pr├şsne regulovan├Żm trhom. Pre─Źo je nedodr┼żiavanie z├íkona tak├ę lukrat├şvne a kto z neho skuto─Źne profituje? V┼íetky z├íkladn├ę inform├ície n├íjde┼í v nasledovn├Żch riadkoch.

─îo s├║ ─Źierne lot├ęrie a ako funguj├║?

Neleg├ílne hazardn├ę hry, ktor├ę sa ─Źasto prev├ídzkuj├║ prostredn├şctvom internetu. Naz├Żvaj├║ sa aj „─Źierne lot├ęrie“, preto┼że funguj├║ mimo regulovan├Żch z├íkonov a predpisov o hazardn├Żch hr├ích. In├Żmi slovami, sekund├írne lot├ęrie s├║ v Nemecku neleg├ílne. T├şto neregulovan├ş poskytovatelia lot├ęri├ş p├┤sobia bez potrebn├Żch povolen├ş alebo licenci├ş, a tak unikaj├║ ┼ít├ítnej kontrole. Ako hr├í─Ź lot├ęrie nem├íte na vyplatenie v├Żhry v lot├ęrii ┼żiadny pr├ívny n├írok. V tejto krajine zatia─ż neexistuje ┼żiadna sekund├írna lot├ęria, ktor├í by bola leg├ílna.

Ako funguj├║ ─Źierne lot├ęrie?

Je d├┤le┼żit├ę to vedie┼ą: Ka┼żd├Ż, kto sa z├║─Źastn├ş hry v ─Źiernej lot├ęrii, sa nez├║─Źast┼łuje na hazardnej hre samotn├ęho slovensk├ęho organiz├ítora. Uzatv├íra iba st├ívku na v├Żsledok ┼ít├ítnej lot├ęrie. Preto neexistuje ┼żiadny n├írok vo─Źi slovenskej lot├ęriovej spolo─Źnosti na vyplatenie v├Żhry.

─îierna lot├ęria registrovan├í v zahrani─Ź├ş – Bez n├íroku na v├Żhru

Aj ke─Ć si mo┼żno mysl├ş┼í, ┼że str├ínky v in├Żch jazykoch prev├ídzkuj├║ slovensk├ę spolo─Źnosti, nie je to tak. Akt├şvne prev├ídzkuj├║ sekund├írne lot├ęrie. Spolo─Źnosti, ktor├ę stoja za t├Żmito str├ínkami, s├║ registrovan├ę v krajin├ích, ako je Malta, a to v─Ćaka liber├ílnym z├íkonom o hazardn├Żch hr├ích a daniach, ktor├ę tam panuj├║.
Hoci s├║ dr┼żite─żmi licenci├ş na hazardn├ę hry na Malte, tvrdia, ┼że s├║ v tejto krajine leg├ílne aj v r├ímci slobody poskytovania slu┼żieb v E├Ü. Viacer├ę spr├ívne s├║dy a dokonca aj Spolkov├Ż najvy┼í┼í├ş s├║d (BGH) v Karlsruhe v┼íak u┼ż potvrdili, ┼że to tak nie je.

Pre─Źo existuj├║ ─Źierne lot├ęrie?

Cie─żom prev├ídzkovate─żov ─Źiernych lot├ęri├ş je pril├íka┼ą hr├í─Źov a z├şska┼ą ich vklady bez toho, aby dbali na transparentnos┼ą, spravodlivos┼ą alebo ochranu hr├í─Źov. ─îasto s├║ pon├║kan├ę kurzy zmanipulovan├ę alebo sa organizuj├║ falo┼ín├ę lot├ęrie, v ktor├Żch hr├í─Źi nemaj├║ re├ílnu ┼íancu na v├Żhru. Prev├ídzkovatelia t├Żchto neleg├ílnych pon├║k hazardn├Żch hier pou┼ż├şvaj├║ agres├şvne marketingov├ę taktiky na nal├íkanie hr├í─Źov a zhroma┼ż─Ćovanie ich osobn├Żch a finan─Źn├Żch ├║dajov. V┼íetky veci, ktor├ę by ofici├ílne licencovan├ş poskytovatelia lot├ęri├ş, nikdy neurobili bez toho, aby im hrozilo odobratie licencie, preto┼że s├║ zaviazan├ş dodr┼żiava┼ą pr├şsne regulovan├║ ┼ít├ítnu zmluvu o hazardn├Żch hr├ích na Slovensku.

Ktor├ę lot├ęrie m├┤┼żem bezpe─Źne hra┼ą? Ktor├ę nie s├║ ─Źiernymi lot├ęriami?

Aktuálny jackpot
98 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 488 123  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
44 345  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.

V ─Źom spo─Ź├şva riziko pre odvetvie hazardn├Żch hier?

─îierne lot├ęrie predstavuj├║ riziko nielen pre hr├í─Źov, ale sp├┤sobuj├║ aj zna─Źn├ę ┼íkody regulovan├Żm odvetviam hazardn├Żch hier a ┼ít├ítnym lot├ęriov├Żm spolo─Źnostiam. V d├┤sledku neleg├ílnej konkurencie prich├ídzaj├║ ┼ít├ítne lot├ęrie o pr├şjmy, ktor├ę by mohli by┼ą pou┼żit├ę na financovanie charitat├şvnych projektov a soci├ílnych programov.

Aby sa hr├í─Źi chr├ínili pred ─Źiernymi lot├ęriami, mali by sa uisti┼ą, ┼że hraj├║ len s renomovan├Żmi a regulovan├Żmi poskytovate─żmi hazardn├Żch hier. T├şto maj├║ zvy─Źajne licenciu od ┼ít├ítnych org├ínov a podliehaj├║ pr├şsnym kontrol├ím, aby sa zabezpe─Źila poctivos┼ą hry a ochrana hr├í─Źov. Zoznam leg├ílnych kas├şn na slovensku n├íjde┼í aj TU.

Ako rozpozna┼ą leg├ílnych poskytovate─żov lot├ęri├ş?

Na Slovensku existuj├║ jasn├ę z├íkonn├ę po┼żiadavky na poskytovate─żov leg├ílnych lot├ęri├ş. Ak sa chce┼í uisti┼ą, ─Źi m├í┼í do ─Źinenia s leg├ílnym poskytovate─żom, h─żadaj nasleduj├║ce charakteristiky:

 • Licencie

  Poskytovatelia leg├ílnych lot├ęri├ş na Slovensku maj├║ platn├║ licenciu vydan├║ ┼ít├ítnym org├ínom pre hazardn├ę hry alebo dozorn├Żm org├ínom v r├ímci E├Ü. Najzn├ímej┼í├şm dozorn├Żm org├ínom na Slovensku je Ministerstvo vn├║tra SR.

 • Transparentn├ę inform├ície

  Renomovan├ş poskytovatelia poskytuj├║ jasn├ę a komplexn├ę inform├ície vr├ítane podmienok, z├ísad ochrany osobn├Żch ├║dajov, kurzov a pravidiel hry. Tieto dostupn├ę inform├ície o poskytovate─żovi a jeho licencii by si mal n├íjs┼ą ─żahko a r├Żchlo ─Źi u┼ż na web str├ínke poskytovate─ża alebo niekde na vidite─żnom mieste v kamennej prev├ídzke.

 • Reput├ícia

  Leg├ílni poskytovatelia lot├ęri├ş s├║ zvy─Źajne dobre zn├ími a maj├║ dobr├║ poves┼ą. ─îasto ide o dlhoro─Źn├ę podniky so sol├şdnymi v├Żsledkami. M├┤┼żu by┼ą tie┼ż nosite─żmi pe─Źiatok alebo ocenen├ş od nez├ívisl├Żch organiz├íci├ş, ako je napr├şklad eCOGRA alebo Gambling Commission.

 • Dostupn├ę platobn├ę met├│dy

  Renomovan├ş poskytovatelia pon├║kaj├║ ┼íirok├║ ┼ík├ílu bezpe─Źn├Żch platobn├Żch met├│d. Patria medzi ne hlavn├ę kreditn├ę karty, elektronick├ę pe┼ła┼żenky, ako napr├şklad PayPal alebo Neteller, a bankov├ę prevody. Na ochranu tvojich finan─Źn├Żch transakci├ş sa odpor├║─Źa vybra┼ą si poskytovate─żov, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ bezpe─Źn├ę ┼íifrovanie SSL.

 • Vekov├ę obmedzenia

  Poskytovatelia leg├ílnych lot├ęri├ş maj├║ pr├şsne vekov├ę obmedzenia a vy┼żaduj├║, aby hr├í─Źi preuk├ízali svoj vek. Pred├íva┼ą m├┤┼żu len osob├ím star┼í├şm ako 18 rokov (v z├ívislosti od vn├║tro┼ít├ítnych z├íkonov).

 • Vekov├ę obmedzenia

  Renomovan├ş prev├ídzkovatelia klad├║ d├┤raz na zodpovedn├ę hranie a pon├║kaj├║ mechanizmy samoregul├ície. Patria k nim limity vkladov, mo┼żnosti samovyl├║─Źenia a inform├ície o prevencii z├ívislosti od hazardn├Żch hier.

Ak m├í┼í pochybnosti o poskytovate─żovi lot├ęrie, m├┤┼że┼í si jej reput├íciu overi┼ą nielen v zozname licencovan├Żch spolo─Źnost├ş, ale aj prostredn├şctvom tohto videa. Tak zist├ş┼í, ako vyzeraj├║ 3 soci├ílne kan├íly, na ktor├Żch sa prezentuje autorizovan├í a leg├ílna spolo─Źnos┼ą Tipos.

Dr┼ż├şme ti palce pri v├Żbere leg├ílneho poskytovate─ża lot├ęrie a samozrejme pri ─Ćal┼íej lot├ęriovej hre!

P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.