Menu

Prv├Żm Lotomilion├írom vo ┼ávaj─Źiarsku bol Werner Bruni – ─îo urobil so svojou v├Żhrou a pre─Źo zlyhal?

Prv├Żm Lotomilion├írom vo ┼ávaj─Źiarsku bol Werner Bruni

Prv├Żm Lotomilion├írom vo ┼ávaj─Źiarsku bol Werner Bruni

Werner Bruni nikdy nezabudne na 29. apr├şl 1979, bola to sobota. Nezabudne ani na ┼íes┼ą ─Ź├şsel: 11, 40, 29, 2, 33 a 15. Tieto ─Ź├şsla spravili zo skromn├ęho in┼ítalat├ęra Kr├í─ża lot├ęrie. Prv├ęho vo ┼ávaj─Źiarsku. Cel├í krajina si l├ímala hlavu nad t├Żm, kto bol t├Żm ┼í┼ąastlivcom. Len o nieko─żko dn├ş nesk├┤r u┼ż bol zn├ímy celej verejnosti. Cel├ę t├Ż┼żdne, dokonca mesiace o ┼łom hovorila cel├í krajina. Portr├ętovali ho desiatky m├ędi├ş vr├ítane zahrani─Źn├Żch. O ┼íes┼ą rokov nesk├┤r musel vyhl├ísi┼ą bankrot. Pre─Źo zistil, ┼że peniaze s├║ pominute─żnej┼íie ako ┼żivot?

Werner Bruni, prv├Ż lot├ęriov├Ż milion├ír vo ┼ávaj─Źiarsku, vyhral jackpot vo v├Ż┼íke 1,7 mili├│na ┼ívaj─Źiarskych frankov. Bol prv├Żm v├Żhercom viac ako mili├│na frankov po zaveden├ş lot├ęriov├ęho syst├ęmu v roku 1970. Bohu┼żia─ż, v┼íetko urobil zle. ─îo urobil so svojou v├Żhrou, sa dozviete v tomto ─Źl├ínku.

Ka┼żd├Ż z n├ís ur─Źite niekedy prem├Ż┼í─żal o tom, ─Źo by urobil, keby sa zrazu stal lot├ęriov├Żm milion├írom. Existuje mnoho neuverite─żn├Żch n├ípadov, napr├şklad dopria┼ą si cestu okolo sveta, k├║pi┼ą si Ferrari, postavi┼ą si vilu alebo rad┼íej investova┼ą peniaze do cenn├Żch papierov.

V┼íetko je mo┼żn├ę, ke─Ć hr├íte lot├ęriu online.

Pre─Źo z├şskal Werner Bruni pr├şvlastok „lot├ęriov├Ż kr├í─ż“?

Werner Bruni, prv├Ż lot├ęriov├Ż milion├ír vo ┼ávaj─Źiarsku, vyhral jackpot vo v├Ż┼íke 1,7 mili├│na ┼ívaj─Źiarskych frankov. Bol prv├Żm v├Żhercom viac ako jedn├ęho mili├│na frankov po zaveden├ş lot├ęriov├ęho syst├ęmu v roku 1970.

Werner bol oby─Źajn├Ż stavebn├Ż robotn├şk, ktor├Ż 28. apr├şla 1979 vyhral viac ako jeden mili├│n ┼ívaj─Źiarskych frankov. Stavil si na ─Ź├şsla 11, 40, 29, 2, 33, 15 a 31 (pozri si aktu├ílne v├Żsledky hry Loto, alebo skontrolujte Loto 5 z 35 tiket), ─Źo mu prinieslo v├Żhru 1,7 mili├│na frankov. Po odpo─Ź├ştan├ş dan├ş mu zostalo 729 386 CHF.

Mohol si dovoli┼ą v┼íetko. Ke─Ć┼że ─żud├ş kr├í─ż lot├ęrie fascinoval u┼ż od roku 1979, po jeho v├Żhre ho m├ędi├í zahltili a telev├şzia o ┼łom nakr├║tila mno┼żstvo filmov.
Wernerov pr├şbeh v┼íak ukazuje, ┼że v├Żhra v lot├ęrii neznamen├í v┼żdy ┼í┼ąastie. In┼ítalat├ęr z Bernsk├ęho pohoria najprv prehral v hre bytov├Ż dom a o sedem rokov nesk├┤r zbankrotoval.

Werner Bruni pri┼íiel nielen o v├Żhru v lot├ęrii, ale aj o v┼íetko, ─Źo mal. Od svojho ┼í├ęfa, developera, dostal zl├ę investi─Źn├ę rady a o ┼íes┼ą rokov nesk├┤r zbankrotoval.

Ako mu t├íto zl├í sk├║senos┼ą pomohla v ┼żivote?

Werner Bruni o tomto obdob├ş p├ş┼íe, ┼że ┼żiadna banka mu nedala vhodn├ę rady, ako dlhodobo spori┼ą a investova┼ą svoje zisky. Spo─Źiatku sa ve─żmi te┼íil z bohatstva, ktor├ę z├şskal. V kr├ítkom ─Źase mal ve─ża nov├Żch priate─żov a v┼íetky peniaze minul na domy, aut├í, dovolenky, z├íbavu a in├ę extravagancie. ─îoskoro bol op├Ą┼ą chudobn├Ż a a┼ż do svojej smrti ┼żil z d├ívok. Na─Ćalej hral svoje ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şsla a d├║fal, ┼że op├Ą┼ą vyhr├í v lot├ęrii.

V roku 2010 vydal Werner knihu „Lottok├Ânig: Einmal Million├Ąr und zur├╝ck“

Werner za─Źal p├şsa┼ą svoj ┼żivotn├Ż pr├şbeh po tom, ako mu bola diagnostikovan├í leuk├ęmia. Kniha je pln├í anekdot zo v┼íetk├Żch f├íz in┼ítalat├ęrskeho ┼żivota.

V prvej ─Źasti knihy opisuje f├ízu svojho ┼żivota predt├Żm, ako sa stal prv├Żm lot├ęriov├Żm milion├írom vo ┼ávaj─Źiarsku. Venuje sa p├┤sobiv├ęmu portr├ętu die┼ąa┼ąa z robotn├şckej triedy, ktor├ęmu bolo ve─ża vec├ş odopret├Żch. Jeho otec bol mur├írskym majstrom a matka pracovala ako nekvalifikovan├í robotn├ş─Źka a upratova─Źka. Nesk├┤r opisuje, ako sa zozn├ímil so svojou prvou man┼żelkou, ─Źa┼ín├ş─Źkou z Nemecka. Ke─Ć┼że si ju vzal len preto, ┼że otehotnela, ─Źoskoro sa rozviedli.

Werner Bruni vo svojej knihe opisuje aj ─Ćal┼íie udalosti vr├ítane toho, ┼że sa o┼żenil druh├Żkr├ít. Najfascinuj├║cej┼í├şm momentom jeho ┼żivota bol pravdepodobne 28. apr├şl 1979, ke─Ć v lot├ęrii vyhral 1,7 mili├│na frankov. Ke─Ć sa za─Źali jeho finan─Źn├ę probl├ęmy, musel v┼íetko preda┼ą, ale finan─Źn├í situ├ícia sa st├íle zhor┼íovala. Ani jeho man┼żelstvo sa nevyv├şjalo ve─żmi dobre. Pani Bruniov├í za─Źala podnika┼ą a investovala do sol├íri├ş, ale nezostalo jej ni─Ź in├ę ako osobn├Ż bankrot. Byt a nehnute─żnos┼ą sa vydra┼żili.

─îo hovor├ş o svojej knihe osobne p├ín Werner Bruni V├ím odhal├ş nasledovn├ę video:

 

Akou osobnos┼ąou bol Werner Bruni?

Werner Bruni bol mu┼ż so zvl├í┼ítnou charizmou, ktor├Ż a┼ż do svojej smrti hral svojich ┼íes┼ą ┼í┼ąastn├Żch ─Ź├şsel. Vo svojom ┼żivote sa nau─Źil aspo┼ł jednu lekciu: tieto ─Ź├şsla lot├ęrie s├║ v├Żhern├ę ─Ź├şsla! Werner Bruni ukazuje hr├í─Źom lot├ęrie, ako by nikdy nemali nar├íba┼ą so svojimi mili├│nmi. A pri ─Ćal┼íej v├Żhre by Werner Bruni ur─Źite postupoval inak.

Aj ty chce┼í sk├║si┼ą ┼í┼ąastie v lot├ęrii Loto? ┼á┼ąastn├ę ─Ź├şsla na teba ne─Źakaj├║ iba v lot├ęrii Loto. In┼ípir├íciu m├┤┼że┼í h─żada┼ą aj v ─Ćal┼í├şch na┼íich online lot├ęri├ích, ktor├ę n├íjdete v nasledovnom zozname:

V ktor├Żch lot├ęri├ích ─Źakaj├║ na v├ís ─Ćal┼íie v├Żhern├ę ─Ź├şsla?

Aktuálny jackpot
98 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 488 123  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
44 345  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.