Menu

Rekordn├í v├Żherky┼ła jackpotu Mavis Wanczyk si splnila svoj sen

Rekordn├í v├Żherky┼ła Powerball jackpotu Mavis Wanczyk si splnila svoj sen

Rekordn├í v├Żherky┼ła Powerball jackpotu Mavis Wanczyk si splnila svoj sen

Mavis Wanczyk poch├ídza zo ┼ít├ítu Massachusetts v Spojen├Żch ┼ít├ítoch, ktor├í sa stala zn├ímou po tom, ─Źo vyhrala historicky rekordn├║ jackpotov├║ sumu v lot├ęrii Powerball. Tento v├Żhern├Ż l├şstok priniesol v roku 2017 Mavis Wanczyk neuverite─żn├Żch 758,7 mili├│na dol├írov a zmenil jej natrvalo jej ┼żivot.

Mavis Wanczyk ÔÇô Powerballov├í v├Żherky┼ła jackpotu vo v├Ż┼íke 758,7 mili├│nov dol├írov

Mavis Wanczyk, v├ş┼ąazka hry Powerball z Massachusetts, vyhrala jackpot vo v├Ż┼íke 758,7 mili├│na dol├írov, ─Źo bola v tom ─Źase druh├í najvy┼í┼íia v├Żhra v hist├│rii a z├írove┼ł najv├Ą─Ź┼íia v├Żhra jedn├ęho tiketu.

Ob─ż├║ben├í americk├í lot├ęria Powerball vtedy s├şce neprekonala svoj vlastn├Ż svetov├Ż rekord, jackpot vo v├Ż┼íke 1,58 miliardy dol├írov, ktor├Ż padol v janu├íri 2016, ale zaznamenala ─Ćal┼í├ş z├ípis do knihy rekordov!

Dojmy z odovzd├ívania tejto neuverite─żnej v├Żhry si m├┤┼żete pozrie┼ą v nasledovnom videu:

Neuverite─żn├í v├Żhra v hist├│rii – Padol Powerball jackpot v hodnote 758,7 mili├│na dol├írov

Mavis Wanczyk, 53-ro─Źn├í, bola jedinou v├Żherky┼łou v├Żhry v lot├ęrii Powerball vo v├Ż┼íke 758,7 mili├│na dol├írov, ─Źo bol v tom ─Źase druh├Ż najvy┼í┼í├ş jackpot, ak├Ż bol kedy udelen├Ż. V├Żhra z 23. augusta 2017 bola z├írove┼ł ┼ítvrtou najvy┼í┼íou anuitnou v├Żhrou a v├Żhrou v pe┼ła┼żnej hodnote, ak├║ kedy z├şskal jeden tiket. Jej prekvapenie si m├┤┼żete pozrie┼ą aj v nasledovnom videu:

Ktor├ę boli ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şsla Mavis Wanczyk?

V├Żhern├Ż tiket Mavis Wanczykovej sa zhodoval s piatimi ─Ź├şslami a Powerballom vybran├Żmi v┬ánasledovnom ┼żrebovan├ş: 6 – 7 – 16 – 23 – 26 / Powerball 4

V├ş┼ąazka Powerball Mavis Wanczyk si splnila svoj sen

Prekvapuj├║ce je, ┼że Wanczyk zverejnila v├Żhru len jeden de┼ł po ┼żrebovan├ş, ─Źo v├Ą─Ź┼íina v├Żhercov lot├ęrie nerob├ş. Na tla─Źovej konferencii, ktor├║ usporiadala Massachusettsk├í lot├ęria, Wanczykov├í povedala, ┼że v├Żhra bola pre ┼łu „splnen├Żm snom“.

„Je to len nesplnite─żn├Ż sen, ktor├Ż som v┼żdy mala a┬á┼íancu, ktor├║ som musela vyu┼żi┼ą,“ povedala novin├írom. „

Mavis Wanczykov├í sa rozhodla prija┼ą pau┼í├ílnu pe┼ła┼żn├║ odmenu za v├Żhru. Po zdanen├ş jej ┼íek predstavoval sumu 336 350 655 dol├írov.

─îo urobila Mavis Wanczyk po v├Żhre?

Ke─Ć sa Mavis Wanczykov├í dozvedela, ┼że vyhrala rekordn├Ż jackpot, okam┼żite ukon─Źila svoju pr├ícu v zdravotn├şckom centre Chicopee, kde pracovala 32 rokov. Zavolala svojmu zamestn├ívate─żovi a povedala, ┼że sa u┼ż viac nevr├íti.

ÔÇ×Prv├ę, ─Źo chcem urobi┼ą, je sadn├║┼ą si a┬áodpo─Ź├şva┼ą,ÔÇť povedala v┬átom ─Źase novin├írom.

Mavis si na ┼żrebovanie k├║pila p├Ą┼ą tiketov. Dva z nich boli r├Żchle v├Żbery, ale na jednom z l├şstkov pou┼żila ─Ź├şsla t├Żkaj├║ce sa rodinn├Żch naroden├şn, ako aj ─Ź├şslo 4, ktor├ę je jej ┼í┼ąastn├Żm ─Ź├şslom.

Po ┼żrebovan├ş jej jeden z jej kolegov povedal, aby skontrolovala ─Ź├şsla a ┼że vyhrala jackpot. Wanczykov├í, ktor├í pri rozhovore s novin├írmi st├íle vyzerala ohromene, povedala: „Nemohla som nikam ├şs┼ą, nemohla som ni─Ź robi┼ą.“

┼át├ítny pokladn├şk, ktor├Ż dohliada na lot├ęriu, povedal, ┼że povzbudil Mavis Wanczyk a jej rodinn├Żch pr├şslu┼ín├şkov, aby sa po v├Żhre jackpotu upokojili.

„Odpor├║─Źal som im, aby si najprv na┼íli ve─żmi dobr├ęho pr├ívnika a poradcu a aby si ve─żmi dobre premysleli, ako bud├║ s t├Żmto majetkom hospod├íri┼ą,“ povedal ┼ít├ítny pokladn├şk novin├írom.

 

Kto bola Mavis Wanczyk?

Mavis Wanczykov├í bola v┬á─Źase v├Żhry matkou 31-ro─Źnej dc├ęry a 26-ro─Źn├ęho syna. Po ozn├ímen├ş jej neuverite─żnej v├Żhry v lot├ęrii po┼żiadala pol├şciu o zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti v okol├ş svojho domu.

Snom Mavis Wanczykovej bolo od├şs┼ą do d├┤chodku o 12 rokov a tento sen „pri┼íiel sk├┤r“.

Mavis Wanczyk po v├Żhre neuverite─żn├Żch 758 mili├│nov dol├írov musela vr├íti┼ą 144 mili├│nov dol├írov.

Ak chcete aj vy sk├║si┼ą svoje ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şsla v┬álot├ęri├ích, nemus├şte ┼żi┼ą v USA ako Mavis a hra┼ą iba Powerball. Sta─Ź├ş, ak si vyberiete jednu z nasledovn├Żch lot├ęri├ş a sk├║site sa in┼ípirova┼ą v├Żberom niektor├Ż ─Ź├şsel, ktor├ę napr├şklad pou┼żila aj Mavis Wanczyk pri v├Żbere na svojom v├Żhernom tikete. Potom u┼ż sta─Ź├ş iba za─Źa┼ą hra┼ą a poda┼ą hern├Ż tiket.

Ktor├ę z lot├ęri├ş tie┼ż pon├║kaj├║ zauj├şmav├ę v├Żhry?

Aktuálny jackpot
96 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 769 639  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
43 024  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.