Menu

10 Najvy┼í┼í├şch jackpotov v┼íetk├Żch ─Źias – a┼ż 910 mili├│nov $!

Top rekordn├ę jackpoty

Top rekordn├ę jackpoty

Najv├Ą─Ź┼íie jackpoty v┼íetk├Żch ─Źias b├Żvaj├║ spojen├ę s popul├írnymi medzin├írodn├Żmi lot├ęriami, ako s├║ Powerball, Mega Millions, Eurojackpot a in├ę. Tieto jackpoty m├┤┼żu dosahova┼ą ohromn├ę sumy v─Ćaka akumul├ícii nevyhran├Żch v├Żhier z predch├ídzaj├║cich ┼ąahov. V tomto ─Źl├ínku n├íjde┼í zoznam 10 najv├Ą─Ź┼í├şch jackpotov v┼íetk├Żch ─Źias.

V j├║li minul├ęho roku sa jackpot bl├ş┼żil ku 910 mili├│nom dol├írov

Jackpot Megamili├│nov sa koncom j├║la minul├ęho roku vy┼íplhal na 910 mili├│nov dol├írov. Bolo to presne v momente, ke─Ć sa v utorkovom ve─Źernom ┼żrebovan├ş nevy┼żrebovali ┼żiadne v├Żhern├ę tikety. T├Żm sa stal jackpot ├┤smym najv├Ą─Ź┼í├şm v┼íetk├Żch ─Źias a piatym najv├Ą─Ź┼í├şm Megamili├│nov├Żm v├┤bec. M├íme pre teba desa┼ą najv├Ą─Ź┼í├şch jackpotov v lot├ęrii v┼íetk├Żch ─Źias.

7. novembra 2022

Jackpot Powerball nar├ístol na historick├Ż rekord 2,04 miliardy dol├írov, ─Źo je takmer o 500 mili├│nov dol├írov viac ako druh├Ż najv├Ą─Ź┼í├ş v├┤bec, so ┼í┼ąastn├Żm dr┼żite─żom tiketu v Altadene v Kalifornii, ktor├Ż z├şskal astronomick├Ż jackpot. Hoci v├ş┼ąaz si odniesol domov iba odhadovan├Żch 628 mili├│nov dol├írov pr├íve kv├┤li tomu, ┼że musel zaplati┼ą dane, preto┼że sa rozhodol vybera┼ą svoje v├Żhry v jednorazovej sume v porovnan├ş s menej popul├írnou mo┼żnos┼ąou 30 ro─Źn├Żch spl├ítok.

13. januára 2016

Traja dr┼żitelia tiketov v Kalifornii, na Floride a v Tennessee spojili kombin├íciu ┼íiestich lopti─Źiek a rozdelili si jackpot Powerball vo v├Ż┼íke 1,58 miliardy dol├írov, ─Źo je prv├Żkr├ít v hist├│rii lot├ęrie, kedy jackpot prekro─Źil hranicu 1 miliardy dol├írov.

23. okt├│bra 2018

Jackpot v Megamili├│noch dosiahol takmer 1,54 miliardy dol├írov, ─Źo je najviac v hist├│rii Megamili├│nov, pri─Źom v├ş┼ąazom hern├ęho tiketu sa stal v├Żherca z Ju┼żnej Karol├şny.

13. januára 2023

Majite─ż tiketu v Maine si vy┼żiadal jackpot 1,35 miliardy $ v Megamili├│noch, hoci feder├ílne a ┼ít├ítne zr├í┼żky z dan├ş zn├ş┼żili jeho v├Żhry v pau┼í├ílnej sume na zhruba 405 mili├│nov $.

29. j├║la 2022

Megamili├│ny pon├║kli svoj tret├ş najvy┼í┼í├ş jackpot v hodnote 1,33 miliardy dol├írov. Dvom ┼í┼ąastn├Żm majite─żom tiketu v Illinois trvalo takmer dva mesiace, k├Żm z├şskali obrovsk├║ cenu, ktor├í bola rozdelen├í dvoma sp├┤sobmi.

19. j├║la 2023

V najnov┼íom jackpote v hodnote 1 miliardy dol├írov vyhral s├║┼ąa┼żiaci v Powerballe jackpot 1,08 miliardy dol├írov, ke─Ć si k├║pil tiket v Los Angeles. Suma, ktor├║ si odniesol domov, sa odhadovala na nie─Źo viac ako 351 mili├│nov dol├írov po zdanen├ş, preto┼że si vybral pau┼í├ílne vyplatenie v├Żhry.

22. januára 2021

┼átyria ─żudia v Michigane spojili ┼íes┼ą lopti─Źiek Megamili├│nov s jedin├Żm v├Żhern├Żm tiketom a vyhrali jackpot 1,05 miliardy dol├írov.

28. j├║la 2023

┼Żrebovanie v Megamili├│noch v piatok ve─Źer bolo piatym najv├Ą─Ź┼í├şm jackpotom Megamili├│nov v hist├│rii lot├ęrie s 910 mili├│nmi dol├írov, ─Źo prekonalo hranicu 900 mili├│nov dol├írov, preto┼że ┼żiadne v├Żhern├ę l├şstky nezodpovedali kombin├ícii ┼íiestich lopti─Źiek potrebnej na v├Żhru v utorok ve─Źer.

27. marca 2019

Jackpot Powerball dosiahol 768,4 mili├│na dol├írov. Vyhral ho 24-ro─Źn├Ż rezident Wisconsinu Manuel Franco, ktor├Ż na tla─Źovej konferencii povedal, ┼że jeho v├Żhra bola ÔÇ×ako senÔÇť (v├Żhercovia lot├ęrie sa zvy─Źajne rozhodn├║ ponecha┼ą svoje men├í v anonymite).

23. augusta 2017

V lot├ęrii Powerball bol dosiahnut├Ż jackpot 758,7 mili├│na dol├írov, ktor├Ż vyhrala Mavis Wanczyk na tikete zak├║penom v Chicopee, Massachusetts.

Mega Mili├│ny pon├║kli jackpot 910 mili├│nov dol├írov – v tieni obrovsk├ęho jackpotu Powerball vo v├Ż┼íke 1,08 miliardy dol├írov padnut├ęho minul├Ż rok. Ak dr┼żite─ż tiketu spr├ívne natipuje p├Ą┼ą bielych lopti─Źiek a megamili├│nov├║ ─Źerven├║ lopti─Źku, m├í mo┼żnos┼ą vybra┼ą si vopred pau┼í├ílnu sumu alebo 30 ro─Źn├Żch platieb.

Oplat├ş sa hra┼ą o naj┼í┼ąavnatej┼íie jackpoty?

V┼íetk├Żch desa┼ą najv├Ą─Ź┼í├şch jackpotov sa objavilo za posledn├Żch sedem rokov po dvoch zmen├ích pravidiel v Powerball a zmene vzorca potrebn├ęho na v├Żhru v Mega Mili├│noch. To viedlo k rozdeleniu ─Ćal┼í├şch mal├Żch cien, no dosiahnutie hlavnej ceny bolo ┼ąa┼ż┼íie. T├Żm sa zv├Ż┼íila hodnota jackpotov v dol├íroch. Zmena vzorca v Powerballe znamenala zv├Ż┼íenie po─Źtu bielych lopti─Źiek z 59 na 69, zatia─ż ─Źo po─Źet ─Źerven├Żch lopti─Źiek sa zn├ş┼żil z 35 na 26. V lot├ęrii Mega Mili├│ny sa zn├ş┼żil po─Źet bielych lopti─Źiek zo 75 na 70, ale po─Źet Mega lopti─Źiek sa zv├Ż┼íil z 15 na 25. Tieto zmeny zhor┼íili ┼íance na v├Żhru v Powerballe z nepravdepodobn├Żch 1 ku 175,2 mili├│nom na astronomick├Żch 1 ku 292,2 mili├│nom. Hoci tieto ┼íance s├║ o nie─Źo lep┼íie ako ┼íance na v├Żhru Mega Mili├│nov (pravdepodobnos┼ą sa zv├Ż┼íila z 1 ku 258,9 mili├│na na 1 ku 302,6 mili├│na), st├íle sa viac oplat├ş hra┼ą eur├│psku lot├ęriu Eurojackpot ─Źi Euromili├│ny. Alebo siahn├║┼ą po nie─Źom „slovenskej┼íom“, ako je napr├şklad mal├ę Loto ─Źi Extra v├Żplata.

Aktuálne jackpoty nás

Aktuálny jackpot
25 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
1 007 904  ÔéČ
Aktuálny jackpot
1 005 584  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
17 605  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.