Ako zostať v anonymite po výhre v lotérii?

Anonymita pri veľkej výhre v lotérií

Anonymita pri veľkej výhre v lotérií

Cink-cink! Na účet pristane obrovská suma peňazí, s ktorou si môžete robiť čo chcete, je vaša! To znie ako sen, však? Vyhrať v lotérii to je snom mnohých ľudí, ale vynárajú sa ďalšie otázky - čo potom bude nasledovať?

Aj keď už dnes nemusíte pre peniaze precestovať celé mesto, s batohom na chrbte alebo kufrom v ruke, do banky, neznamená to, že po návaloch eufórie a nikdy nekončiaceho šťastia, nepríde strach. Spolu s rastúcimi číslami na účte budú rásť aj nechcené hovory, schôdzky alebo ponuky od bankových či nebankových spoločností. Objaví sa kopec starých známych a priateľov, ktorý náhodou majú problém, … Poďme sa spolu pozrieť, čo môžete urobiť pre to, aby sme po výhre v lotérii zostali v anonymite.

V každom štáte je to inak

Že si niečo prečítate o našich lotériách, ešte neznamená, že keď si kúpite výherný žreb na dovolenke v Amerike, Karibiku alebo napríklad v susednej Českej republike, budú pravidlá rovnaké. Práve naopak. Je dôležité uvedomiť si ešte pred zakúpením žrebu, aké sú konkrétne pravidlá v danej krajine. 

V Amerike je napríklad iba 11 zemí, kde je možné, aby výhercovia ostali v anonymite. Na výhru v lotérií platia určité pravidlá, takže sa prípadný výherca musí riadiť pravidlami hazardu daného štátu, v ktorom si žreb kúpil, nie pravidlá štátu, ktorého je občanom.  Keď už sme spomínali USA, tieto konkrétne štáty vám umožňujú ostať v anonymite – Delaware, Kansas, Maryland, Mississippi, Montana, New Jersey, Severná Dakota, Ohio, Južná Karolína, Texas a Wyoming.

Anonymný výherca v SR

Okrem vzdialených či okolitých krajín je dôležité pozrieť sa na tú našu. Slovensko je dobrá krajina na výhru v lotérií, aspoň vzhľadom na to, že sa iba vy rozhodnete či chcete ostať anonymní alebo nie.

Pravda je, že to že nebudete na stránkach všetkých novín a médií, vám ešte anonymitu nezaručí. Zamyslite sa nad tým, komu to poviete? Komu môžete veriť? Poviete to vôbec niekomu? Vlastne, stačí to nepovedať?

Mlčanie je zlato

Asi prvý a veľmi logický krok k anonymite je v celku jednoduchý – mlčte!

Nehovorte, nevysvetľujte a nechváľte sa na sociálnych sieťach, že ste vyhrali jackpot v lotérii Loto. Nehovoriť nestačí, sledujte svoje kroky a rozhodnutia. Nezabudnite, že každá akcia má svoju reakciu. Nekúpte si behom týždňa vilu za milióny, najdrahšie šaty široko ďaleko ani najluxusnejšie oblečenie. Žiadna výpoveď s v práci, či náhla luxusná dovolenka.

Proste chvíľu počkajte, média vydajú správu o vašej výhre, bez mena. Nemuselo by to byť však ťažké – spojiť si ľahkovážne nakupovanie drahých dovoleniek či áut, s nedávnou výhrou anonyma. Ak sa vyskytne situácia, že pre peniaze je nutné ísť osobne, treba zvoliť bežné oblečenie, hromadnú dopravu či auto a mať na mysli, že vchod do stávkovej kancelárie môžu obliehať zvedavé média.

Je isté, že ľudia zo stávkovej spoločnosti sú profesionáli, zvyknutí na podobné situácie. A keďže pri väčšej výhre je nutné kontaktovať pobočku alebo až centrálu stávkovej kancelárie, a vopred sa dohodnúť na predaní peňazí a na tom ako to všetko prebehne. A ak to bude nevyhnutné, zamestnanci určite radi poradia vedľajší alebo služobný vchod, aby výherca mohol uniknúť nevyžiadanej pozornosti.

Odborníci sú priatelia

Výhru je najlepšie vyzdvihnúť čo najneskôr, ako sa len dá. Odpadne prvotný šok a prebytočné emócie. Človek začne reálne a s rozvahou uvažovať. Prvé kroky po získaní vysnívanej výhry by mali viesť k odborníkom. Nájsť si finančného poradcu, poprípade banku, ktorá vie pomôcť spracovať väčší majetok. Dôležité je tiež sledovať recenzie, nechať si čas na premyslenie. Možno sa to zdá zdĺhavé, ale hlavne čo sa týka peňazí na kvalite a profesionalite záleží. V prípade výhry v lotérii na tom záleží viac než kedykoľvek predtým!

Pýtajte sa

Pýtajte sa odborníkov, riaďte sa ich radami. V prípade, že máte dlhy alebo problémy z minulosti, tak začnite riešiť najskôr to, až potom nové bývanie či auto. Je dôležité nakladať so svojím majetkom pomaly, s rozumom a obozretne.

My budeme držať päste každému výhercovi, aby tou najväčšou starosťou bolo, ako vybrať tú správnu dovolenku!

Za chvíľu sme späť s novým článkom, do vtedy – opatrne!

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Súvisiace články

Pridaj komentár

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov .
Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.