Menu

Hr├í─Źovi sa podarilo vyhra┼ą extra rekordn├Ż jackpot – viac ako 1,5 miliardy!

Hr├í─Źovi sa podarilo vyhra┼ą extra rekordn├Ż jackpot - viac ako 1,5 miliardy!

Hr├í─Źovi sa podarilo vyhra┼ą extra rekordn├Ż jackpot - viac ako 1,5 miliardy!

V americkej lot├ęrii padol extr├ęmne gigantick├Ż jackpot a z├írove┼ä druh├Ż najvy┼í┼í├ş v hist├│rii Mega Mili├│ny. V├ş┼ąaz hlavnej ceny si prilep┼íil o viac ako 1,5 miliardy dol├írov a e┼íte st├íle zost├íva v utajen├ş. Dokedy si m├┤┼że vyzdvihn├║┼ą svoju v├Żhru, ak├ę boli jeho ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şsla a kde podal svoj tiket?

V americkej lot├ęrii Mega Milli├│ny padol druh├Ż najv├Ą─Ź┼í├ş jackpot v americkej hist├│rii

Po viac ako 15 t├Ż┼żd┼łoch neuverite─żn├ęho akumulovania jackpotu si na┼íla americk├í lot├ęria Mega Mili├│ny svojho hlavn├ęho v├Żhercu. V utorok ve─Źer 26.3.2024 sa podarilo ┼í┼ąastn├ęmu majite─żovi tiketu z New Jersey uh├ídnu┼ą v┼íetk├Żch ┼íes┼ą vy┼żrebovan├Żch ─Ź├şsel – biele lopti─Źky 7, 11, 22, 29 a 38 a zlat├║ Mega Ball 4. Padol tak druh├Ż najv├Ą─Ź┼í├ş jackpot v americkej hist├│rii. nezn├ímy ┼í┼ąastlivec si za jedin├Ż vyplnen├Ż tiket odnesie viac ne┼ż 1,5 miliardy dol├írov (1,128 miliardy dol├írov, z toho 536,6 mili├│na dol├írov v hotovosti). V├Żherca sa zatia─ż neprihl├ísil. Kone─Źn├í v├Ż┼íka jackpotu, ktor├í v┼żdy vych├ídza zo skuto─Źn├Żch tr┼żieb, sa mierne l├ş┼íila od odhadovanej hodnoty. V├Żhern├Ż tiket bol zak├║pen├Ż v obchode ShopRite Liquor ─Ź. 781 v meste─Źku Neptune Township v ┼ít├íte New Jersey.

Aj pred 2 rokmi padol rekordn├Ż jackpot – no rozdelili si ho a┼ż traja hr├í─Źi

Podobn├í rekordn├í situ├ícia nastala aj pred dvoma rokmi, ke─Ć s├şce padol jackpot pribli┼żne o 50 000 dol├írov vy┼í┼í├ş, no rozdelili si ho v┼íak traja hr├í─Źi.

Dokedy si m├┤┼że nezn├ímy ┼í┼ąastlivec pr├şs┼ą vyzdvihn├║┼ą svoju v├Żhru?

Nezn├ímy miliard├ír m├í ─Źasu dos┼ą. S vyzdvihnut├şm svojej v├Żhry sa nepon├íh─ża. Ale ani nemus├ş. O v├Żhru m├┤┼że po┼żiada┼ą o p├ír dn├ş, ale aj mesiacov. Lot├ęriov├í spolo─Źnos┼ą mu rozpr├ívkov├Ż kufr├şk pln├Ż pe┼łaz├ş m├í povinnos┼ą vyplati┼ą e┼íte polroka po ┼żrebovan├ş. To je ve─ża ─Źasu na to, aby si premyslene a sofistikovane napl├ínoval svoje bud├║ce sny. A samozrejme aj svoju bezpe─Źnos┼ą alebo efekt├şvne investovanie, o ktorom hovor├ş aj lot├ęriov├Ż pr├ívnik v na┼íom ─Źl├ínku.

Hra┼ą americk├ę ─Źi eur├│pske lot├ęrie m├┤┼że┼í aj zo Slovenska. Sk├║s napr├şklad zahrani─Źn├Ż Eurojackpot alebo Euromili├│ny:

Aktuálny jackpot
115 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 507 778  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
21 365  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.

Teoreticky sa m├┤┼że rozhodn├║┼ą zosta┼ą v utajen├ş

Meno rekordn├ęho v├Żhercu sa mo┼żno ani nikdy nedozvieme. V├Żhercovia tak├Żchto vysok├Żch v├Żhier sa ─Źasto rozhoduj├║ zosta┼ą v utajen├ş a maj├║ na to pln├ę pr├ívo.

Ke─Ć majite─ża prev├ídzky vyspovedali, ─Źi si pam├Ąt├í, kto ┼í┼ąastn├Ż tiket podal povedal: „Nem├ím potuchy. Mali sme tu v─Źera ve─żmi ve─ża z├íkazn├şkov.“

Tikety americkej lot├ęrie Mega Milli├│ny mo┼żno pod├í┼ą a┼ż v 44 ┼ít├ítoch USA. No len osem ┼ít├ítov m├í t├║ vymo┼żenos┼ą, ┼że meno v├Żhercu na jeho vlastn├ę prianie nezverejnia a ochr├ínia ho tak pre publicitou. Pr├şkladmi tak├Żch ┼ít├ítov s├║ napr├şklad Ju┼żn├í Karol├şna, Georgia, Kansas, Delaware, Maryland, Severn├í Dakota, Ohio ─Źi Texas.

V Spojen├Żch ┼ít├ítoch to najviac vrie pred st├║paj├║cim jackpotom

Jackpot vo v├Ż┼íke viac ako 1,5 miliardy? Neskuto─Źn├ę!
Jackpot vo v├Ż┼íke viac ako 1,5 miliardy? Neskuto─Źn├ę!

Americk├í lot├ęria Mega Mili├│ny obsahuje viac ne┼ż 302 mili├│nov mo┼żn├Żch ─Ź├şseln├Żch kombin├íci├ş. Natipova┼ą teda ─Ź├şsla tak, aby boli v┼íetky v├Żhern├ę, je naozaj z├ízrakom. No aj napriek takej n├şzkej ┼íanci a┼ż dve tretiny Ameri─Źanov tiket pod├ívaj├║. A nielen to. Dok├í┼że vyst├í┼ą aj nieko─żkohodinov├Ż rad, aby si mohli tiket k├║pi┼ą.

Pod─ża ┼ítatistick├Żch analytick├Żch ├║dajov spolo─Źnosti Gallup minuli v minulom roku Ameri─Źania v lot├ęri├ích celkovo temer 73 mili├írd dol├írov. To je pribli┼żne 206 dol├írov na osobu. ─îo je ich siln├Żm mot├şvom? Mo┼żno bude┼í prekvapen├Ż, ale len zop├ír Ameri─Źanov hr├í naozaj kv├┤li v├Ż┼íke v├Żhernej sumy. Mnoh├ş Ameri─Źania si chc├║ len na okam┼żik zasn├şva┼ą americk├Ż sen o bohatstve. A sem-tam sa im tento sen nielen podar├ş sn├şva┼ą, ale aj zrealizova┼ą. To, ─Źo sa n├ím sn├şva, vych├ídza z n├í┼ího podvedomia.

Tak ako je u Ameri─Źanov ob─ż├║ben├í hra Mega Mili├│ny, aj Eur├│pania maj├║ svoju ob─ż├║ben├║. Mega mili├│nom je podobn├í lot├ęria Euromili├│ny alebo Eurojackpot. Ak├ę s├║ v├Ż┼íky jackpotu, ┼íance a Eurojackpotov├ę overenie svojich tipov si m├┤┼że┼í pozrie┼ą v na┼íich preh─żadoch.

Ak by si si chcel sk├║si┼ą, ─Źi ti n├íhodou v├Żhercove ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şsla nepadn├║ aj u n├ís, tak sk├║┼íaj: 5, 28, 62, 65, 70 a pr├ęmiov├í lopti─Źka (mega ball) 5 alebo vyu┼żi Euromili├│nov├Ż gener├ítor n├íhodn├Żch ─Ź├şsel (pravidl├í hry s├║ ve─żmi jednoduch├ę):

Gener├ítor ─Ź├şsiel Euromili├│nov

Chcem vygenerova┼ą st─║pce
st─║pec
?
?
?
?
?
?
?
?
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.