Menu

Ko─żko m├┤┼żem vyhra┼ą v jednotliv├Żch Loto kateg├│ri├ích?

Ko─żko m├┤┼żem vyhra┼ą v jednotliv├Żch Loto kateg├│ri├ích?

Ko─żko m├┤┼żem vyhra┼ą v jednotliv├Żch Loto kateg├│ri├ích?

Ak pravidelne pod├íva┼í tipy a hr├í┼í v lot├ęrii, ur─Źite si si v┼íimol, ┼że nielen uh├ídnutie v┼íetk├Żch ─Ź├şsel, ale aj nieko─żk├Żch ─Ź├şsel prin├í┼ía ur─Źit├ę v├Żhry. A nie mal├ę. V┼íetky tieto v├Żhern├ę sumy sa menia pod─ża d├ítumov ┼żrebovania, po─Źtu tipuj├║cich a in├Żch faktorov. Ako to vyzer├í v praxi pri tipovan├ş ─Ź├şsel Lota 5 z 35? ─îo s├║ to kurzy a ako zist├şm aktu├ílne v├Żhern├ę sumy v jednotliv├Żch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích? Ko─żko ─Ź├şsel mus├şm spr├ívne tipn├║┼ą, aby som sa posunul do druhej v├Żhernej kateg├│rie?

Kedy za─Źnem vyhr├íva┼ą v lot├ęrii?

Ke─Ć si dostal ozn├ímenie o svojej v├Żhre, vznik├í ot├ízka: Ko─żko som vlastne vyhral? Ak├║ hodnotu maj├║ 3, 4 alebo 5 spr├ívnych ─Ź├şsel v hre Loto 5 z 35? Na t├║to ot├ízku si m├┤┼że┼í odpoveda┼ą e┼íte pred ozn├ímen├şm svojej v├Żhry – aspo┼ł pribli┼żne pomocou teoretick├Żch v├Żhern├Żch kurzov. Tie ti toti┼ż prezradia, ko─żko m├┤┼że┼í o─Źak├íva┼ą, ┼że vyhr├í┼í v jednej z deviatich v├Żhern├Żch kateg├│ri├ş. Celkom dobr├í motiv├ícia hra┼ą lot├ęriu a sn├şva┼ą o v├Żhre, v┼íak?

─îo znamenaj├║ kateg├│rie v├Żhier v lot├ęrii Loto 5 z 35?

Kateg├│rie v├Żhier v lot├ęrii Loto 5 z 35 ud├ívaj├║, ko─żko hr├í─Ź lot├ęrie vyhral v z├ívislosti od s├║─Źtu spr├ívne tipovan├Żch ─Ź├şsel. Je d├┤le┼żit├ę pochopi┼ą, ako spolu s├║visia v├Żhern├ę kateg├│rie a kurzy. Obe s├║ ├║zko prepojen├ę.

Kurzy lot├ęrie

V├Żhern├Ż kurz lot├ęrie ud├íva sumu, ktor├║ vyhral jednotliv├Ż v├ş┼ąaz v pr├şslu┼ínej kateg├│rii cien. Ka┼żd├í lot├ęria m├í nieko─żko v├Żhern├Żch kateg├│ri├ş (napr├şklad 8 ─Źi 9). Ka┼żdej z t├Żchto v├Żhern├Żch kateg├│ri├ş je pridelen├í ─Źas┼ą celkovej v├Żhry, tzv. kurzy, a tie sa menia pri ka┼żdom ┼żrebovan├ş. Je to sp├┤soben├ę absol├║tnou v├Ż┼íkou v├Żhry, t. j. ve─żkos┼ąou jackpotu, ako aj po─Źtom v├Żhercov v danej v├Żhernej kateg├│rii.

Aktu├ílne kurzy si m├┤┼że┼í pozrie┼ą po ka┼żdom ┼żrebovan├ş napr├şklad Lota 5 z 35 v ─Źasti tabu─żka v├Żhier alebo si teoretick├ę kurzy m├┤┼że┼í vopred vypo─Ź├şta┼ą s├ím. Vypo─Ź├ştava sa po ka┼żdom ┼żrebovan├ş zo st├ívok a po─Źtu v├Żhercov v r├ímci v├Żhernej kateg├│rie. V kone─Źnom d├┤sledku ud├íva sumu, ktor├║ si vyhral alebo si mohol vyhra┼ą v r├ímci danej v├Żhernej kateg├│rie.

Ako to vyzerá v praxi v Lote 5 z 35?

Pri ka┼żdom jednom ┼żrebovan├ş Loto 5 z 35 sa z mechanick├ęho zariadenia (tzv. lot├ęriov├ęho bubna) n├íhodne vyberie p├Ą┼ą ─Ź├şsel. Tento v├Żber podlieha pr├şsnemu doh─żadu a je starostlivo zabezpe─Źen├Ż proti zneu┼żitiu a manipul├ícii. To je z├írukou toho, ┼że v├Żsledky s├║ absol├║tne n├íhodn├ę a spravodliv├ę. Ak uh├ídne┼í┬áv┼íetk├Żch p├Ą┼ą vylosovan├Żch ─Ź├şsel, st├íva┼í sa v├Żhercom hlavnej ceny. Ak spr├ívnu kombin├íciu ─Ź├şsel uh├ídne viacero hr├í─Źov, v├Żhra sa rozdel├ş medzi v┼íetk├Żch ┼í┼ąastn├Żch v├Żhercov. Loto 5 z 35 pon├║ka aj ni┼ż┼íie cenov├ę kateg├│rie pre t├Żch, ktor├ş uh├ídnu men┼í├ş po─Źet ─Ź├şsel, ─Źo zvy┼íuje ┼íance na zisk v├Żhry.

Ako sa vypo─Ź├ştavaj├║ v├Żhry vo v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích?

V├Żpo─Źet kurzov vo v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích
V├Żpo─Źet kurzov vo v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích

Po ka┼żdom ┼żrebovan├ş Lota 5 z 35┬ása v├Żhern├ę kurzy vypo─Ź├ştaj├║ ─Źo najr├Żchlej┼íie a zverejnia sa nasleduj├║ci de┼ł:

  • Po ka┼żdom ┼żrebovan├ş v stredu a v nede─żu o 17:45 sa spo─Ź├ştaj├║ celkov├ę st├ívky na Loto 5 z 35 zo v┼íetk├Żch slovensk├Żch miest v r├ímci podan├Żch tiketov.
  • Polovica v├Żhier sa vypl├íca ako v├Żhry.
  • To, ak├í vysok├í je pr├şslu┼ín├í v├Żhra, ovplyv┼łuje pevne stanoven├ę percento pre jednotliv├ę v├Żhern├ę kateg├│rie: v├Żhern├í kateg├│ria 1 (v├Żherca jackpotu) sa vypl├íca ako prv├í vo v├Ż┼íke napr├şklad 15 % z v├Ż┼íky v├Żhry. Vo ─Ćal┼í├şch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích sa pevne stanov├ş v├Ż┼íka v├Żhry napr├şklad na 5 alebo 20 eur. To z├ívis├ş od konkr├ętneho ┼żrebovania.
  • Kurz sa d├í vypo─Ź├şta┼ą a┼ż vtedy, ke─Ć je jasn├ę, ko─żko hr├í─Źov lot├ęrie v jednotliv├Żch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích vy┼żrebovalo spr├ívne ─Ź├şsla, a teda vyhralo. Sta─Ź├ş si zapam├Ąta┼ą nasleduj├║ce pravidlo: ─Ź├şm viac v├Żhercov v jednej v├Żhernej kateg├│rii, t├Żm men┼íia je v├Żhra pre ka┼żd├ęho jednotlivca.

V Lote alebo aj v in├Żch lot├ęri├ích m├┤┼że┼í vyhra┼ą vo viacer├Żch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích, nie iba jackpot

Aktuálny jackpot
115 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 507 778  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
21 365  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.

Sta─Ź├ş mi na v├Żhru v lot├ęrii aj menej ─Ź├şsel?

Samozrejme! Aj dve spr├ívne ─Ź├şsla v lot├ęrii znamenaj├║, ┼że si nie─Źo vyhral, no nesta─Ź├ş to na v├Żhru hlavnej ceny, t.j. jackpotu. Av┼íak to neznamen├í, ┼że nem├┤┼że┼í vyhra┼ą ni┼ż┼íiu sumu. Na to, aby si sa posunul do najni┼ż┼íej v├Żhernej kateg├│rie, potrebuje┼í napr├şklad aspo┼ł dve spr├ívne ─Ź├şsla plus spr├ívne Super─Ź├şslo. Tieto podmienky z├ívisia od pravidiel jednotliv├Żch druhov lot├ęri├ş.┬á Ko─żko m├┤┼że┼í teoreticky vyhra┼ą v jednotliv├Żch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích, je uveden├ę ni┼ż┼íie s ─Ćal┼í├şmi podrobnos┼ąami, ktor├ę v├ís m├┤┼żu zauj├şma┼ą.

V ktorej v├Żhernej kateg├│rii cien skon─Ź├ş┼í? Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako pochopi┼ą tento princ├şp, je vysk├║┼ía┼ą si ho a za┼żi┼ą ho na vlastnej ko┼żi. Pre─Źo teda nevysk├║┼ía┼ą vlastn├ę ┼í┼ąastie?

Gener├ítor ─Ź├şsiel Lota 5 z 35

Chcem vygenerova┼ą st─║pce
st─║pec
?
?
?
?
?

V├Żhern├í kateg├│ria 2, v├Żhern├í kateg├│ria 7,… Kto sa m├í v tom vyzna┼ą?

Najvy┼í┼íiu ┼íancu na v├Żhru m├í┼í napr├şklad s tromi spr├ívnymi ─Ź├şslami v kateg├│rii cien 8. Vypo─Ź├ştan├ę ─Źisto teoreticky v r├ímci v├Żhry predstavuje napr├şklad pribli┼żne 10 eur. V kone─Źnom d├┤sledku v┼íak z├ívis├ş od po─Źtu v├Żhercov a v├Ż┼íky jackpotu.

Ak m├í┼í spr├ívne napr├şklad 3 ─Ź├şsla a super─Ź├şslo, u┼ż to za─Ź├şna by┼ą viac vzru┼íuj├║ce a vyhr├íva┼í vo v├Żhernej kateg├│rii 7, ktor├í m├í v porovnan├ş s v├Żhernou kateg├│riou 8 ni┼ż┼íie percento v├Żplaty (10 %), ale aj tak zvy─Źajne vyhr├í┼í viac. Napr├şklad pri poslednom ┼żrebovan├ş si mohol vo v├Żhernej kateg├│rii 7 vyhra┼ą cca 20 ÔéČ a vo v├Żhernej kateg├│rii 8 o nie─Źo menej – napr├şklad 9 ÔéČ. Je to preto, ┼że pravdepodobnos┼ą v├Żberu 3 spr├ívnych ─Ź├şsel a super─Ź├şsla je ni┼ż┼íia, a preto v danej v├Żhernej kateg├│rii zvy─Źajne vyhr├íva menej hr├í─Źov s├║─Źasne.

Ak├í bola doteraz najvy┼í┼íia v├Żhra v hre Loto 5 z 35 s tromi spr├ívnymi ─Ź├şslami? Pozri si, ko─żko vyhrali ┼í┼ąastlivci v lot├ęrii Loto 5 z 35 s 3 spr├ívnymi ─Ź├şslami alebo so 4 spr├ívnymi ─Ź├şslami plus v doplnkovej hre Joker.

─îo sa stane, ke─Ć vyhr├ím v Lote 5 z 35?

Bez oh─żadu na to, v ktorej kateg├│rii v├Żhier v lot├ęrii Loto 5 z 35 vyhr├í┼í, garantuje sa ti automatick├í v├Żplata v├Żhry. Hne─Ć ako vyhr├í┼í, bude ti tvoja v├Żhra vyplaten├í priamo na tvoj hr├í─Źsky ├║─Źet alebo priamo na tvoj bankov├Ż ├║─Źet, v z├ívislosti od v├Ż┼íky v├Żhry. Jedinou ve─żkou v├Żnimkou je v├Żhra jackpotu – vtedy ┼ąa bude spolo─Źnos┼ą ur─Źite kontaktova┼ą aj inak – napr├şklad telefonicky.

Aj v in├Żch lot├ęri├ích sa vypo─Ź├ştavaj├║ kurzy a ur─Źuje v├Ż┼íka sumy vo v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích?

Ak nie si priaznivcom typick├ęho slovensk├ęho Lota, sk├║s ┼í┼ąastie napr├şklad v Eurojackpote ─Źi Euromili├│noch. Postup v├Żpo─Źtu v├Żhier v jednotliv├Żch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích je podobn├Ż. N├ívod a pravidl├í hrania Eurojackpotu ─Źi Euromili├│nov s├║ tie┼ż podobn├ę. Ak si chce┼í tieto 3 lot├ęrie porovna┼ą, podobnosti aj rozdielnosti n├íjde┼í v na┼íom ─Źl├ínku, ktor├Ż porovn├íva ┼íance na v├Żhru v pr├şpade Lota, Eurojackpotu a Euromili├│nov.

P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.