Som tvorkyňou kreatívneho obsahu, ktorý hovorí príbeh. Aj lotérie hovoria príbeh. Príbeh prostredníctvom ľudí, ktorým sa vďaka výhre zmenil celý ich život. Ďalšie informácie o mne sa dozviete na Matina.sk
Krok za krokom – Ako sa stať milionárom?
Stať sa milionárom je snom mnohých ľudí. Cesta k tomu, ako sa stať milionárom, však zostáva pre väčšinu ľudí tajomná a nepreskúmaná. Existuje množstvo stratégií a koncepcií, ako sa stať milionárom. Rozlúskli sme pre teba niekoľko stratégií a konceptov, ako môžeš zbohatnúť a dosiahnuť svoj prvý milión. Pozor: Toto nie je príspevok o tom, ako rýchlo zbohatnúť - ide o strategický prístup k dosiahnutiu cieľa, ktorým je tvoj prvý milión. Dozvieš sa tiež, aké myslenie je potrebné na dosiahnutie miliónového majetku a s ktorým myslením je lepšie sa rozlúčiť.
Krok za krokom - Ako sa stať milionárom?
Obsah článku Krok za krokom - Ako sa stať milionárom?
- Krok za krokom k prvému miliónu
- Bohatí ľudia investujú svoje bohatstvo
- Milionári sú šetrní
- Ak sa chceš stať milionárom, musíš mať vôľu to urobiť
- Bohatí milionári sú zvedavejší a ochotnejší riskovať
- Milionári myslia inak
- Ktoré zručnosti by si mal mať, ak sa chceš stať milionárom?
- Milionárom z investovania
Krok za krokom k prvému miliónu
Na začiatok si musíš položiť 2 otázky: „Ako sa ostatní stali milionármi iní ľudia?“ a „Prečo sa chceš stať milionárom ty?“
Bohatí ľudia investujú svoje bohatstvo
Hlavný rozdiel medzi strednou sociálnou triedou a ľuďmi, ktorí majú miliónový majetok, spočíva v spôsobe ich myslenia.
Kým bohatí ľudia vnímajú svoj majetok ako nástroj na realizáciu projektov a produktívne využitie svojich peňazí, ľudia zo strednej triedy vidia vždy len krátkodobé riziko. Chýba im tiež pochopenie diverzifikácie, ktorá sa dá využiť na minimalizáciu rizika. Bohatstvo úzko súvisí aj s podnikaní. Malí a strední podnikatelia sa radšej držia osvedčeného sporiaceho účtu a témou investovania sa napríklad nechcú zaoberať. U nich je napríklad aj ochota podstupovať riziko buď veľmi nízka, alebo sa na tému rizika pozerajú veľmi jednostranne.
Milionári sú šetrní
Bohatstvo je potrebné kategorizovať a kultivovať. V knihe Milionár odvedľa: Prekvapivé tajomstvá amerických boháčov (Millionaire Next Door: The Surprising Secrets of America’s Wealthy) sa viac ako tisíc milionárov pýtali na ich hospodárenie s peniazmi. Výsledky boli veľmi pôsobivé:
- 50 % milionárov nikdy nezaplatilo za pár topánok viac ako 129 eur
- 70 percent si necháva opraviť topánky namiesto toho, aby si kupovali nové
- 90 percent zaplatí za fľašu vína maximálne 24 eur
- 95 percent milionárov nikdy neutratilo za auto viac ako 63 704 eur.
Na dlhodobé budovanie bohatstva je nevyhnutné žiť pod hranicou svojich možností a investovať svoje peniaze. Existuje staré príslovie, že na to, aby si sa stal milionárom, musíš ovládať 3 základné zručnosti: zarábať peniaze, udržiavať peniaze a pestovať peniaze.
Ak sa chceš stať milionárom, musíš mať vôľu to urobiť
32-ročný podnikateľ a autor bestsellerov z USA – Grant Sabatier – vysvetlil časopisu Money, ako sa každý môže stať milionárom, a vraj je to jednoduchšie, ako si väčšina ľudí myslí.
Jeden z jeho výrokov bol nasledovný „Mnohí ľudia sa chcú stať milionármi, ale v skutočnosti nechcú.“ To znamená, že ľudia, ktorí sa chcú stať milionármi, musia byť pripravení zaplatiť cenu. Nikto sa nestane milionárom, ak pre to niečo neurobí.
„Mnohí ľudia hovoria, že to chcú, ale v skutočnosti to nechcú,“ hovorí Grant.
Cieľ stať sa milionárom znamená tvrdo pracovať na svojom sne, s plnou koncentráciou a ostrým sústredením 100 hodín týždenne. Znamená to pracovať na vlastných cieľoch a vzdať sa mnohých vecí. Aby si to dosiahol, niekedy je potrebné oželieť aj večierky s priateľmi, dovolenky alebo kúpu luxusného auta. Prípadne sa zamerať na to, ako sa stali milionármi ľudia v iných krajinách, napríklad vo Švajčiarsku.
Jeho rada je nasledovná: „Musíš chcieť stať sa milionárom viac než čokoľvek iné.
Stať sa milionárom znamená aj podstupovať riziko alebo hrať a vyhrať…
Bohatí milionári sú zvedavejší a ochotnejší riskovať
Bohatí ľudia sú otvorenejší novým veciam a majú úplne inú toleranciu voči riziku ako ostatní ľudia. Bohatí ľudia, najmä podnikatelia, vždy hľadajú nové príležitosti, medzery na trhu a inovácie, ktoré môžu rozvíjať alebo do ktorých môžu investovať. A nezaostávajú ani Slováci. Aj oni sú ochotní riskovať, tipovať a vyhrávať sto-tisícové sumy.
Zamestnanci a samostatne zárobkovo činné osoby sú tiež oveľa tolerantnejší a snažia sa vyhýbať konfliktom, nechcú sa za žiadnych okolností uraziť. Iné je to v prípade podnikateľov, ktorí musia byť otvorení a hľadať nové cesty. Nie každému sa to páči, ale je to jediný spôsob, ako vytvárať inovácie a nové príležitosti.
Milionári vždy hľadajú nové príležitosti.
Milionári myslia inak
Milionári jednoducho myslia inak. Ale prečo je to tak a v čom je rozdiel oproti ľuďom, ktorí nemajú veľký majetok?
Cesta k bohatstvu nie je krátka, na dosiahnutie cieľa je potrebné veľa vytrvalosti a pevnej vôle. Musíš prekonať mnohé výzvy, veľa sa vzdať a jasne sa zamerať na svoje ciele.
Bohatí ľudia často investujú všetok svoj čas do svojej budúcnosti už v mladom veku a mnoho rokov pracujú na základoch potrebných na to, aby sa stali bohatými.
Ktoré zručnosti by si mal mať, ak sa chceš stať milionárom?
Teraz, keď už vieš, ako väčšina milionárov dosiahla svoj cieľ – bohatstvo, pozrime sa na zručnosti, ktoré milionári majú a potrebujú na zvládnutie každodenných výziev.
Tieto zručnosti môžeš využiť pri realizácii myšlienok a príkladov uvedených neskôr. Cesta k tomu, aby si sa stal milionárom, je medziodborová a bez práce sa milionármi stávajú len šťastie a náhoda.
Zručnosť č. 1: Milionári sa musia vedieť vyrovnať s odmietnutím
Nikto nechce vidieť tvoju tvrdú prácu. Nikto nechce vedieť, koľko tisícok hodín si investoval a napriek tomu si zlyhal na prvý pokus. A nikto nechce vidieť, ako často by si to najradšej vzdal.
Veľa odmietnutí budeš počuť od hocikoho. Budeš počuť, že tvoj nápad nebol ten správny, že si podporil nesprávny nápad.
Všetci chcú vidieť, že si úspešný – chcú vidieť výsledok, ale nie cestu. Teda iba výsledok, keď sa staneš milionárom. To ukazuje, aké dôležité je nikdy sa nevzdávať.
„Úspech nie je udalosť. Je to proces, výsledok neustálej činnosti“.
Zručnosť č. 2: Pozeraj na dlhý časový horizont
Dlhý časový horizont je rozhodujúci pre udržateľný úspech. Čím sú ľudia bohatší a vplyvnejší, tým je časový horizont dlhší.
Mnohí ľudia, ktorí nie sú bohatí, chcú vždy veci okamžite. Nemajú dostatok času na to, aby investovali do dosiahnutia cieľa. Často tiež prevláda názor, že veľa sa dá dosiahnuť s malým úsilím.
Bohatí ľudia pochopili význam odkladu odmeny. Úspech sa spája s vysokou cenou a obetami. Prijatie týchto obetí vedie k prosperite a bohatstvu. Vedieť vzdať sa niečoho teraz, aby sme mali viac neskôr.
Aj voľba generátora náhodných čísel je proces, výsledok stále sa pokúšajúcej činnosti. Tá ťa môže priviesť k cieľu. Over si svoj Eurojackpot tip a zisti, či už nie si blízko svojho cieľa.
Generátor čísiel Eurojackpotu
Zručnosť č. 2: Pozeraj na dlhý časový horizont
Dlhý časový horizont je rozhodujúci pre udržateľný úspech. Čím sú ľudia bohatší a vplyvnejší, tým je časový horizont dlhší.
Mnohí ľudia, ktorí nie sú bohatí, chcú vždy veci okamžite. Nemajú dostatok času na to, aby investovali do dosiahnutia cieľa. Často tiež prevláda názor, že veľa sa dá dosiahnuť s malým úsilím.
Bohatí ľudia pochopili význam odkladu odmeny. Úspech sa spája s vysokou cenou a obetami. Prijatie týchto obetí vedie k prosperite a bohatstvu. Vedieť vzdať sa niečoho teraz, aby sme mali viac neskôr.
Zručnosť č. 3: Myslieť v pojmoch procesov, nie udalostí
Vnímať bohatstvo ako jednorazovú udalosť je myslenie ľudí, ktorí sa neusilujú o veľkú prosperitu. Dosiahnutie bohatstva a prosperity je proces, ktorý môže trvať niekoľko rokov alebo dokonca desaťročí.
Prejsť týmto procesom a mať na to trpezlivosť si vyžaduje dlhý časový horizont. Milionári konajú s vedomím, že za situáciu nie je zodpovedná jedna udalosť, ale vždy dlhý rad udalostí a úsilia.
Neexistuje žiadna udalosť bez procesu. Hovoríme tu o procese zlepšovania sa. Deň po dni v priebehu desaťročí. Úspech zo dňa na deň je mýtus a je výsledkom mnohých rokov tvrdej práce.
Zručnosť č. 3: Milionári kontrolujú situáciu
Vždy sa sústreď na kontrolu namiesto nádeje. Investuj svoj čas do aktív, ktoré máš pod kontrolou, nechoď len na burzu a nedúfaj, že zbohatneš. Vytvor si vlastné systémy a spoločnosti, ktoré ti pomôžu získať miliónové bohatstvo.
Inými slovami, nevsádzaj len na to, že ostatní dosiahnu úspech investovaním do ich akcií, spoločností alebo produktov, ale vybuduj si vlastnú malú alebo veľkú spoločnosť, ktorá ti pomôže dosiahnuť finančné ciele.
Elon Musk, miliardár, nie milionár (pozn. redakcie) rád vsádza na seba. Celý život sa venuje stávkam na svoje schopnosti a talent namiesto toho, aby investoval svoje peniaze do iných spoločností. A existuje veľa milionárov, ktorí majú disciplínu aj po výhre jackpotu v lotérii. Svoje peniaze si prísne „strážia“.
Zručnosť č. 5: Vytváraj pridanú hodnotu pre všetkých
Ľudia s veľkým bohatstvom sú tí, ktorí vytvárajú pridanú hodnotu, ktorú by si ostatní radi kúpili alebo spotrebovali, pretože im zlepšuje život alebo im pomáha dosiahnuť ich ciele. Výrobcovia tovarov a služieb zarábajú na spotrebe iných.
Pre podnikateľov to znamená: prejdite na stranu výrobcu a predávajte svoju službu alebo výrobok. Takto môžete zarobiť viac z pridanej hodnoty – zo spotreby iných. Viac ako 95 % spoločnosti sú spotrebitelia a nie výrobcovia.
Zručnosť. 6: Marketing, budovanie značky a predaj
Bez ohľadu na to, aký produkt vyrábaš, ak ho nedokážeš uviesť na trh, máš veľmi malú šancu vybudovať si dlhodobé bohatstvo a stať sa milionárom. Koniec koncov, nikto, kto chce vážne niečo dosiahnuť, si nevytvorí životopis s tým, že ho chce schovať s šuflíku. Marketing je umenie propagácie a predaja výrobkov alebo služieb na trhu prostredníctvom rôznych opatrení.
Na druhej strane, branding je umenie dať spoločnosti alebo výrobku jedinečnú identitu a vytvoriť tovar, ktorý si spotrebitelia obľúbia a s ktorým sa môžu stotožniť.
Predaj je klasický predaj, dohodovanie stretnutí, vyjednávanie s dodávateľmi a obchodnými partnermi. V komunikácii platí príslovie: „Nemôžeš nekomunikovať“. Vo firemnom svete to platí rovnako: „Nemôžeš nepredávať“, pretože nech robíš čokoľvek, vždy o tom musíš presvedčiť iných ľudí. Milionári, ktorí zarábajú peniaze vlastnými produktmi alebo službami, tieto zručnosti zvyčajne ovládajú.
Milionárom z investovania
Spôsoby, ako sa stať milionárom prostredníctvom investovania
Ďalším kľúčom k tomu, aby si sa stal milionárom, je uistiť sa, že neplytváš peniazmi na nepotrebné veci a namiesto toho ich použil na niečo, čo ti prinesie väčšie bohatstvo.
Investovanie je jedným z najdôležitejších nástrojov, ktoré ti môžu pomôcť na ceste stať sa milionárom. Umožní ti, aby tvoje peniaze pracovali pre teba namiesto toho, aby si celý deň pracoval pre svoje peniaze.
-
Ak sa chceš stať milionárom, zníž náklady
Keď premýšľaš o tom, že sa staneš milionárom, prvá vec, na ktorú zvyčajne myslíš, je zarábať viac peňazí. To je samo osebe pravda. Nemali by si však zabúdať na to, že na to, aby si sa stal milionárom, musíš znížiť aj svoje náklady.
Veď na čo je dobrý príjem, ak väčšinu z neho bezstarostne minieš? Mnohí ľudia nešetria, pretože si chcú všetko kúpiť hneď. Konečný výsledok? V priebehu času im nakoniec zostane menej peňazí, hoci sa ich príjem zvyšuje.
Pozorne sa preto každý mesiac pozri na svoje výdavky: Kde sú ešte možnosti ušetriť? Kde míňaš peniaze, hoci to možno nie je nevyhnutné?
Klasickým príkladom je predplatné. Stále platíš predplatné klubu, hoci ho už nenavštevuješ? Alebo dostávaš každý mesiac časopis, ktorý v podstate čítaš len online? To všetko sú náklady, ktorým sa dá vyhnúť.
-
Investovanie do akcií a cenných papierov
V našich predstavách o tom, ako sa stať milionárom, by samozrejme nemalo chýbať investovanie do cenných papierov. Veď existuje mnoho ľudí, ktorí sa stali milionármi len vďaka akciám. Jedným z najznámejších príkladov je Warren Buffet.
Ak sa chceš stať milionárom pomocou cenných papierov, musíš sa s touto problematikou oboznámiť. So správnou motiváciou a správnymi knihami sa však s touto témou môže oboznámiť každý.
Či už ide o ETF, akcie alebo kryptomeny, je dôležité diverzifikovať svoje investície a nevkladať všetky vajcia do jedného košíka, aby si mal šancu stať sa milionárom.
Požiadaj o radu odborníkov v tejto oblasti. Tí majú najlepší prehľad o rizikách a vedia, ktoré formy investovania ponúkajú najväčšie možnosti zisku. Je dôležité investovať len taký kapitál, ktorý môže v najhoršom prípade vyjsť na nulu.
-
Investície do nehnuteľností
Okrem cenných papierov je jedným z najdôležitejších nápadov, pokiaľ ide o to, ako sa stať milionárom, aj nehnuteľnosť. Nehnuteľnosti sa často označujú za konkrétne zlato a nie je to to náhoda. Investície do nehnuteľností sú bezpečné, stabilné a málo rizikové. Treba však investovať na správnom mieste – napríklad vo veľkých mestách, kde je nedostatok bytov. Nehnuteľnosť sa však stáva cennou pre akumuláciu bohatstva len vtedy, ak v nej nebývaš, ale ju prenajímaš iným. Neustále vytváraný kapitál ti môže pomôcť neustále bohatnúť.
-
Šetri, šetri a ešte raz šetri
Bez ohľadu na to, aký nápad si zvolíš, aby si sa stal milionárom, nakoniec vždy musíš mať odložené nejaké peniaze. Tento kapitál sa môže rozrásť na milión, ale nestane sa tak v krátkom čase.
Sporenie je dlhodobý proces, ktorý si vyžaduje veľa trpezlivosti. Trpezlivosť je vlastnosť, ktorú musíš mať neustále na ceste k tomu, aby si sa stal milionárom. Trpezlivosť v pravom slova zmysle sa však nakoniec vyplatí pri každom z nápadov, ako sa stať milionárom.
Ako vidíte, existuje mnoho spôsobov, ako sa stať milionárom. Samozrejme, dodržiavanie uvedených tipov a nápadov vám nezaručí, že sa stanete milionárom, ale je to krok správnym smerom.
-
Celoživotné vzdelávanie
Úspešný môžeš byť len vtedy, ak na sebe budeš neustále pracovať a ďalej sa vzdelávať. Počuješ to z mnohých strán a vo väčšine prípadov je to veľmi pravdivé.
Preto si vždy nájdi čas na ďalšie vzdelávanie a školenia v oblastiach, ktoré ťa na jednej strane zaujímajú a v ktorých si na druhej strane profesionálne aktívny. To neznamená len kurzy, ale samozrejme aj samoštúdium.
Budeš tak úspešnejší a výrazne zvýšiš svoje šance na získanie prvého milióna. Aj keď sa ti to zdá ťažké, využi svoj voľný čas na hlbšie ponorenie sa do konkrétnych tém.
Väčšina najúspešnejších ľudí musela v minulosti obetovať veľa voľného času, aby sa stali takými úspešnými. Nakoniec sa im to však vyplatilo.
-
Nadväzuj kontakty s úspešnými ľuďmi
„Si priemerom piatich ľudí, ktorými sa najviac obklopuješ„. Len ak sa obklopíš úspešnými ľuďmi, môžeš sa od nich učiť a prispôsobiť im svoje správanie.
Spoj sa preto s ľuďmi, ktorí už sú tam, kde chceš byť, a opýtaj sa ich, ako sa tam dostali. Sieťovanie môže byť veľmi silným nástrojom na dosiahnutie úspechu, ak sa používa správne.
-
Klasika: pasívny príjem
Pasívny príjem je dobrý spôsob, ako si zarobiť peniaze popri bežnom zamestnaní. Aj keď už aktívne nepracuješ na podnikaní, pasívny príjem sa udržiava po určitú dobu.
Pri pasívnom príjme nemusíš poskytovať žiadnu priamu protihodnotu, aby si zarobil peniaze. Generuje sa teda pasívny príjem sám? Nie, bohužiaľ, takto to nefunguje.
Pasívny zdroj príjmu sa musí najprv vybudovať. Za príjem však už nemusíš vymieňať hodinu za hodinu.
Podobne aj práve spomínané nehnuteľnosti možno zaradiť do kategórie pasívnych príjmov, pretože príjem z prenájmu ti každý mesiac plynie na účet bez toho, aby si preň musel niečo aktívne urobiť.
Pasívny príjem možno generovať rôznymi spôsobmi. Knihy, nehnuteľnosti, affiliate marketing, internetový obchod, dividendy z akcií, akcie spoločnosti a licenčné práva sú príkladmi spôsobov, ako môžeš generovať pasívny príjem.
Ako vidíš, existuje mnoho spôsobov, ako sa stať milionárom. Samozrejme, dodržiavanie uvedených tipov a nápadov ti nezaručí, že sa staneš milionárom, ale je to krok správnym smerom.
Pasívny príjem z výhry v lotérii nie je na zahodenie… mrkni na výsledky Eurojackpotu a začni pasívne zarábať už dnes!
Výherné poradie | Žrebovanie |
---|---|
1. poradie | 80 437 426 € / 1x Nemecko |
2. poradie | 643 155 € / 2x Nemecko,1x Dánsko,1x Poľsko |
3. poradie | 161 204 € / 5x Nemecko,1x Fínsko,1x Nórsko,1x Švédsko,1x Taliansko |
4. poradie | 4 692 € / 1x Slovensko |
5. poradie | 321 € / 11x Slovensko |
6. poradie | 153 € / 34x Slovensko |
7. poradie | 104 € / 34x Slovensko |
8. poradie | 27 € / 381x Slovensko |
9. poradie | 21 € / 559x Slovensko |
10. poradie | 16 € / 1373x Slovensko |
11. poradie | 14 € / 2171x Slovensko |
12. poradie | 11 € / 7897x Slovensko |