Menu

Mili├│nov├║ v├Żhru si rozdelil s kamar├ítom – s─żub dodr┼żal

V├Żhru v lot├ęrii si rozdelili kv├┤li s─żubu

V├Żhru v lot├ęrii si rozdelili kv├┤li s─żubu

Kamar├ítske s─żuby by sa mali plni┼ą. Kamar├ítsky s─żub spred 28 rokov sa podarilo splni┼ą aj hr├í─Źovi lot├ęrie v americkom Wisconsine. Spolu so svoj├şm kamar├ítom Josephom si vz├íjomne s─ż├║bili, ┼że ke─Ć sa jedn├ęmu z nich podar├ş vyhra┼ą v lot├ęrii, v├Żhru si rozdelia 50 na 50. Po v├Żhre jackpotu v hodnote 22 mili├│nov dol├írov si na svoj kamar├ítsky s─żub Tom spomenul a v├Żhru si bol vyzdvihn├║┼ą spolo─Źne so svoj├şm d├ívnym priate─żom.

Obsah ─Źl├ínku o v├Żhru, ktor├Ż v├Żherca rozdelil kv├┤li s─żubu

S─żub padol v roku 1992

V┼íetko sa to za─Źalo v roku 1992, ke─Ć sa dvaja kamar├íti dohodli, ┼że ak jeden z nich vyhr├í v lot├ęrii, peniaze si rozdelia. Star├ę s─żuby by sa mali plni┼ą aj po uplynut├ş desiatok rokov. A tak tomu bolo aj v pr├şpade t├Żchto dvoch kamar├ítov. V├Żherca Tom Cook z americk├ęho ┼ít├ítu Wisconsin si so svoj├şm kamar├ítom musel rozdeli┼ą 22 mili├│nov├║ v├Żhru v lot├ęrii aj po uplynut├ş 28 rokov. D├┤vod bol jednoduch├Ż: s─ż├║bil mu to. Niekedy sa v┼íak st├íva aj opa─Źn├Ż pr├şpad – do rodiny alebo v r├ímci p├íru sa podar├ş vyhra┼ą obom hr├í─Źom a prines├║ tak do spolo─Źn├ęho ┼í┼ąastia zn├ísoben├║ v├Żhru.

Na s─żub spred 28 rokov nezabudol

Dvaja kamar├íti sn├şvaj├║ci o v├Żhre v lot├ęrii V├Żherca v lot├ęrii Powerball vyhral v roku 2020 jackpot vo v├Ż┼íke 22 mili├│nov dol├írov (v prepo─Źte sa jedn├í pribli┼żne o 20 449 898 eur). V├Żhercom je spokojn├Ż v├Żherca v d├┤chodkovom veku. Tom Cook si ani lep┼í├ş dar─Źek na svoje seniorsk├ę ─Źasy nedok├ízal predstavi┼ą. Napriek v┼íetk├ęmu v┼íak nezabudol na s─żub, ktor├Ż dal pred 28 rokmi svojmu kamar├ítovi Josephovi Feeneymu v roku 1992. Dvaja kamar├íti pl├ínovali, ─Źo by spravili s v├Żhrou jackpotu v pr├şpade priazniv├ęho osudu v lot├ęrii. Obaja hr├í─Źi si boli vedom├ş toho, ┼że ┼íance na v├Żhru s├║ minim├ílne, preto si dali s─żub, ┼że ak jeden z nich „pokor├ş“ jackpot v lot├ęrii, jeho v├Żhern├║ sumu si rozdelia rovn├Żm dielom. ┼áance na v├Żhru s├║ v lot├ęrii Powerball minim├ílne, no v lot├ęrii Euromili├│ny, ktor├í je v├ş┼ąazn├Żm ob─ż├║ben├Żm hitom v Eur├│pe, s├║ ┼íance na v├Żhru vy┼í┼íie.

Vyhra┼ą sa podarilo Tomovi Cookovi

Vyhra┼ą v lot├ęrii a splni┼ą kamar├ítsky s─żub sa nakoniec podarilo Tomovi Cookovi v roku 2020. Ke─Ć zatelefonoval svojmu kamar├ítovi Josephovi s neuverite─żnou spr├ívou o v├Żhre jackpotu, kamar├ít Joseph mu sprvoti nechcel uveri┼ą. Peniaze si ┼íli nakoniec vyzdvihn├║┼ą spolu. Z v├Żhernej jackpotovej sumy 22 mili├│nov dol├írov si zvolili mo┼żnos┼ą prevzia┼ą si v├Ą─Ź┼íinu finan─Źnej ─Źiastky okam┼żite v hotovosti namiesto ro─Źn├Żch anuitn├Żch spl├ítok. Ostalo im teda 16,7 mili├│nov dol├írov (v prepo─Źte asi 15 523 331 eur). Ak si splnili povinnos┼ą zaplati┼ą dane, odi┼íli bohat┼í├ş o 5,7 mili├│nov dol├írov (to ─Źin├ş pribli┼żne 5 298 383 eur). So svoj├şm finan─Źn├Żm ┼í┼ąast├şm sa chc├║ podeli┼ą so svojou rodinou a zvy┼íok utrati┼ą na spolo─Źn├ę cestovanie. Ani jeden z kamar├ítov nepl├ínuje m├ş┼ła┼ą peniaze na predra┼żen├ę aut├í ─Źi nehnute─żnosti.

S─żuby sa s─żubuj├║, kamar├íti sa raduj├║ – aj z v├Żhier

Aktuálny jackpot
25 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
1 007 904  ÔéČ
Aktuálny jackpot
1 005 584  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
17 605  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.

Kie┼ż by si tak├ęto ┼í─żachetn├ę kamar├ítske s─żuby d├ívalo ─Źoraz viac mlad├Żch ─żud├ş a nepozerali iba na svoje vlastn├ę ┼í┼ąastie.

P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.