Menu

Na seniorku si kv├┤li v├Żhram v lot├ęrii posvietila pol├şcia

Na v├Żherky┼łu v seniorskom veku si lot├ęriov├í spolo─Źnos┼ą posvietila pomocou detekt├şva

Na v├Żherky┼łu v seniorskom veku si lot├ęriov├í spolo─Źnos┼ą posvietila pomocou detekt├şva

Pani Amelia je d├┤chodky┼ła z Hammersmithu v z├ípadnom Lond├Żne, ktor├í si ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł odlo┼ż├ş do svojho sporiaceho prasiatka na ┼żreby 70 eur. Po tom, ─Źo sa jej podarilo opakovane vyhra┼ą v lot├ęrii celkom zauj├şmav├ę sumy, vzniklo na strane lot├ęriovej spolo─Źnosti podozrenie, ─Źi nejak├Żm sp├┤sobom nepodv├ídza. ─îo v┼íetko sa pani Amelie p├Żtal detekt├şv, ktor├ęho nasadila lot├ęriov├í spolo─Źnos┼ą "na kontrolu v├Żherkyne" ti odhal├şme v nasledovnom ─Źl├ínku.

Vyhr├ívala jedna rados┼ą a┼ż to bolo podozriv├ę aj lot├ęriovej spolo─Źnosti

Vo Ve─żkej Brit├ínii ┼żije 69-ro─Źn├í ┼żena, ktorej sa dar├ş hra┼ą a aj vyhr├íva┼ą jedna rados┼ą. Amelia Banhmanov├í si odlo┼ż├ş do svojho sporiaceho prasiatka ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł na stieracie ┼żreby pribli┼żne 70 eur, ktor├ę sa jej hne─Ć nieko─żkon├ísobne ├║ro─Źia prostredn├şctvom v├Żhry. Za posledn├ę t├Ż┼żdne sa jej podarilo vyhra┼ą takmer 28 000 eur. To u┼ż bolo podozriv├ę aj lot├ęriovej spolo─Źnosti, ktor├í sa rozhodla, ┼że pri vyplaten├ş poslednej v├Żhry si na ┼łu „posvieti“.

Lot├ęriov├í spolo─Źnos┼ą preverila v├Żherky┼łu Ameliu prostredn├şctvom detekt├şva

Zamestnancom lot├ęriovej spolo─Źnosti sa zdalo ve─żmi podozriv├ę, ┼że d├┤chodky┼ła Amelia vyhr├íva tak ─Źasto. Lot├ęriov├í spolo─Źnos┼ą si chcela potvrdi┼ą alebo vyvr├íti┼ą podozrievanie z podv├ídzania, a tak na v├Żherky┼łu „nasadila“ detekt├şva. Pani Amelia povedala, ┼że b├Żval├Ż kriminalista sa ku nej spr├íval tak, ako keby sp├íchala nejak├Ż zlo─Źin. Dos┼ą ju to vystresovalo a nevedela si pom├┤c┼ą.

Taktiky detekt├şvnych v├Żsluchov
Taktiky detekt├şvnych v├Żsluchov

Koniec dobr├Ż – v┼íetko dobr├ę

Detekt├şv, ktor├Ż v danej oblasti pracuje u┼ż 30 rokov, nav┼ít├şvil pani Ameliu doma. Vy┼żadoval od nej preukaz toto┼żnosti a vypytoval sa jej r├┤zne ot├ízky. Chcel napr├şklad vedie┼ą, ─Źi si lot├ęriov├ę l├şstky tla─Ź├ş sama. Okrem toho bol zvedav├Ż aj na jej bankov├ę v├Żpisy. Ke─Ć vysvitlo, ┼że Amelia je poctiv├í a pri hran├ş lot├ęrie naozaj nikdy nepodv├ídzala, detekt├şv sa jej ospravedlnil.

A┼ż potom, ─Źo sa uk├ízalo, ┼że nepodv├ídza, jej vyplatili v├Żhru

Finan─Źn├í pracovn├ş─Źka Amelia zo z├ípadn├ęho Lond├Żna, babi─Źka a mama troch det├ş dostala svoju v├Żhru a┼ż po tom, ke─Ć sa vysvetlilo, ┼że nepodv├ídzala a ┼że v┼íetky jej v├Żhry boli vecou n├íhody. Ke─Ć sa Amelia po dvoch d┼łoch od vyhl├ísenia v├Żsledkov ┼żrebovania vybrala na po┼ítu vyzdvihn├║┼ą svoju v├Żhru, ozn├ímili jej, ┼że v├Żhru musia preveri┼ą, Amelia bola z n├ív┼ítevy detekt├şva naozaj v rozpakoch. Vn├şmala to ako ─Źosi zastra┼íuj├║ce.

„─î├şsla poch├ídzali z n├írodn├ęho ┼żrebovania – tak┼że si mysleli, ┼że som si vytla─Źila l├şstky alebo nie─Źo podobn├ę? povedala Amelia.

Niekedy nastane aj v lot├ęriovej spolo─Źnosti situ├ícia „d├┤veruj, ale preveruj“

Bezpe─Źnostn├ę kontroly tvoria k─ż├║─Źov├║ s├║─Źas┼ą procesu overovania platnosti v├Żhern├ęho tiketu, aby sa zabezpe─Źilo zachovanie integrity n├írodnej lot├ęrie. V┼íetci hr├í─Źi s├║ pre ka┼żd├║ lot├ęriov├║ spolo─Źnos┼ą ve─żmi d├┤le┼żit├ş, a preto im chce lot├ęriov├í spolo─Źnos┼ą poskytn├║┼ą┬á ─Źo najpozit├şvnej┼íie sk├║senosti.

Kedy a pre─Źo lot├ęriov├í spolo─Źnos┼ą overuje v├Żhru?

Ka┼żd├í lot├ęriov├í spolo─Źnos┼ą overuje v├Żhru r├┤zne, zvy─Źajne aj preuk├ízan├şm dokladu toto┼żnosti. Ak si over├ş┼í svoj Euromili├│nov├Ż tip, zist├ş┼í, ┼że si vyhral a preuk├í┼że┼í sa platn├Żm dokladom toto┼żnosti, m├┤┼że┼í si hne─Ć svoju v├Żhru uplatni┼ą. Tak├ęto postupy, ako v pr├şpade Amelie sa vyskytuj├║ naozaj ojedinele. D├┤vodov m├┤┼że by┼ą nieko─żko. Jedn├Żm z nich je napr├şklad situ├ícia, kedy v├Żherca vyhr├í napr├şklad v kr├ítkom ─Źase dvakr├ít po sebe. Je to vecou n├íhody alebo…?

Za 70 eur pr├şs┼ą k takmer 28 000 eur je u┼ż celkom slu┼ín├ę prilep┼íenie k d├┤chodku, ─Źi…?

Aktuálny jackpot
16 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
1 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
914 794  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
17 605  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.