Menu

Padol druh├Ż najv├Ą─Ź┼í├ş jackpot v hist├│rii – Spojen├ę ┼ít├íty maj├║ nov├ęho miliard├íra!

Padol druh├Ż najv├Ą─Ź┼í├ş jackpot v hist├│rii - Spojen├ę ┼ít├íty americk├ę maj├║ nov├ęho miliard├íra!

Padol druh├Ż najv├Ą─Ź┼í├ş jackpot v hist├│rii - Spojen├ę ┼ít├íty americk├ę maj├║ nov├ęho miliard├íra!

┼á┼ąastn├ę ─Ź├şsla 22, 24, 40, 52, 64 a┬á┼ípeci├ílne ─Ź├şslo 10 tot├ílne zmenili ┼żivot ┼í┼ąastlivcovi z Kalifornie, ktor├Ż v┬áamerickej lot├ęrii┬áPowerball┬ávyhral neuverite─żn├Żch 1,73 miliardy americk├Żch dol├írov. Druh├Ż najv├Ą─Ź┼í├ş jackpot v hist├│rii lot├ęrie Powerball padol v stredu, 11.10.2023. Ak├ę mo┼żnosti m├í v├Żherca na vyplatenie v├Żhry? Ak├ę boli jeho prv├ę reakcie? ─îo na to hovor├ş jeho rodina?

Jeden z obyvate─żov Kalifornie je po stredaj┼íej v├Żhre 11.10.2023 v lot├ęrii Powerball bohat┼í├ş o viac ako miliardu dol├írov – neuverite─żn├Żch 1,73 miliardy dol├írov. Na v├ş┼ąaznom tikete, ktor├Ż sa predal v predajni Midway Market and Liquor v meste Frazier Park, boli ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şsla ─Ź├şsla 22, 24, 40, 52 a 64 – plus ─Ź├şslo 10 v hre Powerbal. Kone─Źn├í suma sa e┼íte m├┤┼że mierne l├ş┼íi┼ą vzh─żadom na predaj tiketov ─Źi po─Źet v├Żhercov in├Żch cien.

T├íto v├Żhra je druhou najvy┼í┼íou v├Żhrou v Powerballe v hist├│rii po novembrovom tikete s hodnotou 2,04 miliardy dol├írov, ktor├Ż bol predan├Ż na ─Źerpacej stanici v Altadene. Z├írove┼ł je to druh├í v├Żhra v Kalifornii v tomto roku, ke─Ć sa v lete v centre Los Angeles predal tiket s jackpotom 1,08 miliardy dol├írov. T├íto v├Żhra zostala k 10. septembru nevyzdvihnut├í.

Kalifornsk├ş lot├ęriov├ş ├║radn├şci tie┼ż informovali, ┼że v stredu sa predali dva tikety, ktor├ę zodpovedali v┼íetk├Żm piatim ─Ź├şslam lot├ęrie, pri─Źom ka┼żd├Ż z nich mal n├írok na v├Żhru 760 111 USD pred zdanen├şm. Prv├Ż bol zak├║pen├Ż v predajni MLS Mini Mart #2 v Santa Clare a druh├Ż v predajni Atlantic Wine & Spirits v Monterey Park.

┼áanca na zhodu v┼íetk├Żch piatich lot├ęriov├Żch ─Ź├şsel je 1 ku 11,7 mili├│na, zatia─ż ─Źo ┼íanca na z├şskanie v┼íetk├Żch piatich plus Powerball je astronomick├í 1 ku 292 mili├│nom. Lot├ęria Powerball je dostupn├í v 45 ┼ít├ítoch USA, ako aj vo Washingtone a na ├║zemiach Portorika a Americk├Żch Panensk├Żch ostrovov.

V├Żherca by si mohol k├║pi┼ą 40 mili├│nov iPhonov – ka┼żd├Ż za 50,000 Eur

Za spom├şnan├Żch 1,73 miliardy dol├írov by si ┼í┼ąastn├Ż v├Żherca mohol napr├şklad na Slovensku k├║pi┼ą pribli┼żne 7 050 trojizbov├Żch bytov alebo aj jedno cel├ę slovensk├ę mesto.

Ak sa v├Żherca zo ┼żrebovania v stredu o v├Żhru prihl├ísi, bude si m├┤c┼ą vybra┼ą medzi jednorazovou sumou 756,6 mili├│na dol├írov alebo 30 ro─Źn├Żmi spl├ítkami v celkovej v├Ż┼íke 1,73 miliardy dol├írov bez dan├ş.

Ko─żko stoj├ş hern├Ż tiket Powerball a kedy si ho ─żudia zvy─Źajne kupuj├║?

Powerball sa hr├í v 45 ┼ít├ítoch, ako aj vo Washingtone, Portoriku a na Americk├Żch Panensk├Żch ostrovoch. Vo v├Ą─Ź┼íine ┼ít├ítov stoj├ş tiket Powerball 2 dol├íre a hr├í─Źi si m├┤┼żu vybra┼ą vlastn├ę ─Ź├şsla alebo t├║to ├║lohu prenecha┼ą gener├ítoru n├íhodn├Żch ─Ź├şsel.

Hern├ę tikety od Powerball si Ameri─Źania kupuj├║ naj─Źastej┼íie vtedy, ak jackpot v Powerballe rekordne narast├í. Mnoh├ş ─żudia stoja v radoch aj 3 hodiny, aby si tiket mohli k├║pi┼ą.

Nevada patr├ş medzi p├Ą┼ą ┼ít├ítov bez mo┼żnosti hrania Powerballu, tak┼że mnoh├ş obyvatelia t├Żchto ┼ít├ítov stoja na ┼ít├ítnej hranici z Las Vegas do Kalifornie nieko─żko hod├şn, aby si k├║pili tikety. Na niektor├Żch predajn├Żch miestach s├║ tak├ę rady, ┼że musia h─żada┼ą prev├ídzky, ktor├ę s├║ umiestnen├ę e┼íte ─Ćalej od ┼ít├ítnych hran├şc.

N├şzka pravdepodobnos┼ą Powerballu 1 ku 292,2 mili├│na je navrhnut├í tak, aby generovala ve─żk├ę jackpoty, pri─Źom v├Żhry sa st├íle zvy┼íuj├║, preto┼że sa opakovane prekl├ípaj├║, ke─Ć nikto nevyhr├í. A v├Żhier bolo v posledn├Żch mesiacoch m├ílo a boli ve─żmi vz├ícne.

Ak si Slov├ík a nem├┤┼że┼í si k├║pi┼ą hern├Ż tiket od Powerball, st├íle m├í┼í mno┼żstvo in├Żch mo┼żnost├ş… Sta─Ź├ş si len vybra┼ą

Aktuálny jackpot
98 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 488 123  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
44 345  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.

Ak├Ż sp├┤sob v├Żplaty v├Żhernej sumy si rekordn├Ż v├ş┼ąaz vyberie?

Na v├ş┼ąaza rekordn├ęho jackpotu teraz ─Źak├í ne─żahk├ę rozhodovanie. V Spojen├Żch ┼ít├ítoch americk├Żch sa toti┼ż lot├ęriov├Ż jackpot vypl├íca v stanovenej sume ako ro─Źn├í anuitn├í spl├ítka nasleduj├║cich 30 rokov, alebo ako jednorazov├í okam┼żit├í platba zn├ş┼żen├í aj o viac ako polovicu. Pod─ża n├í┼ího prepo─Źtu by teda pau┼í├ílna platba aktu├ílne pre v├ş┼ąaza predstavovala pribli┼żne iba 760 mili├│nov dol├írov.

Ro─Źn├║ anuitn├║ spl├ítku vypl├ícaj├║ lot├ęriov├ę spolo─Źnosti z p├┤vodne ni┼ż┼íej sumy, ktor├í sa ka┼żd├Ż rok navy┼íuje, a┼ż je po 30-rokoch vyplaten├í celkov├í v├Żhra, v tomto pr├şpade 1,73 miliardy dol├írov. V praxi to m├┤┼że vyzera┼ą tak, ┼że v├Żherca dostane prv├Ż rok pribli┼żne 26 mili├│nov dol├írov, no v posledn├Ż rok a┼ż vy┼íe 107 mili├│nov.

Ak├Ż sp├┤sob v├Żplaty v├Żhernej sumy by si si vybral ty?

V oboch pr├şpadoch vyplaten├í v├Żhra podlieha e┼íte zdaneniu, ktor├ę z fin├ílnej sumy pre v├Żhercu ukroj├ş zhruba ─Ćal┼íiu tretinu. V├Żsledn├í suma z├ívis├ş aj od nastavenia zda┼łovania v jednotliv├Żch ┼ít├ítoch USA. Na Slovensku je zda┼łovanie v├Żhier tro┼íku miernej┼íie.

Ak├Ż sp├┤sob v├Żplaty si vyberaj├║ americk├ş v├ş┼ąazi? ─îo hovoria ┼ítastiky?

V├Żhercovia obrovsk├Żch jackpotov v Spojen├Żch ┼ít├ítoch si takmer v┼żdy vyberaj├║ okam┼żit├ę jednorazov├ę vyplatenie hotovosti. Finan─Źn├ş konzultanti v┼íak nazna─Źuj├║, ┼że to nemus├ş by┼ą to spr├ívne rozhodnutie, preto┼że renta v├Żrazne zni┼żuje riziko, ┼że v├Żhercovia urobia nejak├ę nespr├ívne investi─Źn├ę rozhodnutie alebo zbankrotuj├║. V├Żhercovia vidia iba vidinu zisku.

S├şce rekordn├ę v├Żhry, no s ove─ża ni┼ż┼íou pravdepodobnos┼ąou ako v Eur├│pe

Stredaj┼íia v├Żhra je okrem druhej najvy┼í┼íej sumy v hist├│rii v├Żnimo─Źn├í aj t├Żm, ┼że ide o druh├Ż miliardov├Ż jackpot v Powerballe za sebou. Ten posledn├Ż toti┼ż padol v j├║li tohto roku a v├Żherca z├şskal 1,08 miliardy dol├írov. Aj on podal hern├Ż tiket v Kalifornii.

Pravdepodobnostn├í ┼íanca na v├Żhru akejko─żvek ceny v lot├ęrii Powerball je 1 ku 24,9. ┼áanca na jackpot je v┼íak ove─ża ni┼ż┼íia a predstavuje kurz 1 ku 292,2 mili├│nom. Top v├Żhercom v hist├│rii v┼íak aj na─Ćalej zost├íva ┼í┼ąastlivec, ktor├Ż v novembri minul├ęho roka vyhral 2,04 miliardy dol├írov.

To v┼íak neznamen├í, ┼że ak hr├í┼í v Eur├│pe, nem├í┼í ┼íancu vyhra┼ą geni├ílne v├Żhry. Aj v Eur├│pe sa oplat├ş hra┼ą. Pozri si napr├şklad Eurojackpot pravidl├í alebo sk├║s mrkn├║┼ą na Euromili├│nov├ę v├Żsledky a zist├ş┼í, ┼że m├íme pravdu a ┼że sa aj u n├ís oplat├ş hra┼ą!

P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.