Menu

Rekordn├í v├Żhra mu paradoxne zni─Źila ┼żivot

V├Żhern├║ sumu si neu┼żil kv├┤li ─żudskej chamtivosti

V├Żhern├║ sumu si neu┼żil kv├┤li ─żudskej chamtivosti

Jack Whittaker, ktor├ęmu sa podarilo vyhra┼ą jackpot v hodnote 314 mili├│nov dol├írov v americkej lot├ęrii Powerball, si na v├Żhru jackpotu s odstupom ─Źasu spom├şna paradoxne s ─ż├║tos┼ąou. Rozd├íval peniaze zn├ímym a mili├│nmi dol├írov podporoval aj charitat├şvne organiz├ície. Pre─Źo mu tento sp├┤sob nakladania s v├Żhrou zni─Źil ┼żivot?

Kv├┤li chamtivosti ─żud├ş si svoje bohatstvo ani neu┼żil

Kto z n├ís by nesn├şval po v├Żhre v lot├ęrii? Jack Whittaker, ktor├ęmu sa podarilo vyhra┼ą jackpot v hodnote 314 mili├│nov dol├írov (292 228 944 eur) v┼íak tvrd├ş, ┼że v├Żhra v lot├ęrii mu doslova zni─Źila ┼żivot. Pod─ża jeho slov bola d├┤vodom chamtivos┼ą niektor├Żch ─żud├ş. Jack Whittaker, p├┤vodom zo Z├ípadnej Virg├şnie, si p├ír dn├ş pred Vianocami v roku 2002 k├║pil okrem su┼íienok aj tiket do zn├ímej americkej lot├ęrie Powerball. Hoci povedal, ┼że zvy─Źajne na lot├ęrie peniaze nem├ş┼łal, sem-tam, ke─Ć bol v hre vysok├Ż jackpot, si podal svoj tip. V roku 2002 pred Vianocami bol v hre jackpot vo v├Ż┼íke 314 mili├│nov dol├írov – a to bolo sign├ílom, ┼że tiket sa oplat├ş k├║pi┼ą. Je iba p├ír momentov v hist├│rii, kedy jackpoty dosahuj├║ svoje maxim├í. V preh─żade online lot├ęri├ş zist├ş┼í aktu├ílnu v├Ż┼íku jackpotov a bonusov.

Na ot├ízku, ─Źi vyhral v lot├ęrii, iba prik├Żvol

Ak├ę bolo jeho prekvapenie, ke─Ć po Vianociach zistil, ┼że vy┼żrebovan├ę v├Żhern├ę ─Ź├şsla z osudia boli zhodn├ę so v┼íetk├Żmi jeho ─Ź├şslami, ktor├ę mal uveden├ę na potvrden├ş o podan├ş st├ívky. V─Ćaka t├Żmto ─Ź├şslam mal pln├Ż n├írok na v├Żhru cel├ęho jackpotu, ktor├Ż bol v tom ─Źase najvy┼í┼í├ş v hist├│rii. Namiesto vyplatenia v spl├ítkach (podobne ako napr├şklad v slovenskej Extra v├Żplate od Tiposu) si Jack vybral vyplatenie v├Żhry vo forme jednorazovej platby, ktor├í ─Źinila v tom ─Źase pribli┼żne 113 mili├│nov. U┼ż o p├ír hod├şn po vyplaten├ş v├Żhry sa rozhodol z v├Żhry rozd├íva┼ą. Ke─Ć vo┼íiel do svojich ob─ż├║ben├Żch potrav├şn, dal pracovn├ş─Źke vysok├ę prepitn├ę. Pracovn├ş─Źka v obchode sa za─Źudovala. Na jej ot├ízku, ─Źi vyhral v lot├ęrii, jej iba ├║smevne prik├Żvol. U┼ż t├Żm si naru┼íil svoju anonymitu po v├Żhre.

Zosta┼ą po v├Żhre v utajen├ş v┼íak niekedy nie je jednoduch├ę. Chce to ist├║ d├ívku sk├║senosti a mo┼żno tro┼íku aj hereck├ęho talentu. Hra┼ą „norm├ílny ┼żivot“ sa zvy─Źajne za tak├Żchto okolnost├ş nepodar├ş hne─Ć ka┼żd├ęmu. V─Ćaka niektor├Żm tipom to v┼íak mo┼żn├ę je aj u ─żud├ş, ktor├ş nedok├í┼żu ni─Ź predstiera┼ą.

Zosta┼ą v anonymite bolo bez ┼íance

Ke─Ć si Jack pri┼íiel po svoju v├Żhru vo forme ┼íeku, rozhodol sa, ┼że s v├Żhrou nalo┼ż├ş charitat├şvne. Pastorom svojej rodiny podaroval nieko─żko mili├│nov dol├írov na vybudovanie nov├Żch kostolov a na zalo┼żenie nad├ície pre t├Żch, ktor├ş to potrebuj├║. Jack sa vyjadril, ┼że chce iba po─Ćakova┼ą Bohu za to, ┼że mu dovolil vybra┼ą spr├ívne ─Ź├şsla.

A pr├íve tento dar pre dobro─Źinn├║ vec spustil ne┼żelan├║ d├ívku publicity. ┼áirok├í verejnos┼ą sa u┼ż o p├ír dn├ş dozvedela, ┼że Jack za─Źal rad-radom s rozd├ívan├şm pe┼łaz├ş. A nikto nechcel by┼ą v├Żnimkou – preto sa so ┼żiados┼ąami o pomoc ako-keby roztrhlo vrece.

„Kamko─żvek som i┼íiel, pri┼íli ─żudia. Mus├şm poveda┼ą, ┼że ke─Ć sme i┼íli na nejak├Ż z├ípas, prenasledovalo n├ís ich asi 150 a p├Żtali si peniaze,“ objasnil Jack.

P├Żtanie pe┼łaz├ş ho neotravovalo

Aj napriek tomu, ┼że ┼żiadosti s prosbami o darovanie pe┼łaz├ş, sa mno┼żili, Jacka to neob┼ąa┼żovalo. Zlom nastal po nieko─żk├Żch mesiacoch. Nezn├ími p├íchatelia mu ukradli z auta pol mili├│na dol├írov. O nejak├Ż ─Źas boli obvinen├ş dvaja pracovn├şci stript├şzov├ęho baru v Z├ípadnej Virg├şnii z pokusu o jeho om├ímenie (pri anal├Żze drinku sa na┼ílo hypnotikum) a n├ísledn├ę ukradnutie jeho pe┼łaz├ş. A akoby to nesta─Źilo, nasleduj├║ci rok mu nakoniec ─Ćal┼í├ş zlodeji ukradli z auta ─Ćal┼í├şch 200-tis├şc dol├írov.

V├Żhra pozna─Źila jeho rodinu

V├Żhra v lot├ęrii v├Żrazne pozna─Źila jeho rodinu. Osudov├Żm bol rok 2004, kedy na┼íli Jackovu vnu─Źku Brandi m┼Ľtvu. Brandi vraj zomrela na n├ísledky pred├ívkovania drogami, no na jej smrti sa podp├şsali aj jej kamar├íti, ktor├ş ju vyu┼ż├şvali pre peniaze. O tri roky nesk├┤r sa Jack o v├Żhre jackpotu vyjadril nasledovne:

Ke─Ć┼że som vyhral v lot├ęrii, mysl├şm si, ┼że chamtivos┼ą nepozn├í hran├şc. Ak nie─Źo z├şskate, v┼żdy to chce aj ten druh├Ż. Bodaj by som ten l├şstok vtedy roztrhal,“ povedal s ─ż├║tos┼ąou Jack.

V├Żhry v lot├ęri├ích l├íkaj├║

Aktuálny jackpot
25 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
1 007 904  ÔéČ
Aktuálny jackpot
1 005 584  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
17 605  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.