Menu

Top sprievodca pravidlami stierac├şch ┼żrebov

V┼íetko, ─Źo by si mal vedie┼ą pri k├║pe ┼żrebu

V┼íetko, ─Źo by si mal vedie┼ą pri k├║pe ┼żrebu

Zotrie┼ą stierac├ş ┼żreb to nie je ┼żiadna veda. Zvy─Źajne to dok├í┼żu u┼ż aj mal├ę deti. Mno┼żstvo nov├Żch ot├ízok v┼íak prich├ídza po zotret├ş stieracieho ┼żrebu. Ako si uplatni┼ą v├Żhru, dokedy ju mo┼żno vyzdvihn├║┼ą, kedy mo┼żno ┼żreb reklamova┼ą a ─Źo je to emisia ┼żrebu. V┼íetky tieto odpovede n├íjde┼í v na┼íom podrobnom sprievodcovi pravidlami stierac├şch ┼żrebov.

Ka┼żd├í okam┼żit├í lot├ęria m├í hern├Ż pl├ín. Ten by si mal n├íjs┼ą vo v┼íetk├Żch predajn├Żch miestach aj na internetovej str├ínke lot├ęriovej spolo─Źnosti. Predajca v kamennej prev├ídzke spolo─Źnosti by ┼ąa o pravidl├ích okam┼żitej lot├ęrie tie┼ż mal vedie┼ą informova┼ą.

Stierac├ş ┼żreb v akejko─żvek podobe si m├┤┼że zotrie┼ą iba fyzick├í osoba sp├┤sobil├í na pr├ívne ├║kony, ktor├í dov┼Ľ┼íila 18
rokov veku.

M├┤┼żem stierac├ş ┼żreb reklamova┼ą?

Ka┼żd├Ż hr├í─Ź, ktor├Ż si zak├║pi stierac├ş ┼żreb a m├í pochybnosti o v├Żhre, o n├íroku na v├Żhru ─Źi dodr┼żan├ş lehoty uplatnenia si n├íroku na v├Żhru, m├┤┼że ┼żiada┼ą o reklam├íciu ┼żrebu.

M├┤┼żem reklamova┼ą stierac├ş ┼żreb v pr├şpade technickej poruchy na termin├íli?

v pr├şpade vzniku technickej poruchy na termin├íli, ktor├║ nezavinil hr├í─Ź alebo vy┼í┼íia moc, mo┼żno stierac├ş ┼żreb reklamova┼ą┬ádo 15 kalend├írnych dn├ş odo d┼ła vzniku reklama─Źn├ęho d├┤vodu, najnesk├┤r do 15 kalend├írnych dn├ş odo d┼ła uplatnenia
n├íroku na v├Żhru.

Ako si m├┤┼żem uplatni┼ą reklam├íciu?

Po zak├║pen├ş ┼żrebu a n├ísledn├Żch pochybnostiach si m├┤┼że┼í svoju reklam├íciu uplatni┼ą jedn├Żm z nasleduj├║cich sp├┤sobov:

 • na ktorejko─żvek kamennej prev├ídzke lot├ęriovej spolo─Źnosti, ktor├í m├í termin├íl – sta─Ź├ş ti vyplni┼ą formul├ír s origin├ílom overovan├ęho ┼żrebu,
 • doporu─Źen├Żm listom s origin├ílom overovan├ęho ┼żrebu,
 • ak nes├║hlas├ş┼í s v├Ż┼íkou overenej v├Żhry, po┼íle┼í fotok├│piu overovan├ęho ┼żrebu spolu s ├║stri┼żkom z termin├ílu o v├Ż┼íke v├Żhry (po overen├ş ┼żrebu prostredn├şctvom termin├ílu ti obsluha u┼ż overen├Ż ┼żreb vyda┼ą nem├┤┼że).

─îo mus├ş obsahova┼ą moja reklam├ícia, ak m├í by┼ą ├║spe┼ín├í?

V ka┼żdej reklam├ícii, ktor├║ si chce┼í ├║spe┼íne uplatni┼ą, mus├ş┼í uvies┼ą popis reklamovanej udalosti (stru─Źne). Treba doplni┼ą pr├ş─Źinu vzniku a d├┤vod reklam├ície, v├Ż┼íku n├írokovanej v├Żhernej sumy a tvoje kontaktn├ę ├║daje.

─îo nasleduje po reklam├ícii ┼żrebu?

O v├Żsledku reklama─Źn├ęho konania sa dozvie┼í p├şsomne od loterijnej spolo─Źnosti najnesk├┤r do 30 kalend├írnych dn├ş odo
d┼ła za─Źatia reklama─Źn├ęho konania. Ak s v├Żsledkom reklama─Źn├ęho konania nes├║hlas├ş┼í, m├┤┼że┼í poda┼ą do 15 kalend├írnych dn├ş od doru─Źenia v├Żsledku o reklam├ícii n├ímietky. Tu m├┤┼że┼í uvies┼ą, pre─Źo si mysl├ş┼í, ┼że je vybavenie tvojej reklam├ície v rozpore s hern├Żm pl├ínom, ─Źi z├íkonom o hazardn├Żch hr├ích alebo in├Żmi v┼íeobecne z├ív├Ązn├Żmi pr├ívnymi predpismi. N├ímietky pos├║di riadite─ż lot├ęriovej spolo─Źnosti maxim├ílne do 30 kalend├írnych dn├ş od doru─Źenia n├ímietok.

Ako vyzer├í stierac├ş ┼żreb?

┼Żreby obsahuj├║ nieko─żko hrac├şch pol├ş zakryt├Żch stieracou vrstvou. Po zotret├ş stieracej vrstvy vo v┼íetk├Żch hrac├şch poliach sa ti odhal├ş potenci├ílna v├Ż┼íka okam┼żitej v├Żhry. Ka┼żd├Ż ┼żreb zvy─Źajne umo┼ż┼łuje paraleln├Ż s├║beh viacer├Żch v├Żhier.

Tabu─żka V├Żhern├í ┼ítrukt├║ra okam┼żitej lot├ęrie

V├Żhern├í ┼ítrukt├║ra stieracieho ┼żrebu

Ak zotrie┼í stieraciu vrstvu v celom hracom poli a niektor├ę tvoje v├Żhern├ę ─Ź├şslo sa zhoduje s tvoj├şm ─Ź├şslom, okam┼żite vyhr├íva┼í sumy uveden├ę pod t├Żmito ─Ź├şslami. Pr├şpadne aj bonusy.

Dokedy mi musia vyplati┼ą v├Żhru?

V├Żhru ti musia vyplati┼ą najnesk├┤r do piatich pracovn├Żch dn├ş odo d┼ła uplatnenia n├íroku na v├Żhru.

Ako zist├ş obsluha termin├ílu, ┼że som vyhral?

Obsluha termin├ílu zoskenuje ─Źiarov├Ż k├│du, ktor├Ż je vidite─żn├Ż zvy─Źajne na prednej strane ┼żrebu pod stieracou vrstvou alebo zosn├şma ─Źiarov├ęho k├│du na zadnej strane ┼żrebu. ─Äal┼íou alternat├şvou je zada┼ą k├│d manu├ílne pomocou termin├ílovej kl├ívesnice a s├║─Źasne manu├ílne zada┼ą kontroln├ę (valida─Źn├ę) ┼ítvor─Ź├şslie umiestnen├ę pod stieracou vrstvou ┼żrebu. V pr├şpade v├Żhernosti stieracieho ┼żrebu ti obsluha termin├ílu vytla─Ź├ş potvrdenia o v├Żhre. V opa─Źnom pr├şpade ti obsluha termin├ílu stierac├ş ┼żreb spolu s potvrden├şm o nev├Żhernosti ┼żrebu vr├íti.

Pri vypl├ícan├ş v├Żhier sa od v├Żhercu vy┼żaduje predlo┼żi┼ą platn├Ż doklad toto┼żnosti.

Kedy mi v├Żhra prepadne?

Prepadnut├ę v├Żhry s├║ tie v├Żhry, na ktor├ę si v stanovej lehote pod─ża hern├ęho pl├ínu hr├í─Ź neuplatnil n├írok. Alebo ak si v├Żhru uplatn├ş┼í, ale si ju nevyzdvihne┼í do┬ápiatich pracovn├Żch dn├ş odo d┼ła uplatnen├ęho n├íroku na v├Żhru.

Ako zist├şm ak├í je pravdepodobnos┼ą v├Żhry ┼żrebu?

Pravdepodobnos┼ą v├Żhern├ęho ┼żrebu je uveden├í v hernom pl├íne a zvy─Źajne aj na zadnej strane ┼żrebu okam┼żitej lot├ęrie.

Naj─Źastej┼íie pojmy u stierac├şch ┼żrebov

Pri k├║pe stieracieho ┼żrebu sa ti mo┼żno vyn├íra mno┼żstvo ot├ízok a nejasn├Żch pojmov. V nasledovn├Żch riadkoch ti p├ír z nich objasn├şme:

 • Cena ┼żrebu

  Cena ┼żrebu je cena ┼żrebu emisie, ktor├í je zobrazen├í na ┼żrebe a┬áza ktor├║ si ┼żreb hr├í─Ź kupuje.

 • Emisia

  Emisia je druh hry okam┼żitej lot├ęrie, ktor├Ż je ┼ípecifikovan├Ż n├ízvom hry, jednotnou grafikou ┼żrebov a┬á─Ź├şslom hry.

   

 • Celkov├Ż po─Źet ┼żrebov

  Celkov├Ż po─Źet ┼żrebov v┬áemisii je celkov├Ż po─Źet ┼żrebov jednej emisie vydan├Żch prev├ídzkovate─żom lot├ęrie do predaja.

 • Hracie pole

  Hracie pole je z├íkladn├í ─Źas┼ą hry, na ktorom sa hra odohr├íva.

Tipy na stieracie ┼żreby

P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.