Menu

Výber čísel do lotérie – veriť svojim číslam alebo skúsiť generátor?

Výber čísel je tou základnou, a zároveň jedinou, cestou k úspechu v akejkoľvek lotérii. Predovšetkým výber tých správnych čísel. Ale… Ako vedieť, aké čísla sú tie správne? A ako ich vybrať?

Chápem, že každý z nás by chcel mať doma vešteckú guľu a vedieť, aké čísla padnú v Eurojackpote. Alebo aspoň v Lote či v Kene 10, alebo vlastne v ktorejkoľvek lotérii. Ak vešteckú guľu niekto má, gratulujeme!

Dnes sa spolu pozrieme na argumenty toho, či si zvoliť svoje šťastné čísla alebo veriť generátoru náhodných čísel. Tvoje obľúbené alebo náhodné z generátora? Ktoré čísla sa žrebujú najčastejšie a ktoré najmenej?

Je možnosť zvýšiť si šancu na výhru využitím jednej alebo druhej metódy?

To je určite vec, ktorú si musíme upresniť hneď zo štartu – nie.

Či už si vyberieš čísla sám alebo sa rozhodneš ísť cestou generátora náhodných čísel, ani jedna z týchto ciest ti nezaručí výhru. Zlosovanie lotérií je stále úplne náhodná vec, na ktorú je dohliadané notárom a nikdy nemôže byť nikomu vopred jasné, aké čísla padnú.

Preto či už ideš po svojich šťastných číslach alebo po stopách generátora, tvoja šanca na výhru sa nezvýši. Stále bude záležať iba na tvojom šťastí. To však neznamená, že si dnes nemáme o čom povedať.

Prečo si radšej vybrať vlastné čísla?

Celkom určite preto, že je vhodnou metódou pre hráčov, ktorí milujú možnosť mať to viac vo svojich rukách. Predsa len pri vybraných vlastných čísel záleží len na tvojich pocitoch a myšlienkach, ktoré ťa nútia zaškrtnúť jedno číslo a iné zase vynechať.

Hráči, ktorí využívajú túto metódu hrajú často s číslami, ktoré sú im blízke. Najčastejšie vek svojich blízkych, dátumy narodenia, šťastné dátumy a mnoho ďalších významných čísel.

Výhoda výberu vlastných čísel spočíva tiež v tom, že môžeš dohliadnuť na to, aby nevolil najčastejšie volené čísla. Pretože je jasné, že ak vyhrajú najčastejšie volené čísla, pravdepodobne sa budeš musieť deliť s ďalšími výhercami.

A aj keď je pravdepodobnosť minimálna, stále hrozí, že generátor náhodných čísel vyprodukute ďalšiemu hráčovi rovnaké čísla, iba v inej kombinácii. A to by znamenalo deliť sa výhru s ďalším výhercom! To predsa nikto z nás nechce. A byť je pravděpodobnost minimální, stále hrozí, že generátor náhodných čísel vyprodukuje dalšímu hráči stejné čísla, jen v jiné kombinaci. A to by znamenalo dělit se třeba o nejvyšší výhru v historii Eurojackpotu s dalším výhercem! To nikdo z nás nechce.

Prečo radšej veriť generátoru?

Generátor náhodných čísel má jednu absolútne nespornú výhodu – je rýchly a nemá emócie. Jedno kliknutie myškou a nemusíš nič riešiť, všetky stĺpčeky vyplnené, stačí si vybrať deň žrebovania, či chceš Loto a je hotovo.

To, čo sme si pri výbere vlastných čísel hovorili ako výhodu, je zároveň veľkou nevýhodou. Ľudia majú tendenciu na čísla reagovať emocionálne. Niektoré máš rád, niektoré sa ti páčia, niektoré máš spojené so spomienkami, ďalšie má obľúbené tvoja mama…

A to je tá vec, ktorú počítač pri výbere čísel nemá. To je výhodou generátoru. Napríklad – medzi najčastejšie ručne volené čísla, patria čísla od 1 do 31. A to z jednoduchého dôvodu – ľudia volia dátumy narodením. To znamená, že pri výhre s takými číslami, sa veľmi pravdepodobne budeš musieť deliť. A to je ta věc, kterou počítač při výběru čísel nemá. To je výhodou generátoru. Například – mezi nejčastěji ručně volená čísla, patří čísla od 1 do 31. A to z jednoduchého důvodu – lidé volí data narozenin. To znamená, že při výhře s takovýmito čísly, se velice pravděpodobně budeš muset dělit.

Ľudia majú tiež tendenciu vyhýbať sa po sebe idúcim číslam. Máme prirodzene pocit, že ak zvolíme číslo 16, tak je malá šanca, že by hneď za ním padla sedemnástka, či dokonca aj osemnástka. V lotérii však nie je nič isté ani zakázané, a generátor náhodných čísel tieto obavy a dojmy nemá.

Generátor je tak, za nás, bezprostredným spôsobom, ako vybrať emóciami neovplyvnené čísla. Ale opäť zdôrazňujem, nedáva ti väčšiu šancu vyhrať.

Nižšie si môžeš preklikať naše generátori náhodných číšel pre Eurojackpot. Níže si můžeš proklikat naše generátory náhodných čísel pro Sportku a Eurojackpot.

Generátor čísiel Eurojackpotu

Chcem vygenerovať stĺpce
stĺpec
?
?
?
?
?
?
?

Generátor čísiel Euromiliónov

Chcem vygenerovať stĺpce
stĺpec
?
?
?
?
?
?
?
?

Ako teda zvýšiť svoju šancu na výhru?

To, že ti výhru nezaručí ani výber vlastných čísel, ani generátor náhodných čísel nám jasne dokazuje aj mi´´To, že ti výhru nezaručí ani výběr vlastních čísel, ani generátor náhodných čísel nám jasně dokazuje i milionový červen u Sportky.

Tam sa o hlave o hlavní výhru dělili dva hráči. Každý z nich si domů odnesla něco málo přes 24 milionů korun. Jeden vsadil plný tiket (10 sloupečků + Šance), vsadil jej online a měl sázenku plnou vlastnoručně vybraných čísel. A druhý sázel na pobočce, 4 sloupečky náhodně zvolených čísel.

Přesto si oba vybrali v jednom sloupečku stejná čísla a o výhru se museli podělit.

Nicméně pokud opravdu chceš vyhrát, a chceš mít jistotu, že vyhraješ, pak musíš vsadit všechny možné kombinace čísel, které v dané hře existují.

Na to ovšem nemáš dostatek peněz, předpokládám, protože kdybys měl, nemusel bys hrát loterii. Pojďme si to spolu přepočítat…

Vezměme v úvahu Sportku, její pravidla známe, tak jdeme na to. Trocha matematiky.

Pomocí výpočtu kombinatoriky (kombinací), zjistíme, že při výběru 6 čísel ze 49, je 13 983 816 různých kombinací, jaká čísla by mohla být zvolena v jednotlivých sloupečcích. Tak, abychom obsáhli všechny existující varianty, a tím si, logicky, zajistili výhru.

Nicméně, to máme 13 983 816 různě nakombinovaných sloupečků, při ceně 20 korun za sloupeček. To znamená, že pro to, abys měl momentálně jistou výhru u Sportky, bys potřeboval nakoupit sloupečky v hodnotě 279 676 320 korun. To je 1 398 381 plných losů a 6 sloupečků k tomu.

A to nepočítáme se Šancí. A taky je potřeba si uvědomit, že bys investoval necelých 280 milionů korun pro aktuální výhru ve Sportce, která činí 193 milionů.

Na záver…

Ani jedna technika ti vstupenku k miliónom nezaručí. Kúpiť všetky kombinácie sa nevyplatí. Ale keď už nie všetky, stále platí matematika, že čím viac stĺpčekov/kombinácií stavíš, tým väčšia je tvoja šanca vyhrať.

Mimochodom, najčastejšie žrebovanými číslami hre Loto sú 20 a 38. Najmenej žrebované čísla sú 27 a 8.

U Eurojackpote patrí medzi najčastejšie žrebované 11 a naopak najmenej sa ťahá číslo 33.

Páčil sa vám tento článok

Autor obsahu

Súvisiace články

Pridaj komentár

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov .
Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.