Menu

V├Żherca druh├ęho najvy┼í┼íieho jackpotu v hist├│rii sa tesne pred v├Żhrou o┼żenil

V├Żherca druh├ęho najvy┼í┼íieho jackpotu v hist├│rii sa tesne pred v├Żhrou o┼żenil

V├Żherca druh├ęho najvy┼í┼íieho jackpotu v hist├│rii sa tesne pred v├Żhrou o┼żenil

Prev├ídzkovatelia lot├ęrie Powerball odhalili meno aj p├┤vod ┼í┼ąastlivca, ktor├Ż vyhral neuverite─żne rekordn├Ż jackpot 1,73 miliardy americk├Żch dol├írov. Ide o druh├║ najvy┼í┼íiu sumu v hist├│rii v┼íetk├Żch lot├ęri├ş, ktor├║ z├şskal 60-ro─Źn├Ż predajca elektroniky Robert Salvato. V├Żherca najvy┼í┼íieho jackpotu v hist├│rii poch├ídza z Kalifornie a svoj tiket si k├║pil v ┼żeleziarstve v massachusettskom meste Billerica. Robertovi Salvatovi sa podarilo vyhra┼ą neuverite─żn├Żch 1,73 miliardy americk├Żch dol├írov iba za 40 tiketov po 2 dol├íre.

Na tiket sa ─Źakalo aj 3 hodiny

Od novembra 2022 sa takmer rok nikomu nepodarilo tipn├║┼ą tie spr├ívne vy┼żrebovan├ę v├Żhern├ę ─Ź├şsla. Ka┼żd├Żm d┼łom tak suma jackpotu v americkej lot├ęrii Powerball rekordne akumulovala. Ke─Ć sa suma jackpotu bl├ş┼żila k 2 miliard├ím americk├Żch dol├írov, vyl├íkalo to mnoh├Żch ameri─Źanov, aby si na svoj tiket pokojne vyst├íli v rade aj 3 hodiny.

─îakanie v rade obr├ítilo ┼żivot naruby tentokr├ít americk├ęmu tip├ęrovi Robertovi Salvatovi, ktor├Ż po dlhom ─Źase zastavil plej├ídu nepadnut├Żch Powerballov├Żch jackpotov. Robert Salvato, 60-ro─Źn├Ż predajca elektroniky, si k├║pil 40 l├şstkov na Powerball v ┼żeleziarstve v Billerici v Massachusetts.

ÔÇ×Postaral by som sa o rodinu a tie┼ż by som mohol svojej man┼żelke k├║pi┼ą ┼íperk na ka┼żd├Ż prst,ÔÇť vyjadril sa Robert, ktor├Ż v tom ─Źase rie┼íil povinnosti oh─żadom svadby.

1,73 Miliardy v 30 spl├ítkach alebo okam┼żit├í v├Żplata?

V├Żhern├Żmi ─Ź├şslami Roberta Salvata boli ─Ź├şsla: 22, 24, 40, 52, 64 a Powerballov├ę ─Ź├şslo 10. Robert z Kalifornie sa mus├ş rozhodn├║┼ą, ─Źi si vyberie sumu 1,73 miliardy dol├írov vypl├ícan├║ v tridsiatich spl├ítkach, alebo okam┼żit├║ v├Żplatu 774,1 mili├│na dol├írov (v prepo─Źte 728 mili├│nov eur). V├Ż┼íka oboch v├Żhier potom e┼íte podlieha zdaneniu.

Jackpot padol naposledy 19. j├║l a ┼í┼ąastlivec si odniesol 1,08 miliardy dol├írov. Ide o prv├Ż pr├şpad v hist├│rii, ke─Ć dva jackpoty za sebou prekro─Źili hranicu miliardy dol├írov (po 36 po sebe id├║cich ┼żrebovaniach, od padnut├ęho jackpotu d┼ła 19. j├║la). Pravdepodobnos┼ą v├Żhry je 1 ku 292,2 mili├│nom. Ak chce┼í hra┼ą s vy┼í┼í├şmi pravdepodobnos┼ąami, sk├║s lot├ęriu Eurojackpot,┬ámrkni na Euromili├│nov├ę overenie tipu alebo si vyber z nasledovnej ponuky:

Okrem Powerball si m├┤┼że┼í zahra┼ą aj…

Aktuálny jackpot
16 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
7 051 101  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
914 794  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
17 605  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.

Na motov├Żlet za hern├Żm tiketom za hranice

N├şzke ┼íance Powerballu 1 ku 292,2 mili├│nom s├║ navrhnut├ę tak, aby generovali ve─żk├ę jackpoty, pri─Źom v├Żhry s├║ st├íle v├Ą─Ź┼íie, preto┼że sa opakovane navy┼íuj├║, ke─Ć nikto nevyhr├íva.

Aj to je d├┤vod, pre─Źo mnoh├ş Ameri─Źania nasadn├║ do auta a prejd├║ aj nieko─żko stoviek kilometrov, len aby mohli poda┼ą svoj hern├Ż tiket. Niektor├ę ┼ít├íty, ako napr├şklad┬áNevada (ktor├í patr├ş medzi p├Ą┼ą ┼ít├ítov bez Powerballovej ├║─Źasti), z├║─Źastnenie sa v lot├ęrii Powerball neumo┼ż┼łuj├║. A tak sa viacer├ę kamar├ítky ─Źi kamar├íti vyber├║ na motov├Żlet za peniazmi aj nieko─żko stoviek kilometrov a vystoja si rad na zak├║penie hern├ęho tiketu tesne za hranicami ┼ít├ítnej hranice. Niekedy s├║ rady tak├ę dlh├ę, ┼że mnoh├ş hr├í─Źi to vzdaj├║ a id├║ h─żada┼ą in├║ kamenn├║ prev├ídzku – len aby si hern├Ż tiket k├║pili. Darmo – rekordne navy┼íuj├║ci sa jackpot, ktor├Ż dlho nikto nepokoril, je siln├í motiv├ícia.

“ frameborder=“0″allowfullscreen=“allowfullscreen“>

Jackpot nar├ístol v d├┤sledku dlhej ne─Źinnosti

Jackpot nar├ístol enormne v d├┤sledku dlh├ęho obdobia „sucha“. Predch├ídzaj├║ci v├ş┼ąazn├Ż tiket Powerball bol predan├Ż 19. j├║la a po 39 ┼żrebovaniach bez v├Żhry jackpotu mal hodnotu 1,08 miliardy dol├írov.

„Zvy─Źajne tikety kupujem len vtedy, ke─Ć je jackpot vysok├Ż,“ povedal Kevin Button, ktor├Ż si hern├Ż tiket k├║pil v tom istom ┼żeleziarstve, ako Robert Salvato.

Vo v├Ą─Ź┼íine ┼ít├ítov stoj├ş l├şstok na Powerball 2 dol├íre a hr├í─Źi si m├┤┼żu vybra┼ą svoje vlastn├ę ─Ź├şsla alebo t├║to ├║lohu necha┼ą na po─Ź├şta─Źi.

Jackpot 1,73 miliardy dol├írov je ur─Źen├Ż pre jedin├ęho v├Żhercu, ktor├Ż sa rozhodne pre platbu formou anuity, vypl├ícanej po─Źas 30 rokov. V├Żhercovia takmer v┼żdy vyberaj├║ hotovostn├║ opciu. V├Żhry podliehaj├║ feder├ílnym daniam. Powerball sa hr├í v 45 ┼ít├ítoch, ako aj vo Washingtone, D.C., Portoriku ─Źi na Panensk├Żch ostrovoch.

Rekordne vysok├ę v├Żhry pon├║ka aj lot├ęria Megamili├│ny. D├┤vodov je viacero. Aj tu je jedn├Żm z nich „kult├║rne ┼íialenstvo“.

Stav si v lot├ęrii s bonusom

Hodnotenie
85%

Ako hodnot├şme bonusy?

Celkov├ę hodnotenie bonusov je ur─Źen├ę na z├íklade viac faktorov: v├Ż┼íka bonusu, hodnotenie spolo─Źnosti, jednoduchosti z├şskania, hodnotenie hr├í─Źov a podmienky z├şskania bonusu.

Celkov├í v├Ż┼íka bonusu
80 %
Jednoduchos┼ą z├şskania
90 %
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok
100%

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.