Menu

Najv├Ą─Ź┼íou v├Żhrou je zdie─żanie – Naj─Źastej┼íie ot├ízky a odpovede o lot├ęrii El Gordo

Najv├Ą─Ź┼íou v├Żhrou je zdie─żanie - Naj─Źastej┼íie ot├ízky a odpovede o lot├ęrii El Gordo

Najv├Ą─Ź┼íou v├Żhrou je zdie─żanie - Naj─Źastej┼íie ot├ízky a odpovede o lot├ęrii El Gordo

El Gordo je jedna z najv├Ą─Ź┼í├şch a najsl├ívnej┼í├şch ┼ípanielskych viano─Źn├Żch lot├ęri├ş, ktor├í sa kon├í ka┼żdoro─Źne 22. decembra. V├Żhry v tejto lot├ęrii s├║ ve─żmi vysok├ę a v r├ímci v├Żhern├Żch mo┼żnost├ş sa pon├║kaj├║ r├┤zne kateg├│rie, pri─Źom najvy┼í┼íia sa n├íz├Żva "El Gordo", teda "Hlavn├í v├Żhra". V ┼ápanielsku u┼ż teraz mo┼żno za┼żi┼ą predviano─Źn├║ lot├ęriov├║ atmosf├ęru - mnoh├ş pobehuj├║ a kupuj├║ tikety El Gordo v lot├ęriov├Żch kancel├íri├ích, ktor├ę s├║ v hypermarketoch, na hlavn├Żch uliciach a v mnoh├Żch predajniach tabakov├Żch v├Żrobkov naz├Żvan├Żch "Estancos". Vedeli ste, ┼że vyhra┼ą v El Gordo m├┤┼żu cel├ę dediny ─Źi meste─Źk├í? Prekonaj├║ v├Żhry v roku 2023 rok 2022?

Najvy┼í┼íia v├Żhra v ┼ípanielskej viano─Źnej lot├ęrii je „El Gordo“ jackpot

Najvy┼í┼íou mo┼żnou v├Żhrou v ┼ípanielskej viano─Źnej lot├ęrii El Gordo je tzv. „El Gordo“, ─Źo v preklade znamen├í „hlavn├í v├Żhra“. Tento hlavn├Ż jackpot „El Gordo“ je jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch v├Żhier vo svete lot├ęri├ş a m├┤┼że dosahova┼ą stovky mili├│nov eur. T├íto v├Żhra sa rozde─żuje medzi viacero l├şstkov, preto┼że v El Gordo nie je jeden jedin├Ż v├ş┼ąaz, ale viacero dr┼żite─żov l├şstkov s rovnak├Żm ─Ź├şslom.

Okrem hlavn├ęho jackpotu existuje nieko─żko ─Ćal┼í├şch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ş s r├┤znymi ─Źiastkami. Celkov├Ż po─Źet v├Żhier a ich v├Ż┼íka sa men├ş ka┼żd├Ż rok v z├ívislosti od toho, ko─żko l├şstkov sa pred├í a ak├Ż je celkov├Ż v├Żnos lot├ęrie.

V├Żhry v El Gordo m├┤┼żu zah┼Ľ┼ła┼ą nielen peniaze, ale aj in├ę ceny, ako s├║ luxusn├ę aut├í, dovolenky, elektroniku a ─Ćal┼íie. Ka┼żd├Ż l├şstok m├í mo┼żnos┼ą vyhra┼ą nie─Źo. A pr├íve preto je t├íto ┼ípanielska viano─Źn├í lot├ęriu tak popul├írna a vzru┼íuj├║ca nielen pre obyvate─żov ┼ápanielska, ale aj pre in├Żch hr├í─Źov po celom svete.

Ak├ę lort├ęrie je mo┼żn├ę hra┼ą na Slovensku?

Aktuálny jackpot
27 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 883 342  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
568 915  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
19 648  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
D├ęcimo v lot├ęrii El Gordo
D├ęcimo v lot├ęrii El Gordo

Top naj─Źastej┼íie ot├ízky o El Gordo

Ka┼żd├Ż l├şstok poznaj├║ ┼ápanieli pod n├ízvom billete. Ten predstavuje hodnotu┬á10 d├ęcimos a ka┼żd├Ż rok sa l├şstky tla─Źia v s├ęri├ích. Po─Źet s├ęri├ş sa v priebehu rokov men├ş. V roku 2022 to bolo napr├şklad 170 s├ęri├ş.

Ko─żko stoj├ş ┼żreb do lot├ęrie El Gordo?

L├şstok El Gordo s hodnotu 10 d├ęcimos, naz├Żvan├Ż billete, v┼íetky s rovnak├Żm ─Ź├şslom, stoj├ş 200 eur. L├şstky d├ęcimo stoja 20 eur. D├ęcimo sa ─Źasto ─Ćalej rozde─żuje na desiatky alebo dvadsiatky, naz├Żvan├ę participaciones, ktor├ę pred├ívaj├║ z├íkazn├şkom hr├í─Źi v syndik├íte alebo v bare.

Kde si m├┤┼żem k├║pi┼ą l├şstok na El Gordo?

L├şstky El Gordo si v ┼ápanielsku m├┤┼że┼í k├║pi┼ą online na ofici├ílnej webovej str├ínke El Gordo, ktor├║ vytvorila ┼ípanielska lot├ęriov├í organiz├ícia „Loter├şas y Apuestas del Estado“. Je v┼íak ove─ża z├íbavnej┼íie k├║pi┼ą si ho v niektorom z miestnych barov. A pre─Źo? Ide o to, ┼że ak vyhr├í┼í ty, vyhraj├║ aj v┼íetci ostatn├ş, ktor├ş si v danom bare k├║pili participaciones, decimo alebo billete v rovnakej s├ęrii. Ak sa jedn├í o nejak├║ mal├║ usadlos┼ą ─Źi dedinu, m├┤┼że to by┼ą aj ka┼żd├í dom├ícnos┼ą v dedine. Ak chce┼í za┼żi┼ą t├║to predviano─Źn├║ atmosf├ęru, sta─Ź├ş ti r├íno v de┼ł ┼żrebovania vojs┼ą do baru. Ten bude ur─Źite pln├Ż ─żud├ş a vzru┼íuj├║cej atmosf├ęry, preto┼że n├ív┼ítevn├şci bud├║ ─Źaka┼ą na svoje ─Ź├şslo. V pr├şpade v├Żhry sa okam┼żite za─Źn├║ oslavy. L├şstky El Gordo si m├┤┼że┼í k├║pi┼ą aj v niektorej z mnoh├Żch pokladn├şc lot├ęrie v celom ┼ápanielsku.

Billetes a d├ęcimos si m├┤┼że┼í k├║pi┼ą len v lot├ęriov├Żch kancel├íri├ích. Participaciones si m├┤┼że┼í k├║pi┼ą v baroch, na ├║radoch alebo od rodiny a priate─żov.

Niektor├ę z miest, kde sa pred├ívaj├║ ┼żreby El Gordo, sa pova┼żuj├║ za „┼í┼ąastn├ę„, preto┼że sa v nich pred├ívali v├Żhern├ę ┼żreby v predch├ídzaj├║cich lot├ęri├ích a ─żudia tam stoja v rade cel├ę hodiny, aby si mohli k├║pi┼ą ┼żreb.

Kedy si m├┤┼żem k├║pi┼ą l├şstok na El Gordo?

Predaj l├şstkov na El Gordo sa za─Ź├şna v polovici j├║la.

Ko─żko m├┤┼żem v lot├ęrii El Gordo vyhra┼ą?

V El Gordo je to trochu zlo┼żitej┼íie, ako sa na prv├Ż poh─żad zd├í. Prv├í v├Żhra v hre El Gordo pripad├í na jedno v├Żhern├ę ─Ź├şslo. Tak┼że povedzme, ┼że prv├í cena je 4 mili├│ny eur (to bolo konkr├ętne v roku 2022) a je vytla─Źen├Żch 170 s├ęri├ş s t├Żmto v├Żhern├Żm ─Ź├şslom. Celkov├í suma vyplatenej prvej ceny je teda potom 170 x 4 mili├│ny = 680 mili├│nov eur.

Ko─żko m├┤┼żem vyhra┼ą s billetom?

Ak m├í┼í billet s v├ş┼ąazn├Żm ─Ź├şslom, t. j. tiket s 10 hodnotu d├ęcimos, vyhr├í┼í 4 mili├│ny eur.

Ko─żko m├┤┼żem vyhr├í┼ą s d├ęcimom?

Ak vlastn├ş┼í d├ęcimo s v├Żhern├Żm ─Ź├şslom, z├şska┼í jednu desatinu zo 4 mili├│nov = 400 000 eur.

Ko─żko m├┤┼żem vyhra┼ą s participaciones?

Ak si v 10-─Źlennom syndik├íte, vyhr├í┼í 40 000 eur.

Ktor├ę ─Ćal┼íie ceny sa v El Gordo pon├║kaj├║?

V├Żhier v El Gordo je ove─ża viac a v┼íetky sa vypl├ícaj├║ rovnak├Żm sp├┤sobom. Nezab├║daj, ┼że ka┼żd├Ż billet je v s├ęrii, tak┼że ak je 170 s├ęri├ş, ka┼żd├í 2. cena sa vypl├íca 170-kr├ít, rovnako ako ka┼żd├í tretia cena at─Ć.

  • 2. cena El Gordo lot├ęrie ─Ź├şslo – 1 ─Ź├şslo z├şskava 1,250,000 ÔéČ na 1 billete
  • 3. cena El Gordo lot├ęrie ─Ź├şslo – 1 ─Ź├şslo z├şskava 500,000 ÔéČ na 1 billete
  • 4. ─Ź├şslo lot├ęrie El Gordo – 2 ─Ź├şsla z├şskavaj├║ 200 000 ÔéČ ka┼żd├ę za 1 billete
  • 5. lot├ęrie El Gordo ─Ź├şslo – 8 ─Ź├şsel z├şskava 60 000 ÔéČ ka┼żd├ę za 1 billete

Potom nasleduje mno┼żstvo men┼í├şch v├Żhier v sum├ích od 20 000 ÔéČ a┼ż po najmen┼íie v├Żhry 1 000 ÔéČ naz├Żvan├ę „la Piedra„, ─Źo znamen├í kamene. U La Piedry sa vypl├íca 1000 ÔéČ na tikete billete, tak┼że za tiket d├ęcimo by si vyhral 100 ÔéČ.
Najmen┼íie v├Żhry s├║ 200 ÔéČ za billete, ─Ź├şm sa ti vr├íti cena 20 ÔéČ za ┼żreb d├ęcimo.
Celkovo je k dispoz├şcii 15 000 r├┤znych v├Żhern├Żch ─Ź├şsel. Preto je El Gordo tak├í popul├írna lot├ęria najm├Ą v ┼ápanielsku.

Ak si na Slovensku, m├┤┼że┼í hra┼ą typick├║ slovensk├║ lot├ęriu Loto 5 z 35 ─Źi Loto. V ─Źl├ínku El Gordo – Neuverite─żn├í ┼ípanielska viano─Źn├í lot├ęria n├íjde┼í sprievodcu ┼ípanielskou viano─Źnou lot├ęriou El Gordo. V tomto ─Źl├ínku ti vysvetl├şme, ako lot├ęria El Gordo funguje, ako si k├║pi┼ą tikety lot├ęrie El Gordo v ┼ápanielsku a ako si overi┼ą v├Żhern├ę ─Ź├şsla nielen lot├ęrie El Gordo, ale ako overi┼ą aj v├Żsledky slovenskej lot├ęrie Loto 5 z 35.

Najv├Ą─Ź┼íou v├Żhrou je zdie─żanie

Popularita ┼ípanielskej viano─Źnej lot├ęrie v skuto─Źnosti nespo─Ź├şva vo v├Ż┼íke v├Żhry, hoci 4 mili├│ny eur nie s├║ na zahodenie, ale v my┼ílienke podeli┼ą sa o v├Żhru s rodinou a priate─żmi, a dokonca aj s ostatn├Żmi susedmi v dedine. Dvadsiateho druh├ęho decembra bude ve─żmi ve─ża ┼ípanielskych usadlost├ş oslavova┼ą ve─żk├║ v├Żhru v hre El Gordo. O v├Żhru sa podel├ş ka┼żd├í dom├ícnos┼ą v dedine, okrem nieko─żk├Żch ne┼í┼ąastn├şkov, ktor├ş si nek├║pili billete alebo participaciones.

Mottom lot├ęrie je „El mayor premio es compartirlo“ („Najv├Ą─Ź┼íiou v├Żhrou je zdie─żanie“). Mnoho rod├şn alebo skup├şn priate─żov si navz├íjom prispieva na d├ęcimo, ktor├ę sa rozdel├ş medzi v┼íetk├Żch.

Ak├ę s├║ ┼íance na v├Żhru v hre El Gordo?

Pravdepodobnos┼ą v├Żhry El Gordo je pribli┼żne 5 %. Napriek tomu je ┼íanca 1 ku 20 celkom dobr├í.

Ako zist├ş┼í, ─Źi si v hre El Gordo vyhral?

Najjednoduch┼í├şm sp├┤sobom je pr├şs┼ą do ktorejko─żvek ┼ípanielskej lot├ęriovej kancel├írie po 22. decembri. M├┤┼że┼í si to overi┼ą aj online na ofici├ílnej webovej str├ínke El Gordo.

Ako si uplatni┼ą n├írok na v├Żhru v El Gordo?

V pr├şpade men┼í├şch v├Żhier do 1 000 EUR si peniaze vyzdvihne┼í v pokladniach lot├ęrie v ┼ápanielsku. V pr├şpade vy┼í┼í├şch s├║m si m├┤┼że┼í v├Żhru vyzdvihn├║┼ą v niektor├Żch ┼ípanielskych bank├ích vr├ítane BBVA, Santander, Banco Popular a CaixaBanc. Tieto banky si ne├║─Źtuj├║ prov├şziu za v├Żplaty v lot├ęrii ani od teba nebud├║ po┼żadova┼ą otvorenie ├║─Źtu. M├┤┼że┼í kontaktova┼ą aj ┼ípanielsku lot├ęriov├║ organiz├íciu Loter├şas y Apuestas del Estado na jej webovej str├ínke alebo telefonicky.

V roku 2023 sa bude ┼żrebova┼ą u┼ż 211-kr├ít!

┼ápanielska viano─Źn├í lot├ęria je z├írove┼ł najv├Ą─Ź┼íou lot├ęriou na svete z h─żadiska celkovej v├Ż┼íky v├Żhier. 70 % z predaja tiketov tvoria v├Żhry, ktor├ę v roku 2022 predstavovali pribli┼żne 2,5 miliardy eur.

Tohtoro─Źn├Ż d├ítum ┼żrebovania El Gordo je 22.12.2022 – ┼ítvrtok 22. decembra 2022.

T├íto lot├ęria sa kon├í┬áka┼żdoro─Źne od roku 1812. Vznikla s cie─żom z├şska┼ą peniaze pre ┼ípanielske vojsk├í bojuj├║ce proti Napoleonovej inv├íznej arm├íde a odvtedy sa kon├í dodnes. Fungovanie lot├ęri├ş m├í teda aj ekonomick├Ż, soci├ílny alebo aj charitat├şvny rozmer. Typick├Żm pr├şkladom je napr├şklad lot├ęria, ktor├║ m├í u┼ż odprad├ívna aj Vatik├ín.

Prekon├í celkov├í v├Ż┼íka v├Żhier El Gordo rok 2023?

V roku 2022 bola celkov├í v├Ż┼íka v├Żhier 2,5 miliardy eur z predaja tiketov v hodnote 3,3 miliardy eur zo 170 mili├│nov tiketov.

V├Żhru vo v├Ż┼íke 2,5 miliardy eur m├┤┼że vyhra┼ą pribli┼żne 15 304 v├Żhern├Żch ─Ź├şsel na tiketoch v r├┤znych sum├ích.

“ frameborder=“0″allowfullscreen=“allowfullscreen“>

Chce┼í z├şska┼ą bonus na lot├ęrie?

Hodnotenie
85%

Ako hodnot├şme bonusy?

Celkov├ę hodnotenie bonusov je ur─Źen├ę na z├íklade viac faktorov: v├Ż┼íka bonusu, hodnotenie spolo─Źnosti, jednoduchosti z├şskania, hodnotenie hr├í─Źov a podmienky z├şskania bonusu.

Celkov├í v├Ż┼íka bonusu
80 %
Jednoduchos┼ą z├şskania
90 %
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.