Menu

Pre─Źo darova┼ą alebo sa s v├Żhrou v lot├ęrii podeli┼ą?

Pre─Źo darova┼ą alebo sa s v├Żhrou v lot├ęrii podeli┼ą?

Pre─Źo darova┼ą alebo sa s v├Żhrou v lot├ęrii podeli┼ą?

Ako sa hovor├ş: ┼í┼ąastie sa zn├ísobuje, ke─Ć sa o┼ł podel├şme. A to sa aj deje! Preto┼że darovanie alebo odovzdanie vyvol├íva v mozgu pocity ┼í┼ąastia. V tomto ─Źl├ínku sa do─Ź├şta┼í o skuto─Źn├Żch pr├şkladoch toho, ako s v├Żhrou nalo┼żili niektor├ş v├Żhercovia lot├ęrie. V ─Źl├ínku n├íjde┼í aj tipy, ako sa vyvarova┼ą situ├íci├ím, z ktor├Żch by mohli vy┼ąa┼żi┼ą vo svoj prospech falo┼ín├ş ─żudia.

Darovanie alebo odovzdanie v├Żhry vyvol├íva v mozgu pocity ┼í┼ąastia. Dok├ízal to v├Żskumn├Ż t├şm pod veden├şm So Young Parka z Univerzity v L├╝becku.┬áMnoh├ş v├Żhercovia lot├ęrie svoje peniaze vyu┼ż├şvaj├║ aj na darovanie charitat├şvnym organiz├íci├ím. Nasleduj├║ce pr├şklady s├║ d├┤kazom toho, ako v├Żhercovia lot├ęrie pou┼ż├şvaj├║ svoje peniaze na pomoc ─żu─Ćom v n├║dzi alebo na to, aby urobili rados┼ą ─Źlenom rodiny a priate─żom. U n├ís m├┤┼że┼í najviac vyhra┼ą v lot├ęrii Eurojackpot, v├Żhry v nej s├║ tak├ę ve─żk├ę, ┼że neda┼ą ni─Ź na charitu by bolo ve─żmi sebeck├ę.

Tom Christ si u┼ż vysta─Źil s peniazmi

Kana─Ćan Tom Christ sa po v├Żhre v lot├ęrii podobn├ę n├í┼ímu lotu zachoval v├Żnimo─Źne a vzorne. V roku 2013 vyhral pribli┼żne 44 mili├│nov dol├írov – a cel├║ sumu venoval okrem in├ęho Kanadskej spolo─Źnosti pre boj proti rakovine. Tvrdil, ┼że svoj ┼żivot a ┼żivot svojich det├ş u┼ż zabezpe─Źil, a preto v├Żhru nepotrebuje.

─îa┼ín├ş─Źke pomohlo prepitn├ę zarobi┼ą mili├│ny

Tonda Dickersonov├í – takmer 30-ro─Źn├í ─Źa┼ín├ş─Źka z USA – chcela svoj├şm n├íhlym bohatstvom tie┼ż pom├┤c┼ą in├Żm, zatia─ż ─Źo in├ş chceli pom├┤c┼ą len sebe a takmer ju o t├║to ┼íancu pripravili. V roku 1999 dostala nezvy─Źajn├Ż tip: ┼żreb do lot├ęrie. Ten bol nakoniec k─ż├║─Źom k v├Żhre jackpotu. Tonda vyhrala pribli┼żne 10 mili├│nov dol├írov. Potom veci nabrali dramatick├Ż sp├íd a ona sa okam┼żite dostala pred s├║d. A to u┼ż pre─Źo? O svoje n├íroky sa prihl├ísili tri strany:

 • Kolegovia Tondy z pr├íce tvrdili, ┼że im s─ż├║bila, ┼że sa s nimi v pr├şpade v├Żhry podel├ş o v├Żhru, a t├║to ├║stnu dohodu poru┼íila.
 • Z├íkazn├şk, ktor├Ż dal Tonde ┼żreb, tie┼ż podal ┼żalobu na s├║d. Tonda mu s─ż├║bila, ┼że mu v pr├şpade v├Żhry k├║pi nov├ę n├íkladn├ę auto.
 • Tondin b├Żval├Ż man┼żel za┼íiel dokonca e┼íte ─Ćalej. Ozbrojen├Ż pi┼íto─żou uniesol b├Żval├║ ─Źa┼ín├ş─Źku a dr┼żal ju proti jej v├┤li.
  Napriek tomu, alebo mo┼żno pr├íve preto, Tonda nakoniec odovzdala svoju v├Żhru z lot├ęrie rodine. Dnes pracuje ako pokerov├í krupi├ęrka v kas├şne.

Niekedy je lep┼íie v pr├şpade v├Żhry ┼żiadne podiely nikomu nes─żubova┼ą… ─żudia vedia by┼ą z├íkern├ş a m├┤┼żu to zneu┼żi┼ą vo svoj prospech

Aktuálny jackpot
27 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 862 425  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
568 915  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
19 648  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.

Skromn├ş v├ş┼ąazi lot├ęrie

Nie ka┼żd├Ż v├Żherca lot├ęrie sn├şva o novom zamestnan├ş, ve─żkej p├írty alebo ┼ítedrej dot├ícii. Mnoh├ş sa sna┼żia o jednoduchos┼ą. To bol aj pr├şpad 64-ro─Źn├ęho v├Żhercu 2,5 mili├│na z Bavorska. Aj tak mal „v┼żdy dos┼ą pe┼łaz├ş na ┼żivot“. Jeho jedin├Żm pomerne skromn├Żm ┼żelan├şm bolo k├║pi┼ą si nov├Ż traktor.

Podobne sa vyjadril aj 25-ro─Źn├Ż v├Żherca z Horn├ęho Frankovska. Vyhral Eurojackpot – a z├şskal pribli┼żne 90 mili├│nov eur.

„Nebudem si kupova┼ą drah├ę ┼íportov├ę aut├í, v┼żdy som ┼żil skromne. To sa nezmen├ş,“ citoval multimilion├íra hovorca bavorskej lot├ęriovej organiz├ície. Namiesto toho chcel peniaze investova┼ą sp├┤sobom, ktor├Ż bude bezpe─Źn├Ż aj po─Źas kr├şzy.

Mnoh├ş v├Żhercovia lot├ęrie v zahrani─Ź├ş s├║ tie┼ż opatrn├ş. Vo Franc├║zsku vyhrala mlad├í hr├í─Źka lot├ęrie pribli┼żne 220 mili├│nov eur. Jej ┼żelanie bolo precestova┼ą svet a prv├Żkr├ít vidie┼ą sneh. Inak chcela zosta┼ą skromn├í a „na─Ćalej chodi┼ą bos├í“.

Nikdy si nevyhral v lot├ęrii? Potom m├íme pre teba nieko─żko tipov, ktor├ę ti mo┼żno prezradia ─Źo robi┼ą s v├Żhrou, ak t├í ve─żk├í v├Żhra pr├şde.

Aby ┼ąa nepostihol osud napr├şklad Tondy Dickersonovej, m├íme pre teba 5 tipov, ako sa ─Źo najlep┼íie vyrovna┼ą s vysokou v├Żhrou v lot├ęrii a pritom nezbankrotova┼ą.

N├í┼í tip: nezabudni si svoju v├Żhru v lot├ęrii uplatni┼ą (teda, aby sa nestalo, ┼że si ju zabudne┼í vyzdvihn├║┼ą) a o jej v├Ż┼íke povedz ─żu─Ćom a┼ż po tom, ─Źo sa obozn├ími┼í so v┼íetk├Żmi potrebn├Żmi pr├ívnymi a finan─Źn├Żmi opatreniami a si psychicky pripraven├Ż na spolo─Źensk├ę d├┤sledky svojej v├Żhry. Odpove─Ć na to, ako vyhra┼ą ve─ża a neprehra┼ą e┼íte viac n├íjde┼í v na┼íom ─Źl├ínku o „obetiach lot├ęrie“.

5 Tipov pre v├ş┼ąazov lot├ęrie

 • Tip 1: Zachovaj si chladn├║ hlavu!

  Zosta┼ą pokojn├Żm? Aj ke─Ć je to ┼ąa┼żk├ę, najlep┼íou radou v pr├şpade v├Żhry v lot├ęrii je zosta┼ą pokojn├Żm! Sk├┤r ne┼ż urob├ş┼í un├íhlen├ę z├ívery, venuj ─Źas d├┤kladn├ęmu prem├Ż┼í─żaniu o tom, ─Źo chce┼í s v├Żhrou v lot├ęrii urobi┼ą. Mo┼żno si vezmi nieko─żko dn├ş vo─żna alebo cho─Ć na dovolenku, aby si si utriedil my┼ílienky a napl├ínoval svoju bud├║cnos┼ą ako v├Żherca lot├ęrie. Ak sa ti nechce vklada┼ą do hrania alebo st├ívkovania svoje peniaze, pozri sa na n├í┼í zoznam bonusov za registr├íciu bez vkladu.

 • Tip 2: Zachovaj ml─Źanlivos┼ą

  V┼íetci renomovan├ş poskytovatelia lot├ęri├ş ako aj ┼ít├ítne lot├ęriov├ę spolo─Źnosti (u n├ís sa jedn├í o spolo─Źnos┼ą Tipos) zaru─Źuj├║ anonymitu v┼íetk├Żch v├Żhercov. Odborn├şci tie┼ż radia lot├ęriov├Żm milion├írom, aby si svoje ┼í┼ąastie zatia─ż nechali pre seba. A maj├║ na to dobr├Ż d├┤vod: ak dok├í┼że┼í zachova┼ą ml─Źanlivos┼ą, ochr├íni┼í sa pred ┼żobran├şm a falo┼ín├Żmi priate─żmi.

 • Tip 3: Zv├í┼ż rozhodnutia

  ─îo urobi┼ą s neo─Źak├ívan├Żm neo─Źak├ívan├Żm pr├şjmom? D├í┼í v├Żpove─Ć v pr├íci, k├║pi┼í si dom alebo p├┤jde┼í cestova┼ą po svete? V├Żh─żadov├ę rozhodnutia treba d├┤kladne zv├í┼żi┼ą. Sk├║senosti ukazuj├║, ┼że tvoje vlastn├ę ┼żelania sa zmenia v priebehu prv├Żch dn├ş alebo t├Ż┼żd┼łov po neo─Źak├ívanom pr├şjme. Z v├Żpovede sa jednoducho stane zmena kari├ęry, z domu byt a z cesty do sveta sa namiesto Austr├ílie a Nov├ęho Z├ęlandu stane Gr├ęcko a ┼ápanielsko. So svojimi rozhodnutiami sa nepon├íh─żaj!

 • Tip 4: Vyh─żadaj radu

  Existuje nespo─Źetn├ę mno┼żstvo pr├şkladov v├Żhercov lot├ęrie, ktor├Żch podvodn├şci a in├ş zlo─Źinci obrali o v├Żhru. Z tohto d├┤vodu sa odpor├║─Źa vyh─żada┼ą odborn├║ pomoc. T├í zvy─Źajne prich├ídza e┼íte pred samotn├Żm prevodom, preto┼że takmer v┼íetky lot├ęriov├ę spolo─Źnosti poskytuj├║ svojim v├Żhercom tzv. poradcov pre v├Żhercov. T├ş radia s organiza─Źn├Żmi postupmi, mo┼żn├Żmi invest├şciami a spr├ívnym spr├ívan├şm vo─Źi priate─żom a rodine.

  Ve─żk├ę banky, da┼łov├ş poradcovia a pr├ívnici s├║ tie┼ż prv├Żmi miestami, ktor├ę by si mal po ve─żkej v├Żhre v lot├ęrii nav┼ít├şvi┼ą.

  My sme ti tie┼ż pripraven├ş pom├┤c┼ą a poradi┼ą ti. Ak vyhr├í┼í ve─żk├║ sumu, n├í┼í sprievodca ti pom├┤┼że napl├ínova┼ą v┼íetky ─Ćal┼íie kroky.

 • Tip 5: Spl┼ł si ┼żelanie

  Napriek v┼íetkej opatrnosti je v├Żhra v lot├ęrii d├┤vodom na oslavu a ide├ílnou pr├şle┼żitos┼ąou na splnenie dlhoro─Źn├ęho sna. Nemus├ş to by┼ą nevyhnutne nieko─żkot├Ż┼żd┼łov├í cesta okolo sveta alebo jachta. Aj kr├ítka dovolenka v ob─ż├║benom meste, ojazden├ę auto v dobrom stave alebo nov├ę oble─Źenie ti m├┤┼żu pom├┤c┼ą ┼ít├Żlovo zrealizova┼ą oslavu za─Źiatku novej kapitoly tvojho ┼żivota.

Ako hra┼ą a neprehra┼ą e┼íte viac?
Ako hra┼ą a neprehra┼ą e┼íte viac?

Aj ty sn├şva┼í o v├Żhre v lot├ęrii? Potom si teraz zadaj svoj Loto tiket do najbli┼ż┼íieho ┼żrebovania a hraj Loto lot├ęriu! Existuje ve─ża tipov, ako zv├Ż┼íi┼ą tvoje ┼í┼ąastie. Niektor├ę tipy sme zhrnuli v ─Źl├ínku, ako hra┼ą Loto syst├ęmovo a zv├Ż┼íi┼ą tak ┼íance na v├Żhru.

Stav si lot├ęriu s bonusom

Hodnotenie
85%

Ako hodnot├şme bonusy?

Celkov├ę hodnotenie bonusov je ur─Źen├ę na z├íklade viac faktorov: v├Ż┼íka bonusu, hodnotenie spolo─Źnosti, jednoduchosti z├şskania, hodnotenie hr├í─Źov a podmienky z├şskania bonusu.

Celkov├í v├Ż┼íka bonusu
80 %
Jednoduchos┼ą z├şskania
90 %
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.