Menu

Prekliatie víťazov alebo čím sa víťazi lotérií nechvália

Prekliatie víťazov lotérie.

Prekliatie víťazov lotérie.

Všetci snívame o tom, ako sa to jedného krásneho stane. Padnú naše čísla. Overíme výsledky, kontrolujeme tiket a je to tam. Je to tam! Srdce zrýchli tep, cítite nával adrenalínu a na vašej tvári sa je neutíchajúci úsmev. A v hlave, skôr alebo neskôr, sa vynorí otázka - a čo teraz?

Výhra v lotérií je sladká predstava. Dokonca už vieme, že ako po výhre v lotérii zostanete v anonymite, o tom sme písali  tu. Ale čo potom? Ako to človeka zmení, keď už nemusí pracovať, ako sa začneme chovať, keď máme pocit, že ním všetko patrí – aký je život po výhre v lotérii?

Ľahko získaš, ľahko stratíš

Problém s peniazmi získaný výhrou je jednoduchý – peniaze stratia svoju hodnotu. Ide o to, že sme od detstva učení, že dobré veci sú tie, ktoré si musíme zaslúžiť. A s peniazmi to je rovnaké. V momente, keď peniaze získame bez snahy, nemajú pre nás hodnotu odvedenej práce, a preto s nimi narábame nešetrne či rozšafne.

Podľa zahraničných webov až 70 % výhercov svoju výhru minie do piatich rokov a menej. Aj v takom prípade, že ide o stotisíce či milióny eur.

Má rád teba alebo tvoj účet?

Priatelia. To je jeden z najbolestivejších aspektov po výhre v lotérii. Ak sa rozhodnete zostať v anonymite, alebo to poriadne nedokážete utajiť pred svojimi priateľmi, veľmi skoro sa váš vzťah zmení a okruh „priateľov“ sa záhadne rozrastie.

Určite vám napadne, že nebudete prijímať nových ľudí do svojho blízkeho okruhu priateľov, ale mysleli ste niekedy na to, čo sa stane s vašimi blízkymi priateľmi, keď zistia, že vám na konto pristál poriadny balík peňazí? V mnohých prípadoch sa ľudia okolo výhercu začínajú častejšie a zreteľnejšie sťažovať na finančné problémy. Možno aj na neexistujúce, pretože vy predsa pomôžete svojim priateľom, alebo nie?

Nový životný štýl, noví priatelia

K vyššie uvedenému bodu je najdôležitejšie dodať ešte pár slov – po výhre v lotérii je nutné počítať s tým, že rovnako ako zmení váš životný štýl, vymeníte aj priateľov. A to z jednoduchého dôvodu, stanete sa finančne nezávislým.

Predstavte si to. Zmyslíte si, že chcete odletieť na týždeň do Paríža na nákupy, ktoré vás vyčerpajú a odtiaľ si kúpite letenku na Bali, aby ste si oddýchli. A premýšľali ste kto pôjde s vami? Možno raz či dvakrát pozvete nejakého priateľa, lebo nie každý vyhrá Loto, ale určite sa vám nebude chcieť niekoho neustále dotovať a alebo riešiť či dostane dovolenku v práci. Proste budete prirodzene hľadať niekoho kto proste kývne a ide s vami. Zbalíte sa a poletíte.

Čím viac máte, tým menej máte

V momente kedy vyhráte lotériu, si začnete pripadať ako najbohatší človek na svete. Ale v momente, kedy sa postavíte medzi bohatších ľudí, ten pocit zmizne. Začnete si pripadať chudobný. Je to bežný jav. Pokiaľ ste s ľuďmi, ktorí žijú od výplaty k výplete, máte pocit, že ste nedosiahnuteľní. Ale keď s ocitnete medzi skúsenými milionármi, začnete mať pocit, že ste chudáci. Peniaze a šťastie to sú veľmi relatívne pojmy.

Otázky ohľadom peňazí budete neznášať

Všetkých zaujíma, ako to je prísť k peniazom bez práce. A tieto otázky sa budú sypať neustále. Aké je to žiť s toľkými peniazmi? Čo s nimi budete robiť? Čo si za ne kúpite? Koľko vám ešte ostalo? Koľko máte na účte? To sú presne tie otázky, na ktoré by sa pýtať nemali, ale pýtajú sa. Veselo sa pýtajú výhercov lotérií, stieracích žrebov a rôznych súťaží, no generálneho riaditeľa by sa na to nespýtali.

Na záver…

Toto je päť vecí, ktoré sa dejú výhercom v lotérií a ktorými sa rozhodne nechvália.

Poďme si to teda na záver zhrnúť v bodoch, aby sme v tom mali jasno:

  • Čím viac peňazí máte, tým rýchlejšie a jednoduchšie ich utratíte.
  • Až 70 % výhercov minie svoju výhru do piatich rokov od získania.
  • Mnoho z vašich priateľov bude očakávať finančnú podporu.
  • Mnoho z vašich známych začne klamať, aby z vás vymámili peniaze.
  • Bude nevyhnutné nájsť si novým priateľov.
  • Rovnako ako budete objavovať nový životný štýl, budete musieť objaviť aj nových ľudí, s rovnakým životným štýlom.
  • Čím viac vyhráte, o to sa dostanete do vyššej spoločnosti. Čím viac dostanete, tým chudobnejší si budete pripadať.
  • Peniaze sú relatívne.

To je od nás pre dnes všetko a tešíme sa na váš pri čítaní ďalšieho článku!

Keby ste predsa len chceli skúsiť šťastie

Aktuálny jackpot
98 000 000  € (Výnimočne sa hrá o vecné ceny)
Aktuálny jackpot
6 488 123  €
Aktuálny jackpot
5 000 000  €
Aktuálny jackpot
500 000  €
Aktuálny jackpot
72 000  €
Aktuálny jackpot
44 345  €
Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov. Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát. Nadmerné hranie prináša so sebou aj možné zdravotné riziká.
Páčil sa vám tento článok

Autor obsahu

Súvisiace články

Pridaj komentár

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov .
Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.