Menu

Eurojackpot – Pravidl├í, pravdepodobnosti, jackpot a ─Ćal┼íie zauj├şmav├ę inform├ície

Eurojackpot ÔÇô Pravidl├í, pravdepodobnosti, jackpot a ─Ćal┼íie zauj├şmav├ę inform├ície

Eurojackpot ÔÇô Pravidl├í, pravdepodobnosti, jackpot a ─Ćal┼íie zauj├şmav├ę inform├ície

Na padnutie jackpotu je potrebn├ę spr├ívne vy┼żrebova┼ą sedem ─Ź├şsel. V piatok a v utorok pribli┼żne o 21.00 h sa v Helsink├ích ┼ąahaj├║ v├Żhern├ę ─Ź├şsla Eurojackpotu. Ak v danom ┼żrebovan├ş nie je ┼żiaden v├Żherca jackpotu, v├Żhern├í suma rastie, a┼ż k├Żm sa nedosiahne limit 120 mili├│nov eur. Ka┼żd├ę ─Ćal┼íie euro potom putuje do ─Ćal┼íej v├Żhernej kateg├│rie. Ako sa zmenili pravidl├í hry od marca minul├ęho roku? V tomto ─Źl├ínku n├íjde┼í z├íkladn├ę pravidl├í, pravdepodobnosti alebo aj odpove─Ć na ot├ízku, ─Źi m├┤┼że┼í sledova┼ą v priamom prenose ┼żrebovanie eur├│pskej lot├ęrie Eurojackpot.

Ako funguje Eurojackpot?

Eurojackpot je celoeur├│pska lot├ęria, na ktorej sa okrem Slovenska z├║─Źast┼łuje ─Ćal┼í├şch 17 eur├│pskych kraj├şn s celkov├Żm po─Źtom 300 mili├│nov hr├í─Źov. ┼ápeci├ílna ─Ź├şseln├í lot├ęria existuje od roku 2012. Na Slovensku stoj├ş vklad na jedno st├ívkov├ę pol├ş─Źko pribli┼żne 2 eur├í a stavi┼ą si na t├║to lot├ęriu m├┤┼że┼í v spolo─Źnosti Tipos. Hra┼ą m├┤┼że┼í na predajn├Żch miestach Eurojackpot lot├ęrie alebo aj online, na ktorejko─żvek webovej str├ínke prev├ídzkovate─ża lot├ęrie Eurojackpot. Ak chce┼í hra┼ą online, mus├ş┼í sa vopred zaregistrova┼ą.

Tipn├║┼ą si m├┤┼że┼í na 5 z celkov├ęho po─Źtu 50 ─Ź├şsel a na 2 z 12 dodato─Źn├Żch ─Ź├şsel (ide o tzv. euro─Ź├şsla). Existuje dvan├ís┼ą v├Żhern├Żch kateg├│ri├ş, do ktor├Żch sa rozde─żuj├║ pe┼ła┼żn├ę v├Żhry. Na v├Żhru v najni┼ż┼íej kateg├│rii s├║ potrebn├ę dve spr├ívne ─Ź├şsla a jedno spr├ívne euro─Ź├şslo. Na v├Żhru v najvy┼í┼íej triede je teda potrebn├ę spr├ívne uh├ídnu┼ą v┼íetk├Żch sedem ─Ź├şsel. Tu je garantovan├í minim├ílna v├Żhra 10 mili├│nov eur.

“ frameborder=“0″allowfullscreen=“allowfullscreen“>

Ak├║ m├ím ┼íancu vyhra┼ą Eurojackpot?

Pravdepodobnos┼ą v├Żhry jackpotu v prvej v├Żhernej kateg├│rii je po zmene pravidiel v marci 2022 1 ku 140 mili├│nom. S cie─żom zv├Ż┼íi┼ą ┼íancu na v├Żhru sa v s├║─Źasnosti vytv├íraj├║ aj lot├ęriov├ę syndik├íty. Po dosiahnut├ş maxim├ílnej sumy 120 mili├│nov eur v prvej v├Żhernej kateg├│rii plyn├║ v┼íetky ─Ćal┼íie v├Żhry z hry do druhej v├Żhernej kateg├│rie. Tu je ┼íanca na v├Żhru pribli┼żne 1 k 7 mili├│nom.

Kedy sa ┼żrebuj├║ ─Ź├şsla lot├ęrie Eurojackpot?

V├Żhern├ę ─Ź├şsla lot├ęrie Eurojackpot sa m├┤┼że┼í dozvedie┼ą ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł v piatok a utorok v Helsink├ích pribli┼żne o 20.00 hod. slovensk├ęho ─Źasu. V├Żsledky na Internete ─Źi v m├ędi├ích sa zvy─Źajne oznamuj├║ medzi 20. a 22. hodinou.

Ktor├ę zmeny v lot├ęrii Eurojackpot s├║ aktu├ílne?

Pri pr├şle┼żitosti desiateho v├Żro─Źia lot├ęrie Eurojackpot bolo zaveden├Żch nieko─żko zmien. Tieto nov├ę zmeny za─Źali plati┼ą od 25. marca 2022. Patria medzi ne:

  1. druh├ę ┼żrebovanie v utorok
  2. jackpot sa pres├║va z jedn├ęho ┼żrebovania do druh├ęho
  3. maxim├ílna v├Żhern├í suma v prvej v├Żhernej ├║rovni sa zv├Ż┼íila na 120 mili├│nov eur (predt├Żm bola 90 mili├│nov eur)
  4. zv├Ż┼íenie v├Żhern├Żch s├║m v jednotliv├Żch v├Żhern├Żch kateg├│ri├ích
  5. ├║prava hern├ęho vzorca: vyberaj├║ sa dve z celkovo dvan├ístich ─Ź├şsel v eur├ích (predt├Żm sa vyberalo z desa┼ą ─Ź├şsel v eur├ích)

Prv├ę utorkov├ę ┼żrebovanie Eurojackpotu sa uskuto─Źnilo 29. marca 2022.

M├┤┼żem sledova┼ą ┼żrebovanie Eurojackpotu na┼żivo?

┼Żrebovanie Eurojackpotu je mo┼żn├ę sledova┼ą iba na┼żivo vo f├şnskej telev├şzii. V ostatn├Żch z├║─Źastnen├Żch krajin├ích sa priamy prenos neuskuto─Ź┼łuje. Viac inform├íci├ş ako vyzer├í ┼żrebovanie na┼żivo v Helsink├ích ako aj video zo ┼żrebovania n├íjde┼í v nasledovnom videu:

“ frameborder=“0″allowfullscreen=“allowfullscreen“>

N├í┼í odpove─Ćovn├şk na v┼íetky tvoje mo┼żn├ę ot├ízky

Tak├Żto u┼żito─Źn├Ż n├ístroj n├íjde┼í len u n├ís! V┼íetky mo┼żno ot├ízky z├írove┼ł aj s odpove─Ćami n├íjde┼í v nasledovnom odpove─Ćovn├şku. Ak h─żad├í┼í odpove─Ć na ot├ízky… klikaj a n├íjde┼í okam┼żit├║ a r├Żchlu odpove─Ć:

Eurojackpot a ostatn├ę lot├ęrie na Slovensku

Aktuálny jackpot
96 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 769 639  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
43 024  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.