Menu

V Powerballe padol rekordn├Ż jackpot – v├Żhra vo v├Ż┼íke 1,2 miliardy Eur!

V Powerballe padol rekordn├Ż jackpot - v├Żhra vo v├Ż┼íke 1,2 miliardy Eur!

V Powerballe padol rekordn├Ż jackpot - v├Żhra vo v├Ż┼íke 1,2 miliardy Eur!

22, 27, 44, 52, 69 a ─Źerven├Ż Powerball 9. To s├║ ─Ź├şsla, ktor├ę nav┼żdy zmenili ┼żivot ┼í┼ąastlivcovi z Oregonu v nede─żu, 7.4.2024. Hr├í─Ź lot├ęrie Powerball sa v─Ćaka v├Żhre 1,2 miliardy eur stal z ve─Źera do r├ína nie milion├írom, ale priamo miliard├írom. Za ak├Żch podmienok vy┼żrebovali v├ş┼ąazn├Ż tiket, ako si m├┤┼że v├Żherca v├Żhru prevzia┼ą a v ktor├Żch ┼ít├ítoch mo┼żno Powerball hra┼ą?

1,2 miliardy Eur v Powerballovom jackpote poputuje do Oregonu

Hr├í─Ź Powerballu v Oregone vyhral v nede─żu jackpot v hodnote viac ako 1,3 miliardy dol├írov. T├Żm kone─Źne ukon─Źil s├ęriu bez v├Żhry jackpotu, ktor├í trvala viac ako tri mesiace.

Jedin├Ż tiket – odhalen├Ż po viac ako trojhodinovom me┼íkan├ş ┼żrebovania – sa zhodoval so v┼íetk├Żmi ┼íiestimi vy┼żrebovan├Żmi ─Ź├şslami a priniesol jackpotov├║ v├Żhru v hodnote 1,326 miliardy dol├írov, ─Źo je v prepo─Źte asi 1,2 miliardy eur.

Jackpot m├í pe┼ła┼żn├║ hodnotu 621 mili├│nov dol├írov, ak sa v├Żherca rozhodne pre jednorazov├║ platbu namiesto renty vypl├ícanej po─Źas 30 rokov. Po okam┼żitej v├Żplate nasleduje 29 ro─Źn├Żch spl├ítok. V├Żhra podlieha feder├ílnym daniam, pri─Źom mnoh├ę ┼ít├íty zda┼łuj├║ aj v├Żhry v lot├ęrii.

Ktor├ę boli ┼í┼ąastn├ę ─Ź├şsla v├Żhercu z nede─żn├ęho ┼żrebovania?

V├Żhern├ę ─Ź├şsla vy┼żrebovan├ę v nede─żu skoro r├íno boli: 22, 27, 44, 52, 69 a ─Źerven├Ż Powerball 9.

A┼ż do posledn├ęho ┼żrebovania nikto od za─Źiatku roka 2024 hlavn├║ cenu Powerball zatia─ż nevyhral. Teda jackpot nebol pokoren├Ż 41 po sebe id├║cich ┼żrebovan├ş.

┼áanca na v├Żhru v Powerballe je 1 ku 292 mili├│nom. Pre─Źo teda hra┼ą?

V├Żhra 1,326 miliardy dol├írov sa rad├ş na ├┤sme miesto v hist├│rii americk├Żch lot├ęri├ş. S rast├║cimi v├Żhrami pri┼ąahuj├║ ┼żrebovania viac predajov tiketov a jackpoty sa n├ísledne st├ívaj├║ ┼ąa┼ż┼íie dosiahnute─żn├Żmi. No ak raz niekto jackpot pokor├ş, t├í v├Żhra stoj├ş za to. Sved─Źia o tom pr├şbehy mnoh├Żch Ameri─Źanov. Jednou z nich je aj rekordn├í v├Żherky┼ła Mavis Wanczyk. Dlh├Ż kurz hry pre v├şkendov├ę ┼żrebovanie bol 1 ku 292,2 mili├│na.

V sobotu ve─Źer bolo pl├ínovan├ę ┼żrebovanie odlo┼żen├ę a konalo sa v ┼ít├║diu Florida Lottery tesne pred 2: 30 v nede─żu, aby jeden z organiz├ítorov dokon─Źil po┼żadovan├ę postupy pred pl├ínovan├Żm ─Źasom 10: 59 pm.

Pravidl├í hry Powerball vy┼żaduj├║, aby sa ka┼żd├Ż jeden predan├Ż tiket na celo┼ít├ítnej ├║rovni skontroloval a overil v dvoch r├┤znych po─Ź├şta─Źov├Żch syst├ęmoch pred vy┼żrebovan├şm v├Żhern├Żch ─Ź├şsel,“ uviedli odborn├şci na lot├ęriu Powerball. „Rob├ş sa to preto, aby sa zabezpe─Źilo, ┼że ka┼żd├Ż predan├Ż tiket bude v ┼żrebovanie Powerball zoh─żadnen├Ż a bude ma┼ą rovnak├║ ┼íancu na v├Żhru. V dan├Ż nede─żn├Ż ve─Źer bol potrebn├Ż dlh┼í├ş ─Źas na dokon─Źenie tohto procesu e┼íte pred ┼żrebovan├şm.“

Powerball sa hr├í v 45 ┼ít├ítoch (vr├ítane Washingtonu, Portorika a Americk├Żch Panensk├Żch ostrovov). Predstavitelia spolo─Źnosti Powerball bezprostredne neuviedli, kde sa probl├ęm s overovan├şm vyskytol.

Za posledn├Żch 17 mesiacov je to u┼ż druh├Żkr├ít, ─Źo do┼ílo k oneskoreniu pri ┼żrebovan├ş obrovsk├ęho jackpotu Powerball.

V novembri 2022 sa ┼żrebovanie Powerballu o rekordn├║ sumu 2,04 miliardy dol├írov, ktor├║ vyhral jeden tiket predan├Ż v ju┼żnej Kalifornii, posunulo o takmer 10 hod├şn. Minnesotsk├í lot├ęria nesk├┤r ozn├ímila, ┼że do┼ílo k technick├ęmu probl├ęmu s jej dvojstup┼łov├Żm procesom overovania, ktor├Ż prev├ídzkuj├║ extern├ş dod├ívatelia.

Tikety na Powerball pon├║ka 45 americk├Żch ┼ít├ítov

Mapa ┼ít├ítov, kde mo┼żno poda┼ą tiket Powerball
Mapa ┼ít├ítov, kde mo┼żno poda┼ą tiket Powerball

Powerball sa hr├í v 45 ┼ít├ítoch ako aj vo Washingtone, Portoriku a na Americk├Żch Panensk├Żch ostrovoch. T├íto v├Żhra je ├┤sma najvy┼í┼íia v hist├│rii lot├ęrie v Spojen├Żch ┼ít├ítoch americk├Żch. Za ┼żreb v lot├ęrii Powerball zaplat├ş┼í dva dol├íre.

Namiesto Powerballu m├┤┼że┼í sk├║si┼ą aj in├ę lot├ęriov├ę tipy, ktor├ę stoja za to. V├Żborn├Żm tipom je Eurojackpot ─Źi Euromili├│ny. Ako je to ┼íancami na v├Żhru a podmienkami ├║─Źasti sme porovnali v ─Źl├ínku o super porovnan├ş Powerballu a EXTRA V├ŁPLATY.

M├┤┼że┼í hra┼ą Powerball, ale aj in├ę lot├ęriov├ę tipy stoja za to:

Aktuálny jackpot
85 000 000  ÔéČ (V├Żnimo─Źne sa hr├í o vecn├ę ceny)
Aktuálny jackpot
6 745 391  ÔéČ
Aktuálny jackpot
5 000 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
500 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
480 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
72 000  ÔéČ
Aktuálny jackpot
21 820  ÔéČ
Z├íkaz hrania hazardn├Żch hier osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov. Hazardn├ę hry predstavuj├║ riziko vysok├Żch finan─Źn├Żch str├ít. Nadmern├ę hranie prin├í┼ía so sebou aj mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í.
P├í─Źil sa v├ím tento ─Źl├ínok

Autor obsahu

S├║visiace ─Źl├ínky

Pridaj komentár

Odoslan├şm s├║hlas├şte so spracovan├şm osobn├Żch ├║dajov .
Zatia─ż neboli pridan├ę ┼żiadne koment├íre.